Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

PiotrCZ

PiotrCZ

Łęczna

Witam nazywam się Piotr Czyżewski, mam 26 lat . Moim głównym zajęciem jest Wzornictwo przemysłowe ( Industrial Design ) i Grafika 3D. Obecnie pracuje nad dwoma projektami, jeden z nich to produkcja deskorolek, zbudowanie nowej marki w tej dziedzinie a drugi projekt zatrzymam w tajemnicy na razie jeszcze dla siebie ;).

Pozdrawiam
Piotr Czyżewski

Napisz wiadomość do Projektodawcy

552 PLN z 8400 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

6%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.09.2013.

''MORE'' SKATEBOARD DECK

O projekcie

 

Filmik z obecnej produkcji.

More - For Skateboarding

 

Wyobraź sobie deskorolkę, na którą lądujesz bez strachu przed złamaniem Bez pojawiającej się myśli w trakcie lotu: nie mogę wylądować, bo złamię deskę. Bez wykopywania deski spod nóg. Po prostu lądowanie.

 

Piotr jeździ na deskorolce od 13 lat, Karol od 10 lat. Myśl o takiej deskorolce krążyła nam w głowach przy każdym złamaniu blatu - Dlaczego deski się muszą łamać?  Dlaczego rezygnujemy z kolejnych prób zrobienia tricku? Dlaczego muszą tak szybko tracić elastyczność? Dlaczego kupując deskorolkę różnych firm nie wiemy, jakiej ona jest sztywności (miękka średnia czy twarda) dopóki się na niej nie przejedziemy? Dlaczego w technologii produkcji deskorolki tak bardzo mało się dzieje od tylu lat? 

 

Poniższy filmik został zmontowany na potrzeby zaprezentowania skateparku który został przerobiony przez Piotra i Karola wspólnie z urzędem  rodzinnego miasta

Łęczna, na filmiku chłopaki jeżdżą już na swoich deskach ;).

Opis produktu – Założenia Marki

 

Założenie Pierwsze – Wytrzymałość na złamania

 

Tworząc produkt najważniejsze dla nas było zmaksymalizować wytrzymałość na złamania. Zniwelować ją praktycznie do zera.  Według nas deskorolka powinna się naturalnie zużywać poprzez starcie, obicia.  Stworzenie idealnego połączenia rodzaju drewna kleju dodatków poprawiających wytrzymałość oraz testów zajęło nam ponad rok. Jako, że jesteśmy z Europy import ze stanów Klonu kanadyjskiego, z którego wszystkie deskorolki na rynku są produkowane, znacznie zwiększa koszty produkcji, dlatego sięgnęliśmy po łatwo dostępną w naszym kraju mieszankę różnego rodzaju fornirów, które pozwoliły nam uzyskać wagę oraz wytrzymałość na złamania, na której tak bardzo nam zależało. 

Firmy deskorolkowe obecne na rynku od wielu lat wprowadzają szczątkowe zmiany mające na celu zaimponowanie klientom, że deski są wytrzymalsze niż standardowe, lecz okazują się łamliwe jak pozostałe produkty. Naszym celem jest bezkompromisowa wytrzymałość. 

Oczywiście nasze deski będą się łamać jednak nie w tak banalny sposób jak deski dostępne na rynku, nasze deski są dużo wytrzymalsze, zależało nam na stworzeniu produkt który nie będzie nas użytkowników ograniczał w rozwoju, produktu który po prostu będzie się zużywał a nie łamał bo źle wylądowaliśmy trik na schodach np, to jest bardzo ważne i dzięki temu komfort jazdy bardzo się poprawia bo już nie martwisz się że źle lądujesz tylko lądujesz.

