Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dni Izraela

Dni Izraela

Kraków, Polska

Dni Izraela w Krakowie to powstały w 2004 roku festiwal, którego celem jest promocja w Polsce kultury Izraela z uwzględnieniem jej etnicznej i religijnej różnorodności. Festiwal powstał z inicjatywy Jonathana Ornsteina, obecnie dyrektora Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie. Od 2015 roku Dni Izraela organizowane są przez Stowarzyszenie Dni Izraela przy aktywnym wsparciu Bliskowschodniego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1726 PLN z 5500 PLN

33 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

31%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.04.2016.

Koncert finałowy XII Dni Izraela w Krakowie

O projekcie

W tym roku, aby rozwijać ofertę programową Dni Izraela w Krakowie i trafić do szerszej publiczności zdecydowaliśmy się na zorganizowanie koncertu finałowego z udziałem izraelskich muzyków z zespołu Malox z Tel Awiwu. Uważamy, że zorganizowanie takiego koncertu po raz pierwszy w historii festiwalu umożliwi dalszy rozwój i w konsekwencji stworzenie istotnej imprezy na stałe goszczącej w kalendarzu kulturalnym Krakowa. Zdecydowalismy się na Malox, dlatego, że ich muzyka łączy w sobie nowoczesne dźwięki z tradycyjnymi bliskowschodnimi rytmami.

Dni Izraela to odbywający się od 2004 roku tygodniowy festiwal, którego celem jest prezentacja kultury Izraela ze szczególnym uwzględnieniem jego różnorodności etnicznej i religijnej. Wydarzenie początkowo organizowane było przez stowarzyszenie Gesher. Festiwal jest wydarzeniem apolitycznym, unikającym promowania określonych poglądów. Wierzymy, że przekazanie mieszkańcom Krakowa wiedzy o zwyczajach, kulturach i religiach Izraelczyków przyczyni się pozytywnie do budowania dobrych relacji między Polakami i mieszkańcami Izraela. W tym celu co roku w programie festiwalu znajdowały się warsztaty kulinarne i językowe, degustacje win, projekcje filmów, konferencje naukowe i panele dyskusyjne, gry miejskie, wykłady i inne atrakcje.

Od 2015 roku Dni Izraela organizowane są przez powołane do tego celu Stowarzyszenie Dni Izraela w Krakowie. Członkami Stowarzyszenia są głównie absolwenci Studiów Bliskowschodnich i Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stowarzyszenie działa przy ścisłej współpracy z Uniwersytetem i Bliskowschodnim Kołem Naukowym.

 


Hawdala z udziałem rabina Aviego Baumola

Nasz zespół:

Bartosz Duszyński - Prezes Stowarzyszenia
Absolwent Instytutu Judaistyki UJ i Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu gdzie obecnie jest także doktorantem. Fan podróżowania i odkrywania nowych miejsc, choć najczęściej lubi wracać do Puszczy Białowieskiej lub Starego Miasta w Jerozolimie. W wolnych chwilach próbuje ujarzmić swojego kota Nasera.

Maks Puzio - Skarbnik Stowarzyszenia
Student judaistyki i studiów bliskowschodnich. Interesuje się Izraelem, jak i szerokorozumianym Bliskim Wschodem od czasów liceum. Jego pasją są podróże, sztuka i taniec.

Kamila Pająkowska - Wiceprezes Stowarzyszenia
Ukończyła studia pedagogiczne i bliskowschodnie. Interesuje się szeroko pojętą edukacją międzykulturową. Obecnie kontynuuje studia doktoranckie na kierunku pedagogika.
Ola Chmielińska - Koordynator Sekcji KULTURA
Rodowita Krakowianka. Absolwentka Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, obecnie studentka Instytutu Judaistyki UJ. Dziennikarka amatorka. Pasjonatka podróży, miłośniczka zwierząt i wielka fanka opery.

Dominika Zębala - Koordynator Sekcji KUCHNIA
Absolwentka studiów bliskowschodnich. Kucharka amatorka. Interesuje się kulturą Bliskiego Wschodu, literaturą rosyjską i odkrywaniem nowych smaków. Dumna właścicielka psa Alefa.

 Magdalena Pulikowska - Koordynator Sekcji AKTYWNOŚĆ
Studentka judaistyki oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Od ponad trzech lat związana z JCC Kraków, obecnie koordynuje program edukacyjny - Szkółka Niedzielna. Dni Izraela współorganizuje po raz czwarty. Pochodzi z Kraśnika i podejmuje tam aktywność na rzecz upowszechniania żydowskiego dziedzictwa kulturowego.
Jakub Katulski - Koordynator sekcji ROZRYWKA
Absolwent politologii i studiów bliskowschodnich. Interesuje się kulturą, polityką i kuchnią Bliskiego Wschodu. Miłośnik motocykli i muzyki.

Jak w praktyce wyglądają efekty naszej pracy? Zapraszamy do przejrzenia zdjęć z wybranych wydarzeń z poprzednich edycji naszej imprezy:

Warsztaty kulinarne:




Warsztaty tańca izraelskiego:

Warsztaty językowe:

Gra miejska:

Pokaz filmów:

Głównymi partnerami naszego festiwalu są Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz Instytut Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie, Żydowskie Muzeum Galicja i Ambasada Izraela w Polsce.

Zakładane przez nas 5500zł to budżet konieczny do wypłacenia honorarium artystom i firmie zapewniającej nagłośnienie. Wszelkie dodatkowe środki zostaną przeznaczone na poszerzenie promocji wydarzenia i zapewnienie dodatkowych atrakcji podczas innych wydarzeń Dni Izraela. Promocja festiwalu będzie się odbywała na portalach społecznościowych Facebook, Twitter i Instagram, a od kwietnia planujemy również umieszczanie plakatów i ulotek promujących tak Dni Izraela jak i koncert finałowy, oraz umieszczanie ogłoszeń prasowych. W poprzednich latach promowaliśmy Dni Izraela również w rozgłośniach radiowych.
- 3500zł konieczne jest do wyplacenia artystom honorarium
- 1500zł jest potrzebne nam do opłacenia firmy świadczącej usługi nagłośnieniowe
- 500zł potrzebne jest do przeprowadzenia skutecznej kampanii reklamowej koncertu, zakładającej rozmieszczanie plakatów w strategicznych punktach Krakowa.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na crowdfunding? Wierzymy, że nasz festiwal przede wszystkim tworzony jest dla publiczności i chcemy by to właśnie publiczność zaangażowała się wspólnie z nami w realizowanie idei. W końcu dialog nie może istnieć bez człowieka, a nadrzędną koncepcją naszego festiwalu jest budowanie dialogu. Nasz festiwal jest skierowany przede wszystkim do Was, dlatego chcielibyśmy, żebyście się w niego włączyli i razem z nami go budowali!

O festiwalu można więcej poczytać na naszym profilu Facebook: https://www.facebook.com/DniIzraelawKrakowie

Można nas również śledzić na Instagramie: https://instagram.com/dni.izraela/

Zapraszamy do dzielenia się z nami pomysłami poprzez mail: dni.izraela@gmail.com

Koncert finałowy XII Dni Izraela w Krakowie odbędzie się 21 maja 2016 roku. O nagrodach chcemy informować już od początku maja. Nagrody takie jak galerie zdjęć będą wręczane po zakończonym festiwalu. Podziękowania, nagrody rzeczowe i wejściówki chcemy wręczać wszystkim przed rozpoczęciem imprezy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.04.2016 21:09