Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Gadafest, Stowarzyszenie Twórcownia

Gadafest, Stowarzyszenie Twórcownia

Miechów, Polska

Za zbiórkę dot. festiwalu Gadafest odpowiada Stowarzyszenie Twórcownia, które zrealizowało do tej pory m.in.:

>>Festiwal Hiatus (2020) - dwudniowy festiwal muzyki elektronicznej w Poznaniu (online); >>Festiwal Gadafest (2014-2019) - sześć edycji festiwalu w Miechowie; >>Dysharmonie (2019) - projekt audiowizualny, seria koncertów, warsztaty; >>Jazz w Miechowie (2018-2020) - seria koncertów; >>Antologia Historii niepotrzebnych (2018, 2019) - projektu audio-wizualny; >>Galeria Poprzeczna (2019); >>Album Sprzed Lat (2015) - wymiana dzieci i młodzieży polsko-ukraińskiej; >>Twórcza Chata - oddolne centrum inicjatyw twórczych (zwycięski projekt w budżecie obywatelskim 2016).

Stowarzyszenie działa non profit.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14589 PLN z 10000 PLN

107 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

145%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.07.2017.

Gadafest

O projekcie

 

 

Gadafest jest wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez grupę przyjaciół nieprzerwanie od 2012 roku. W czasie tych 5 lat odbyło się 7. edycji imprezy – cztery w Rabce Zdroju oraz trzy w Miechowie. 8. tegoroczna edycja odbędzie się już 18 i 19 sierpnia 2017 roku, ponownie w samym sercu Miechowa. Skala wydarzenia jest największa w historii naszej działaności. W tym roku tworzymy na mapie małopolski mały festiwal. Udział w Gadafeście jest bezpłatny.

 

Gadafest jest wydarzeniem łączącym muzykę, sztukę, taniec, kulturę fizyczną i rozrywkę, skierowanym do szerokiego grona odbiorców – zarówno młodych ludzi poszukujących swoich zainteresowań, jak również świadomych uczestników festiwalowych propozycji.

 

Coś co wyróżnia Gadafest na tle innych wydarzeń kulturalnych Małopolski to przede wszystkim miejsce festiwalu, kiedyś Rabka-Zdrój, a teraz Miechów – miasteczka oddalone nieco od dużych ośrodków miejskich, gdzie wśród wolniej płynącego czasu i pięknej przyrody można swobodnie i w pełni wypocząć. Jest to sporą zachętą dla przyjezdnych festiwalowiczów i turystów. Z drugiej strony Gadafest jest wzbogaceniem oferty kulturalnej tych miejsc. Poprzez organizację wydarzenia w formie podobnego do miejskich pikników z bezpłatnym wstępem, wpasowuje się w struktury letnich wydarzeń prowincjonalnych miasteczek, oferując jednak zupełnie inną rozrywkę, dorównując festiwalowym przedsięwzięciom, a także świadomą publiczność.

 

 

Gadafest nie skupia się na konkretnych gatunkach muzyki i stawia na różnorodność zajawek – to bardzo ważne założenie, które pozwala w jednym miejscu spotkać się ludziom o różnorodnych zainteresowaniach. Wymiana idei, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zdobywanie nowych umiejętności, wspólna zabawa i słuchanie muzyki - bez granic przestrzennych, finansowych i mentalnych. Oto siła tego festiwalu!

 

 

Pierwszy dzień (piątek, 18.08) to działania na terenie dawnego klasztoru Bożogrobców w Miechowie oraz na terenie parku miejskiego. Do przestrzeni klasztoru zaprosiliśmy artystów, którzy zaprezentują bogaty program w spójnej formie. Z planowanych działań można wymienić: ruch improwizowany, wystawę malarstwa, sztukę performatywną, a także szereg koncertów, na których swój udział potwierdzili: Wacław Zimpel (klarnecista, kompozytor, laureat paszportu Polityki 2016), Michał Szturomski (autor projektu audiowizualnego „Sowy Polski - podział gatunkowy), Fotonbombers / Nie Wiem (syntezatorowa muzyka eksperymentalna wraz z wizualizacjami stworzonymi na telewizorach kineskopowych).  Po koncertach przenosimy się do przestrzeni parku miejskiego gdzie do późnych godzin nocnych imprezę zagrają artyści związani z poznańską sceną elektroniczną: Snipz, Eternit, Redroom.  

