Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Bakcyl

Stowarzyszenie Bakcyl

Poznań, Polska

Stowarzyszenie Bakcyl powstało w lutym 2015 roku, z myślą o ludziach, w których pasja do życia siedzi głeboko w środku i nie może wykiełkować. Zarówno pomagamy odkrywać dziecięce talenty jak i aktywizujemy społeczności lokalne do pracy społecznej na rzecz polepszenia wspólnej przestrzeni, z mocnym nacisiem na słabszych jej użytkowników.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1074 PLN z 12000 PLN

36 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

8%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.12.2015.

Fyrtel dla wszystkich

O projekcie

Celem materialnym projektu jest przygotowanie przez uczestników przewodnika po Starym Mieście w Poznaniu, w formie strony internetowej, dedykowanego od osób niepełnosprawnych, dla osób niepełnosprawnych, bo nikt tak dobrze nie rozumie ich potrzeb i bolączek jak oni sami. Chcemy aby osoby o róznym stopniu niepełnosprawności odbywały grupami spotkania w restauracjach i kawiarniach oraz oceniali wszelkie ważne dla nich elementy, zawarte w przygotowanej ankiecie- czy jest dobre dojście, jak blisko jest parking, czy są schody, czy kelnerzy pomagają się przemieszczać osobom na wózku, czy odległości między stołami pozwalają na swobodne przemieszczanie, czy jest łatwe dojście do toalety, a może nawet jest menu pisane braille`em. Pomiędzy wyjściami odbywać się będą spotkania redaktorskie w celu przygotowania przewodnika zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej. Uczestnicy będą przyznawać wybranym lokalom certyfikat „ Fyrtel dla wszystkich” Będzie on miał formę naklejki na drzwi wejściowe do lokalu.

Nie chcemy tworzyć projektu służącego krytyce lokali, to się u nas nie znajdzie. Będą to jedynie obiektywne oceny, takie, jak na stronach o rezerwacji hoteli, wszystko co może ułatwić wybór potencjalnym klientom, ponieważ każdy z nas ma inne preferencje czy możliwości, a tego typu przewodnik po lokalach sprawi, że mieszkańcy zmagający się z pewnymi ograniczeniami, będą śmielej odwiedzać wspólną przesteń, bo będą wiedzieli, czego oczekiwać. Tutaj pojawia się cel niematerialny- osoby niepełnosprawne nie tylko będą beneficjantami projektu,korzystając z przewodnika, ale także jego autorami, robiąc coś dobrego dla siebie zrobią coś dla lokalnej społeczności.

 

Jadąc na wakacje możemy sprawdzić czy będzie dostęp do internetu, czy można przyjechać ze zwierzętami i parkować na terenie ośrodka. Idąc do miasta wiemy gdzie jest muzyka na żywo, jaki typ muzyki gra dany klub i czy dostaniemy tam dania wege. Zachęceni tymi udogodnieniami coraz cześciej korzystamy z przyjemności spędzenia wolnego czasu w atrakcyjnych miejscach.

Co, gdyby każdego dnia mogły wchodzić do restauracji osoby o  innym kolorze włosów, nie wiadomo nigdy, które kiedy ? Z obawy przed tym, że nigdzie nie będziemy dobrze przyjęci zostalibyśmy w domu... Obawa z jaką borykają się osoby niepełnosprawne jest stokrotnie większa, czy będą w stanie wjechać do lokalu, dostać się do stolika, do toalety... Co jak okażą się brunetami podczas nocy dla blondynów ? 

Aby nie strach decydował, tylko preferencje. Ważne jest to, aby coraz więcej osób niepełnosprawnych pojawiało się w centrum miasta, uświadamiając sobą, że sa pełnoprawnymi uzytkownikami przestrzeni. Ważne jest to, aby i ich potrzey były brane przy planowaniu inwestycji. 

 

Stowarzyszenie Bakcyl działa od niedawna, jadnak ludzie, którzy je tworzą od lat zajmują się ulepszaniem świata dookoła siebie i połączyli siły. Misją Bakcyla jest odnajdywanie w ludziach potencjału i ułatwianie im dostępu do rozwojowych narzędzi. A ludzie, którzy napędzają Bakcyla ? Nie będziemy pisać ich życiorysu, szkół, które pokończyli, firm, z którymi wspólpracują, czy krajów jakie odwiedzili, bo to wszytsko to tylko efekty uboczne ich sposobu widzenia świata. O tym zatem napiszemy. 

Gosia Chełkowska- Dorna

Pomysłodawca projektu. Dla jednych twarda baba, dla drugich wiecznie sprawiająca wrażenie roztrzepanej, gubiąca telefon, klucze, torbę, torbę z kluczami i telefonem... gosia. Nie gubi nigdy siły do wcielania w życie kolejnych pomysłów, jest inspiracją. Sama, co dnia odnajduje w sobie nowe pasje: oragnizuje wypczynek dla dzieci, uczy kadrę pedagogiczną, jest radną, tworzy programy edukacyjne, pisze książkę o systemie edukacji, ratuje każde napotkane zwierzę i zawodowo, jako coach, zajmuje się pracą na potencjale. Nie lubi mylenia coachingu z mowami motywacyjnymi ;) Bo ją motywuje nie klepanie po plecach, a kłody pod nogami. 