 

Założenie Drugie - Stała sztywność

 

Kupując deski ogólnie dostępnych światowych firm, sprawdzają się przez pierwszy miesiąc, – jeżeli jej w tym czasie nie złamiesz. Później po częstym użytkowaniu deski tracą swoją sztywność Ich pop spada i wraz z tym wytrzymałość na złamania. Dzieje się tak z powodu zastosowania klejów wodnych, które przy świeżych deskach sprawują się dobrze, lecz podczas użytkowania tracą swoje właściwości. Postanowiliśmy temu zaradzić i na samym początku poszukać zastępstwa dla tego rodzaju spoin. Mieszanki, które zastosowaliśmy spajają drewno przesączając kolejne warstwy i wnikając w głąb fornirów. Testowaliśmy nasze deski zostawiając je w podwyższonych temperaturach w celu wysuszenia decku. Efekt nas zadziwił, po okresie 6-ciu miesięcy bez użytkowania deskorolka zachowała swoje właściwości – pop sztywność i odporność na złamania.

 

Założenie Trzecie – Rodzaj Flex’u

 

Na rynku deskorolek mamy do wyboru wiele produktów firm obecnych na rynku od wielu lat. Każda firma ma charakterystyczny produkt. Deskorolki różnią się sztywnością - bardziej elastyczna lub bardziej sztywna. Doświadczony rider, który jeździł na wielu deskach (czytaj wiele złamał) wie, jaka firma robi, jakie deski i wie, jaka sztywność pasuje do jego wagi i do jego stylu jazdy. Problemem jest to, że początkująca osoba nie ma pojęcia, że deskorolki delikatnie różnią się między sobą sztywnością i dowiaduje się tego po montażu trucków i próbując pierwszy trick okazuje się, że zmiana firmy deski sprawiła, że musi się przyzwyczaić do zmiany zachowania deski.  Żadna firma na rynku nie określa, jaki flex ma ich deska. 

Stworzyliśmy 3 rodzaje flexu bez wpływu na ich wytrzymałość, aby kupujący produkt wiedział, jaki rodzaj deski kupuje.

Miękka ( Green ) Średnia ( Blue ) Sztywna ( Red)

Rider kupując nasz produkt może wybrać to, co pasuje najbardziej do jego stylu jazdy i wie, czego się spodziewać.

 

 

Założenie czwarte – System "PROSIDE"

 

Na potrzeby naszych desek postanowiliśmy zrobić coś z obijającym się drewnem po bokach deski od lądowania na primo, każdy użytkownik który spędził już trochę czasu na desce zdaje sobie sprawę z problemu i że nic w tym kierunku inne firmy nie zrobiły, dlatego "MORE" wprowadził system PROSIDE który chroni deskę przed uderzeniami w krawędź deski, dzięki temu deska dłużej nam posłuży. Według nas jest to istotny element i bardzo ważny przy eksploatacji desek, deski mają szanse naturalnie się zużyć a nie zamienić się w przysłowiowy ogryzek który negatywnie wpływa na komfort jazdy.

Na powyższym zdjęciu widoczny jest system PROSIDE na boku deski w kolorze czerwonym.

 

Założenie piąte – rozwój, innowacje, zmiany.

 

Teraz na początku naszej drogi mamy wiele pomysłów  na wprowadzenie nowych rozwiązań, które tylko poprawią jakość i użytkowość deski, dzięki spędzeniu wielu lat na desce wiemy co powinno być porpawione czy dodane. Chcemy wprowadzać nowe technologie, pokazać ludziom że obecne produkty "Decki" dostępne na rynku nie są szczytem rozwiązań w dziedzinie skatebaordingu, wiemy że jeszcze wiele nie zostało zrobione.

Założenie szóste – design  

Zależy nam na stworzeniu prestiżowej światowej marki i bardzo dobrego jakościowo produktu od samego początku. 

 

 

 

Dodatki - certyfikat, oryginalne pudełko na deskę, ubrania

 

Nasze deski będą dostępne w firmowych pudełkach które będą chronić  deski przy transporcie do klienta, oprócz tego każda deska będzie miała certyfikat produkcji, na certyfikacie będzie podany "SERIAL NUMBER" kupionej deski na której będą się znajdować dane produkcyjne jak i kod produktu, tak samo na desce będzie wybity "SERIAL NUMBER " dla potwierdzenia wiarygodności produktu. 