 

Drugi dzień festiwalu (sobota, 19.08) to działania na terenie parku miejskiego. Koncerty na  plenerowej scenie potwierdzili wyróżniający się przedstawiciele polskiej muzyki alternatywnej, tacy jak: Hańba (folk), Gadabit (hip-hop, jazz), Same Suki (folk), Jarecki (soul), Kuba Płużek (jazz).

 

Sobotnie koncerty poprzedzi szereg warsztatów dla całych rodzin i dorosłych. Warsztaty obejmują m. in. grafikę warsztatową (gipsoryt), jogę, grę na instrumentach etnicznych, warsztaty z realizacji dźwięku (home recording), ruch improwizowany, warsztaty z improwizacji scenicznej (chór nieśpiewający), warsztaty społeczne, warsztaty przyrodnicze (będzie o motylach i o pszczołach).

 

Planujemy też dodatkowe atrakcje m.in: games room z wypożyczalnią gier planszowych oraz pokaz lokalnego bractwa rycerskiego.

 

Wszystko to wkomponujemy w cztery wydzielone strefy (muzyczną, relaksacyjną, artystyczną i ruchową).

 

Po głównych wydarzeniach drugiego dnia festiwalowego będziecie mogli kontynuować zabawę na całonocnym afterparty. Do współpracy zaprosiliśmy artystów z niezależnej śląskiej i krakowskiej sceny klubowej.

 

 

Finansujemy festiwal, na którym wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Z grantów zewnętrznych m.in z Urzędu Miasta i Gminy w Miechowie jesteśmy w stanie pokryć gaże dla goszczących u nas artystów. Środki zebrane na polakpotrafi (10.000 zł) chcemy przeznaczyć na:

 

  • oświetlenie

  • nagłośnienie

  • ochronę

  • scenę plenerową

  • dekoracje

  • zaplecze sanitarne

 

To nasz cel minimum.

 

Jeśli wszystko pójdzie dobrze i osiągniemy minimalny próg zbiórki to lecimy dalej i tak:

 

13.000 złjeśli osiągniemy ten próg Gadafest będzie miał profesjonalną, kilkunastominutową relację wideo, którą będziemy się wspólnie cieszyć przez cały rok.

 

15.000 zł - ta kwota pozwoli nam podnieść jakość obsługi festiwalu. Część ludzi współpracuje z nami rezygunując z wynagrodzenia i różnych udogodnień ponieważ wierzą w Gadafestową ideę. Chcielibyśmy im godnie podziękować.

 

18.000 zł - dodatkowy koncert, który zaskoczy wszystkich !

 

 

 

Ekipa znajomych, która dobre kilka lat temu przy okazji kręcenia klipu dla zespołu Gadabit wpadła na pomysł stworzenia jednodniowej plenerowej imprezy dla znajomych. Tak odbył się pierwszy Gadafest w 2012 r. w Rabce-Zdroju przy udziale krakowskiej grupy Gadabit, rabczańskiej inicjatywy Co Ludzie Powiedzą? oraz Agencji Good Tunes. Od tego czasu sporo się pozmieniało. Gadafest stał się cyklicznym wydarzeniem, który swoją ideą zaraził dziesiątki pasjonatów i zajawkowiczów. Powstało Stowarzyszenie Twórcownia, które w małym Miechowie wygrało budżet obywatelski i dzięki niemu proponuje mieszkańcom unikatowe wydarzenia kulturalne, koncerty i warsztaty z różnych dziedzin sztuki. W roku 2016 Gadafest w Miechowie odwiedzają ludzie z Poznania związani z fundacją Centrum Amarant wnosząc nową energię. Wydarzenie staje się dwudniowe, a warsztaty zyskują nową jakość. Przenikające się środowiska stworzyły niepowtarzalny klimat do wykonania jeszcze jednego kroku w przód. 

