Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Classic Trial Bieszczady-Gęsi Zakręt

Classic Trial Bieszczady-Gęsi Zakręt

Ustrzyki Dolne, Polska

Nazywamy się Ania i Paweł Słomińscy. Prawie dziesięć lat temu przenieśliśmy się z dużego miasta w Bieszczady. Zbudowaliśmy dom
który jest mieszanką agroturystyki i pensjonatu...chyba ;) Jest to małe miejsce które daje nam pracę, dach nad głową i mnóstwo emocji. Mamy dwójkę fajnych dzieci, Amelkę i Bruna. Mamy też marzenia. Na dzień dzisiejszy będziemy próbować zrealizować jedno z nich przy Waszej pomocy za pośrednictwem portalu Polak Potrafi ;)
Jeżeli chcecie dowiedzieć się o nas czegoś więcej wystarczy wpisać w internety Gęsi Zakręt lub napisać zwyczajnie do nas :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

18615 PLN z 36000 PLN

133 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

51%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.12.2016.

Classic Trial Bieszczady

O projekcie

Tworzymy miejsce, w którym sport łączy się z historią. Miejsce gdzie spędzisz czas z całą rodziną, podniesiesz swoje umiejętności, a może znajdziecie pasję na resztę życia. Wspieraj niszowe dyscypliny i niszowe projekty! :)

 

Bez dwóch zdań bardziej od motocykli kochamy Bieszczady. To dlatego w 2007 roku rzuciliśmy wszystko (dosłownie wszystko!) i założyliśmy rodzinny pensjonat Gęsi Zakręt. Gdy już nieco się ustatkowaliśmy, przyzwyczailiśmy do wycia wilków, wysychających studni i braku sąsiadów, odrodził się w nas pomysł sprzed lat: nadanie nowego życia klasycznym motocyklom i zarażaniu pasją do nich kolejnych osób.

 

Ale po kolei…

 

O co chodzi w tym całym trialu?

 

Trial motocyklowy to najstarsza dyscyplina sportów motocyklowych, która ma już sporo ponad 100 lat! Różnica w stosunku do innych dyscyplin jest prosta: w trialu najważniejsza jest precyzja, a nie prędkość. Kiedyś trial wyglądał zupełnie inaczej, a sprzęt nie różnił się specjalnie od tego używanego w wyścigach. Wraz z rozwojem motocykli, rozwijały się dyscypliny (a może odwrotnie?). W XXI wieku motocykle trialowe ważą zaledwie 70 kg, a najlepsi zawodnicy pokonują teren niewyobrażalnie trudny. Ot np. taki Toni Bou:

 

 

Spokojnie, spokojnie, tak skakać nie będziemy. Różnica pomiędzy trialem, a classic trialem jest znacząca. Classic trial posiada mniej wyczynowe, łatwiejsze w opanowaniu motocykle i mniejsze przeszkody. Jakby się przyjrzeć z boku, to bardziej sposób na spędzenie czasu niż wyczynowy sport. Stąd duże zainteresowanie classic trialem na Zachodzie, gdzie po górkach jeździ się całymi rodzinami:

 

 

Dla kogo?

 

Dla absolutnie każdego! Oczywiście, projekt ten jest kierowany w głównej mierze do osób posiadających motocyklowe prawo jazdy. Ale, trial (a zwłaszcza classic trial) to idealny sposób na swój pierwszy raz na motocyklu. Pojazd jest lekki i powolny, więc i ryzyko minimalne. Dla motocyklistów zaś to trening i podnoszenie swoich umiejętności u samych podstaw. Do tego łatwa metoda by zarazić motocyklami (i Bieszczadami!) swoją partnerkę / partnera oraz dzieciaki.

 

Jaki jest nasz cel?

 

Budujemy miejsce do którego będzie można przyjechać na weekend całą rodziną i spędzić aktywnie czas. Nocleg już jest, brakuje większej liczby motocykli oraz toru. Ten ostatni powoli powstaje na działce, którą dysponujemy. Jest wystarczająco duża by nie nudzić się przez kilka dni. Posiadamy także motocykl, klasycznego SWM-a z lat ’70. Jednak by móc spędzić czas całą rodziną potrzebny jest dodatkowy „duży” sprzęt oraz triale dla dzieciaków.