Dodatkowo będziemy produkować ubrania markowe "MORE", proste ubrania, koszulki, bluzy, longsleeve, czapki, spodnie.

 

 

NA, JAKIM JESTEŚMY ETAPIE?

 

Opracowaliśmy własny niepowtarzalny produkt o 3 rodzajach flexu, 3 rodzajach concave’u i 6 rożnych szerokościach do wyboru. Deskorolki są testowane przez wiele Riderów przez okres roku. Każdy jeżdżący chwali sobie możliwość doboru indywidualnej deski do jego potrzeb.

Obecnie posiadamy część maszyn do wykonania jednostkowych zamówień. Ostateczną obróbkę wykonujemy ręcznie i zajmuje to bardzo dużo czasu. Zależy nam na stworzeniu możliwości produkcji masowej. Maszyny, które wykonaliśmy i dysponujemy na chwile obecną są łatwe do powielenia w celu zwiększenia możliwości produkcyjnych. Część maszyn jest zaprojektowanych i wytworzonych przez nas, ponieważ są nietypowe i nie są dostępne na rynku.  Pozwala nam to znacznie obniżyć koszty na początku naszej działalności.

Tak wygląda obecna produkcja deski

  • Przygotowanie drewna, materiałów i klejenie.

Obecnie musimy kleić deski ręcznie, dzięki zebranym funduszom zbudujemy maszynę która będzie automatycznie nakładać klej na fornir, wszystkie maszyny chcemy zbudować sami żeby zmniejszyć maksymalnie koszty, dostępne maszyny na zamówienie są bardzo drogie i wolimy więcej pieniędzy przekazać na dopracowanie produktu, wprowadzenie innowacji.

 

  • Klejenie deski w prasie.

Prasa widoczna na zdjęciach została wykonana przez nas, można w niej kleić maksymalnie 5 desek jednocześnie, nacisk prasy 40T. Mamy przygotowane 3 kolejne odlewy betonowe dzięki którym będziemy mogli zbudować jeszcze 2 takie prasy co pozwoli nam kleić 15 desek jednocześnie w kilku rozmiarach.

 

  • Obróbka deski.

W tym etapie musimy wywiercić otwory i obrobić deskę z nadmiaru drewna i nadać krawędziom okrągły kształt. Na razie posługujemy się wiertarką stołową do wiercenia otworów na podstawki Traków, frezarką stołową dzięki której możemy z grubsza usunąć nie potrzebną ilość drewna i nadać początkowy kształt, frezarka ręczna do zaokrąglania krawędzi.

Jeśli uda nam się zebrać fundusze będziemy mogli zbudować wiertarkę 8 wrzecionową która pozwoli nam wywiercić za jednym zamachem 8 otworów, dokończymy frezarkę stołową którą wyrównamy kształt deski wykorzystując do tego wzorniki, zbudujemy szlifierkę do szlifowania i polerownia desek przed lakierowaniem, na razie robimy to ręcznie za pomocą dostępnych narzędzi.

 

  • Obecny produkt.

Obecne deski które robimy nie posiadają grafiki, są malowane bejcą i lakierowane, mimo braku odpowiednich maszyn wyglądają jak deski produkowane w profesjonalnych firmach,  zajmuje nam to jednak dużo czasu, taki sposób produkcji nie nadaje się jednym słowem na produkcje masową, nie pozwala też szybko się rozwijać. Dlatego istotne są maszyny o których piszemy, bez nich rozwój będzie bardzo powolny i mało osób będzie mogło zakupić u nas deskę i cieszyć sie jakością "MORE".

 

Pierwsza deska z grafiką MORE

 

Maszyny do produkcji

 

  • Posiadamy 1 prasę o nacisku 40T mogącą w jednym dniu sprasować 5 blatów.

 

 

  • Wyrzynarkę stołową mogącą zgrubnie nadać kształt deski po wyjęciu z prasy.

 

 

  • Frezarkę ręczną do zaokrąglania krawędzi.