Grzegorz Kolendowicz

Koordynator projektu, dusza każdego przedsięwzięcia w którym się znajdzie. Jego optymizm i oddanie sprawie są czasem równe temu, o ilu rzeczach zapomina, wszytsko to jednak z wielkim sercem. Fantastycznie maskuje wszelkie popełniane faux pas hołdując zasadom imrpowizacji wyglądając przy tym jak profesjonalista. Osobom nabardziej spiętym przynosi ulgę druzgocąc każdą przyciężkawą atmosferę. Czy jest zatem fircykiem ? W życiu ! Jest wesołym młodym człowiekiem, który z pokorą przyjmuje wszelkie zmiany i wie, jak czerpać naukę z własnych błędów. 


Michalina Kolendowicz

Gdyby we wszystkich młodych ludziach było tyle zapału i wiary w możliwość zmiany, co w niej, to przestalibyśmy być nazywani narzekającym narodem. Tworzy wokół siebie aurę spokoju i daje poczucie bezwarunkowego wsparcia ludziom, na którym jej zależy. W lot rozumie co zachodzi w drugim człowieku. Nie jeteśmy zgodni, czy ma w sobie jeszcze dziecięcą, zdrową naiwność, czy już dorosłe wypracowane postawy altruizmu. Ważny jest efekt :) Jest definicją rodzinności. Jest na ostatniej drodze przed maturą, pracuje, uczy się, realizuje konsekwentnie swoją pasję przekuwając ją w zawód i ... ma czas pracować w Stowarzyszeniu realizując kolejny już projekt.


Agnieszka i Sebastian
 

Para aktywnych wózkowiczów prowadzących portal www.wozkowicze.pl Swoją postawą i konsekfencją dążenia do celu pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych, a ograniczenia są tylko w naszych głowach. Włączają świadomość na potrzeby osób na wózkach i motywują do działania. Udowadniają, że wszyscy jesteśmy równi.

 

Pieniądze potrzebne sa po pierwsze na stworzenie strony internetowej, gdzie sukcesywnie będą dodawane lokale w Poznaniu i ich opis przystępności dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności. 

Po drugie na cały proces włączenia w akcję osób niepełnosprawnych, a co za tym idzie musimy sfinansować ich transport, a także wyjścia do restauracji i kawiarni. Może wydawać się to hedonistyczne, ale czy musimy się wszyscy wiecznie umartwiać ?  Pieniądze niezbędne są aby sfinansować kolacje i wieczory przy kawie, bo to w ten sposób, dotykając całym sobą danej sytuacji, nasi niepełnosprawni realizatorzy projektu będą w stanie obiektywnie ocenić lokale. Ma to też ogromny walor niematerialny- osoby dotąd uciekające w zacieniony margines, będą śmiało zdobywać przestrzeń miejską. W wyborze nagród możecie również nabyć zaproszenia, na nasze kolacyjne wypady. 

A progi? Jest tylko jeden dalszy krok- aplikacja, dzięki której wszyscy zainteresownai będa mogli na bieżąco uzupełniać przewodnik. 

Aby można było ją sfinansować potrzeba kolejne 25 tys. złotych. Jeśli znacie kogoś, kto zrobi to dla nas taniej, zapraszam do kontaktu i pomocy :) 

Zatem pierwszy próg to 12 000

Drugi to 37 000

  • LEPIEJ DAĆ WĘDKĘ, NIŻ  RYBĘ. TO NIE KOLEJNA AKCJA NA RZECZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH, KTÓREJ BYĆ MOŻE NIE ZAUWAŻĄ. TO AKCJA PRZEZ NICH I DLA NICH TWORZONA, TO AKCJA Z DUSZĄ, A NIE TYLKO Z ZAŁOŻENIAMI.
  • PRZYNIESIE ON REALNĄ, NAMACALNĄ ZMIANĘ. jEST TO PROJEKT DŁUGOTRWAŁY
  • SŁUŻY OGROMNEJ CZĘŚCI SPOŁECZEŃSTWA, NIE TYLKO OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM ALE TAKŻE ICH ZNAJOMYM, KTÓRZY BĘDĄ Z NIMI PENETROWAĆ MIASTO 
  • MA SZANSĘ STAĆ SIĘ ZALĄŻKIEM AKCJI W CAŁEJ POLSCE
  • NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO NA OKAZANIE WSPARCIA, NA SAMOTNOŚĆ W CZTERECH ŚCIANACH, ZAWSZE JEST ZA WCZEŚNIE

 

znajdziesz nas na Facebooku:

Stowarzyszenie Bakcyl

a także zajrzył do naszych wspaniałych Wózkowiczów:

Wózkowicze

 

                        

 

Stowarzyszenie Kultury i Sportu Capoeira "Capitaes de Areia"               Zespół tańca orientalnego Manolya

               

Usługi dla dzieci i nauczycieli

            

 

Wszytkie nagrody są opisane w kolumnie po prawej stronie, dobierając je staralismy się, aby nie tylko były różnorodne, ale przede wszytskim użyteczne i zgodnie z misją Stowarzyszenia Bakcyl- pobudziły do poszukiwania swoich zainteresowań, rozwoju i dały szansę na spotkanie nowych, ciekawych ludzi. 

Jeśli przekroczymy pierwszy próg, to po swoje nagrody będzie można zgłaszać się już tydzień po zakończeniu zbiórki.

Media o Twoim projekcie:

Fyrtel dla wszystkich

wtkplay.pl | 2015-10-29

Stowarzyszenie Bakcyl chce stworzyć mapę miejsc przyjaznych niepełnosprawnym. Będą sprawdzać poznańskie kawiarnie i restauracje. Do stworzenia strony internetowej a w przyszłości aplikacji zaprosili osoby z różnymi dysfunkcjami.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.12.2015 14:02