Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

IAEPAN

IAEPAN

Warszawa

Instytutu Archeologii i Etnologii PAN powołano do życia 19 listopada 1953 roku (pierwotnie jako Instytut Historii Kultury Materialnej PAN).
Instytut jest jedynym ośrodkiem w Polsce, który gromadzi badaczy reprezentujących rozmaite, uprzednio uprawiane niezależnie od siebie dyscypliny naukowe. Najważniejsze z nich to archeologia pradziejowa i średniowieczna ziem polskich, archeologia antyczna i archeologia powszechna, etnografia, etnologia i antropologia, historia kultury materialnej średniowiecza i czasów nowożytnych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11172 PLN z 5000 PLN

114 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

223%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.11.2014.

Niezwykłe cmentarzysko dawnych Słowian

Kolejne założenia badawcze!

Dodano 05.11.2014, godz. 13:24

Do końca projektu pozostało 20 dni - wierzymy, że w tym czasie, dzięki Waszej mobilizacji i wsparciu, przekroczymy granicę 15 tysięcy złotych i sfinansujemy kolejne założenia badawcze oraz ratownicze!
Kiedy tak się stanie, rozszerzymy badania na cmentarzysku kurhanowym, dzięki czemu uchwycimy granicę wczesnośredniowiecznej nekropolii i odkrytej osady z epoki brązu. Nasze ustalenia chronologiczne wesprzemy także dokładnymi analizami laboratoryjnymi.
Na powiązanym z cmentarzyskiem grodzisku wczesnośredniowiecznym, zainicjujemy nieinwazyjne badania oraz prace konserwatorskie, aby lepiej zrozumieć historię i znaczenie tego miejsca oraz wyeksponować je spośród chodlikowskiego krajobrazu.
Ponadto, dzięki Waszemu wsparciu przeprowadzimy dalsze badania ratownicze dla stanowisk archeologicznych znajdujących się na pobliskich wydmach w okolicy Trzcińca. Szczególnie zależy nam na zadokumentowaniu pradziejowego cmentarzyska kultury łużyckiej, które obecnie jest intensywnie niszczone rozkopywaniem i wybieraniem piasku.
Dla skuteczniejszego monitorowania poziomu zagrożenia lokalnych stanowisk, stworzymy również archeologiczną mapę w systemie informacji przestrzennej dla całej Kotliny Chodelskiej.
Liczymy, że dzięki Waszemu żywemu zainteresowaniu historią naszych przodków i gotowością wspierania polskiej nauki projekt osiągnie pełen sukces!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.11.2014 17:05