 

 

  • Wiertarkę stołową mogącą wykonać jeden otwór jednocześnie

 

 

  • Narzędzia ręczne do ostatecznej obróbki szlifierskiej i nadania idealnego kształtu.
  • Odlewy betonowe gotowe do zamontowania do kolejnych dwóch pras.

 

Czego potrzebujemy?

 

  • Chcemy wykonać 8 dodatkowych pras produkujących 3 różne kształty (concave’y) i zwiększyć możliwość produkcyjną do 35 desek sprasowanych dziennie. 
  • Wykonać wiertarkę wykonującą 8 otworów jednorazowo w miejscu montażu trucków
  • Frezarkę stołową w celu szybkiego nadania dokładnego wymiaru (szerokości) i kształtu deski.
  • Szlifierki bębnowe do nadania ostatecznej gładkości deski przed lakierowaniem
  • Kompresor i narzędzia lakiernicze w celu zabezpieczenia drewna
  • Heat transfer machine w celu wykonywania nadruków graficznych metodą termo transferu
  • Odciągi do trocin
  • Maszynę do nakładania spoiwa
  • +  wszystko inne co jest potrzebne do zbudowania sprawnej linii produkcyjnej.

 

Dystrybucja

 

Sprzedaż produktów odbywać się będzie na rynku Polskim i światowym. Produkty w przeważającej części dostarczane będą do odbiorców detalicznych. Głównym kanałem dystrybucyjnym będzie sklep internetowy z międzynarodową wysyłką. Kolejnym kanałem będą zainteresowane współpracą skate-shopy w Europie i Stanach. W odniesieniu do głównych odbiorców nie występuje uzależnienie od jednego, strategicznego kontrahenta i dywersyfikacja ryzyka.

 Podczas rozmów z klientami, którzy polecali nasze produkty zaprzyjaźnionym Riderom postanowiliśmy nagradzać chętnych za wsparcie dla nas. Chcemy stworzyć zautomatyzowany system MLM, który na zasadzie poleceń produktu klienci mogą zyskiwać zniżki, nagrody oraz produkty naszej marki.

  Marketing

 

Główna zasada naszego marketingu jest oparta na głównym celu naszej marki. Chcemy stworzyć najlepszy produkt i sądzimy, że dobre produkty promują się same przez zadowolonych klientów. Kolejnym sposobem promocji będzie sponsoring Riderów. Organizacja imprez promujących produkty i wspieranie innych imprez branżowych poprzez sponsoring.

Na koniec

Kwota 7 000 PLN którą próbujemy zebrać nie jest faktyczną kwotą której potrzebujemy, nie wiemy czy uda nam się zebrać odpowiednią ilość pieniędzy dlatego zaczynamy od mniejszej kwoty, podzieliliśmy ją i projekt publikujemy na innych portalach, również zagranicznych żeby zwiększyć prawdopodobieństwo zebrania odpowiedniej sumy pieniędzy. Mamy wiele pomysłów i chcemy zrobić to jak należy nie bawić się w jakieś kompromisy czy kolorowanie produktu.

Z naszym produktem chcieli byśmy wejść jeszcze w te wakacje wiec każdy kto zainwestuje pieniądze nie będzie musiał długo czekać na nagrody ;), ponieważ najważniejsze zostało wykonane i trzeba teraz dopieścić produkt, dorobić resztę maszyn, wykonać wszystko to co jest istotne aby produkt końcowy był taki jaki założyliśmy.

Wiele osób już nam zaufało, wiele osób jeździ już na naszych deskach i są zadowoleni z obecnego efektu i wiedzą co wyróżnia te deski od każdej innej deski na rynku.

 

  Twórcy projektu

Piotr Czyżewski 

                   

 

                                                   

Karol Golonka

 

 W razie pytań prosimy pisać na czyzewski@czyzewski-design.com

 

Odwiedźcie też nasz fanpage ;) https://www.facebook.com/MoreSkateboard?ref=hl

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.09.2013 18:06