Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tajna Kapituła Wyzwolenia Artystycznego

Tajna Kapituła Wyzwolenia Artystycznego

Olsztyn

Marcin Młynarczyk
Aktor. Pracę na scenie rozpoczynał w kabarecie oraz w Krakowskim teatrze pantomimy "Warsztat X". Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Obecnie zatrudniony w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Doświadczenie teatralne, filmowe, radiowe, telewizyjne.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3420 PLN z 2500 PLN

44 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

136%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.03.2020.

Halabardy 2020

O projekcie

 

 

 

Gala HALABARDY 2020 r.

   04-05.04.2020 r.

     Miejsce: Olsztyński Teatr Lalek

 

 

Tajna Kapituła dziękuje wszystkim którzy wsparli poprzednią edycję festiwalu na Polak Potrafi !

 

 

 

 

Festiwal Halabardy jest plebiscytem, podczas którego przyznawana jest Ogólnopolska Nagroda „Złota Halabarda”. Nagroda za najmniejszą kreację aktorską sezonu. Teatry z Polski chcące wziąć udział w festiwalu rejestrują materiał wideo z krótkimi fragmentami spektakli ukazującymi małe kreacje aktorskie. Spośród nadesłanych propozycji wybierane są te, które najciekawiej ukazują wkład aktora w rolę. Zmontowane materiały filmowe prezentowane w trakcie gali ukazują teatr od kulis. Impreza integruje środowiska artystyczne związane z teatrem i przybliża ich twórczość widzom. Festiwal Halabardy jest nieodpłatnym wydarzeniem artystycznym, zwieńczonym koncertem, organizowanym przy współpracy z Olsztyńskim Teatrem Lalek od 2010 roku i jest to jego 7 edycja.

 

 

Nagroda w postaci statuetki wręczana podczas gali ma za zadanie uhonorować role niedocenione i niezauważone, bez których wizja artystyczna spektaklu byłaby niekompletna. 

Innowacyjność nagrody Złotej Halabardy, która wyróżnia najmniejszą rolę sezonu przekłada się na wyjątkowość całego festiwalu. Jest to jedyny taki festiwal w Polsce. Pokazuje on zespołowość w teatrze. Największe role i najwspanialsze kreacje aktorskie często muszą być wsparte pracą całego zespołu biorącego udział w spektaklu. Ta nagroda i Ten festiwal ma zwrócić uwagę publiczności właśnie na ich (całego zespołu) pracę.

Festiwal Halabardy jest organizowany w 90% z pracy ludzi, którzy się w niego zaangażowali.

Zebrane środki pozwolą nam zaprosić na galę i zapewnić nocleg finalistom tegorocznej edycji, oraz pokryć koszty statuetki - zbieramy właśnie te 10% !

 "Halabardy" 2020 zostały zaplanowane na dwa dni 04 i 05 kwietnia.

Poniższy harmonogram przedstawia  potwierdzine punkty programu.

 

DZIEŃ PIERWSZY 04.04.2020 r.

- 17:00 Powitanie gości i uroczyste rozpoczęcie imprezy.

- 17:15 Specjalna prezentacja spektaklu,  podczas wystawiania którego realizowana będzie transmisja na żywo zza kulis, ukazująca wszystko to, co zazwyczaj dla widza jest niewidoczne.

 

DZIEŃ DRUGI - GALA HALABARDY 2020 - 05.04.2020 r.

18:00 - Gala „Halabardy 2020”.

 Prowadzona przez trzech artystów na dużej scenie Olsztyńskiego Teatru Lalek. Obsługa wydarzenia i zaplecze techniczne zapewnia  Olsztyński Teatr Lalek. Do pomocy wykorzystywani wolontariusze. Gala rozpoczyna się o godzinie 18:00. Maksymalny czas trwania Gali 1,5 godziny. Podczas gali prezentowane są materiały wideo przedstawiające nominacje, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca. Uroczyste wręczenie statuetki, chwila dla mediów.

- Po krótkiej przerwie koncert finałowy  - czas trwania o.k. 1 godzina

- Bankiet i impreza taneczna 

 

Organizatorem festiwalu jest: Olsztyński Teatr Lalek oraz

Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Poddańczy.

 Teatr Poodańczy został założony w 2008 r. przez absolwentki Akademii TeatralnejWydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku: Agatę Butwiłowską, Honoratę Mierzejewską-Mikoszę, Ewę Mrówczyńską oraz przez absolwentkę Akademii Muzycznej w Katowicach-Igę Eckert.Był inicjatorem i współorganizatorem pierwszej na Podlasiu „Kulturalnej Akademii Bobasa”.W 2010 roku teatr przyjął status stowarzyszenia, rozszerzył swą działalność o nowych członków i działa w kilku miastach Polski: Białystok, Olsztyn, Katowice, Rzeszów, Łódź.Teatr zajmuje się również działalnością warsztatową. Był organizatorem warsztatów podczas Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie w 2012r., a w sierpniu 2013 r.realizował program „Lato w teatrze”. Ostatni projekt Teatru Poddańczego to warsztaty:„Na wyspach”- z cyklu „Małe teatrowanie przy tacie i mamie”, które powstały dzięki stypendium marszałka woj. Podkarpackiego. Spektakle Teatru Poddańczego gościły na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i zagranicą. Spektakl „W szufladzie” był wyłoniony podczas konkursu „Sztuka dla zmiany społecznej” podczas Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu.

   Od 2010 r. Teatr Poddańczy jest głównym organizatorem festiwalu "Halabardy"

 

Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebook'

:https://www.facebook.com/Tajna-Kapitu%C5%82a-Wyzwolenia-Artystycznego-1456900364539689/

 

Wszystkie materiały wideo z poprzednich edycji można obejrzeć na portalu YouTub : 

https://www.youtube.com/user/MrKukok/videos?shelf_id=0&sort=dd&view=0

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.03.2020 22:10