 

I tak za tegoroczną edycję odpowiada: Paulina Maj i Kuba Gołąb ze Stowarzyszenia Twórcownia, którzy w poszukiwaniu finansowania stają na głowie, zespół Gadabit którego frontman Łukasz Indyk (Ind) odpowiada za program drugiego dnia, Basia Habieda z Co Ludzie Powiedzą? odpowiedzialna m.in. za media oraz Dawid Dąbrowski produkujący wraz z Kubą pierwszy dzień festiwalu. To tylko trzon ekipy, która jest dużo, dużo większa (przyjaciele, partnerzy wydarzenia, wolontariusze).

 

Twórcownia / https://www.facebook.com/tworcownia

Gadabit / https://www.facebook.com/Gadabit

CLP? / https://www.facebook.com/copowiedza

 

 

Ponieważ uznaliśmy, że to właściwy czas na to by dać Wam możliwość współtworzenia tego wyjątkowego wydarzenia. Przez ostatnie lata spotykaliśmy się z niesamowitą energią ludzi wokół Gadafestu, którzy zarażeni ideą festiwalu deklarowali pomoc. Wsparcie finansowe od miasta, choć bardzo pomocne, jest niewystarczające do zrealizowania festiwalu na skalę o jakiej od zawsze marzyliśmy. Zatem drodzy festiwalowicze wszystko w Waszych rękach. Sami zdecydujcie ile dla Was wart jest bilet na Gadafest, wybierzcie próg wsparcia, odpowiednią nagrodę w ramach podziękowania i do dzieła! Zróbmy to razem.

 

 

Wszystkie nagrody za wsparcie naszego festiwalu zaczynamy wysyłać niezwłocznie po udanym zakończeniu zbiórki. Gwarantujemy, żę w ciągu dwóch tygodni od zakończenia akcji wspierającej otrzymacie przesyłkę. Pewne nagrody z racji swojej specyfiki będą do odebrania tylko na Gadafeście, który odbędzie się 18 - 19 sierpnia 2017 roku w Miechowie.

 

Skontaktuj się z nami.

 

Jeśli macie jakieś sugestie, pytania związane z Gadafestem piszcie: gadafest@gmail.com , odpowiemy na każdy e-mail.

Oficjalna strona festiwalu: www.gadafest.wixsite.com/gadafest

Profil fb festiwalu: www.facebook.com/gadafest

 

 

DRUGI PRÓG FINANSOWY ZREALIZOWANY! JESTEŚCIE WIELCY! DZIĘKI REKORDOWEMU WSPARCIU ŁUKASZA JARNO WYKONAMY PROFESJONALNĄ WIDEORELACJĘ Z FRAGMENTAMI KONCERTÓW.

TERAZ WALCZYMY O POPRAWĘ JAKOŚCI FESTIWALU I PODARUNKI DLA WOLONTARIUSZY, KTÓRZY W POCIE CZOŁA DZIAŁAJĄ DLA GADAFESTOWEJ IDEI.

NASZ CEL FINANSOWY: 15.000. WALCZYMY DO KOŃCA.

 

 

 

 

 

 

 Nasi partnerzy:

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny:

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Crowdfunding w czerwcu - najciekawsze zbiórki

wethecrowd.pl | 2017-06-26

Wakacje tuż za rogiem. Nie oznacza to jednak, że w polskim crowdfundingu nastał sezon ogórkowy. Wręcz przeciwnie! Sprawdźcie najciekawsze kampanie tego miesiąca, które polecamy Wam wesprzeć.

Ruszyła zbiórka crowdfundingowa na festiwal Gadafest

muzyka.onet.pl | 2017-06-24

W serwisie polakportafi.pl wystartowała zbiórka pieniędzy na organizację festiwalu Gadafest w Miechowie. Na imprezie mają wystąpić m.in. Hańba!, Wacław Zimpel i Same Suki. Zależnie od zebranej sumy organizatorzy obiecują kolejne atrakcje.

Miechów. Każdy może wesprzeć festiwal.

www.dziennikpolski24.pl | 2017-06-21

Choć kolejna odsłona Gadafestu dopiero w sierpniu, już teraz ruszyła akcja, dzięki której każdy może wnieść swoją cegiełkę do jego organizacji.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.07.2017 09:09