 

Classic Trial Bieszczady to projekt który staramy się realizować z całych sił, ale bez Was nie uda się go skończyć. Potrzebujemy tylko (albo aż) finansowego „kopa” . Podsumowując, gdy projekt zakończymy będzie można: przyjechać na weekend, wskoczyć na klasyczny motocykl trialowy, podnieść swoje umiejętności (lub nabyć nowe) na bezpiecznym obiekcie, a wieczorem wypić piwko i wsłuchać się w rykowisko. Możesz również przyjechać z własnym motocyklem i skorzystać z naszego terenu.

 

 

Na co przekażemy środki?

Wszystkie środki z PolakPotrafi wykorzystamy na:

1. Zakup dwóch dodatkowych klasycznych motocykli trialowych. Motocykle które kupimy zostały wyprodukowane w latach 70'-80'. Przybliżony koszt: 13 000 PLN.

2. Odrestaurowanie i przygotowanie motocykli do jazdy. Ten punkt pochłonie najwięcej czasu. Motocykle zostaną rozebrane do ostatniej śrubki i poddane weryfikacji. Następnie zamówimy niezbędne cześci, odmalujemy co trzeba i na koniec złożymy wszystko z powrotem. Przybliżony koszt: 10000 PLN.

3. Ochraniacze, kaski: 3000 PLN

3. Skończenie toru do Classic Trialu: 10000 PLN. Nie chodzi o kupienie kilu palet i opon ;) Chcemy wybudować kilka ciekawych przeszkód z kamienia i drewna. Teren jakim dysponujemy jest dość spory, dlatego możliwości rozbudowy są bardzo duże.

 

Jeśli złożyłoby się tak, że pojawią się dodatkowe środki, wtedy kupimy sobie nowy samochód… Nie, oczywiście, że nie! Za dodatkowe środki kupimy motocykle trialowe dla dzieci. Niestety, są one dość drogie, więc kupimy je w drugiej kolejności. Prędzej czy później trialowe motocykle dla dzieci u nas się pojawią, więc jeśli już widzisz oczyma wyobraźni swoją pociechę na trialowym motocyklu - to bardzo dobrze!

 

120% ? Kupimy motocykl dla dzieci, tym razem bardziej współczesny. Taki motocykl posiada automatyczną skrzynię biegów, a to bardzo uławia dzieciom stawiać pierwsze kroki.

 

140% ? Kupimy kolejny motocykl dla dzieci, ale dla innego przedziału wiekowego. Ze względów bezpieczeństwa motocykl musi być odpowiednio dobrany do wieku i wzrostu dziecka.

 

Termin realizacji:

 

Realizację rozpoczniemy na drugi dzień od pozyskania środków. Na zakończenie całego projektu potrzebujemy natomiast minimum rok - znalezienie i odbudowa klasycznego motocykla zajmuje sporo czasu.

 

Dlaczego PolakPotrafi?

 

Bo tylko tutaj znajdują się pozytywnie zakręceni ludzie, którzy - nawet nie mając wcześniejszej styczności - mogą podrapać się po głowie i zadać samemu sobie pytanie: „A może tak bym spróbował Classic Trial?”.

 

Nasza ekipa?

 

To zwyczajnie nasza rodzina. Nazywamy się Ania i Paweł Słomińscy. Prawie dziesięć lat temu przenieśliśmy się z dużego miasta w Bieszczady. Zbudowaliśmy dom, który jest mieszanką agroturystyki i pensjonatu. Jest to małe miejsce, które daje nam pracę, dach nad głową i mnóstwo emocji. Mamy dwójkę fajnych dzieci - Amelkę i Bruna. Staramy się godzić pracę z pasją co bywa naprawdę trudne. Jak każdy z Was walczymy z przeciwnościami. I chodź już czwórka z przodu i nie raz kłoda pod nogi poleciała, młodzieńczy ogień w duszy pomaga przeć do przodu. Więcej informacji znajdziecie w linkach na dole.

 

Jeżeli pojawią się Wam w głowie pytania lub wątpliwości dotyczące projektu, piszcie do nas. Mamy oczywiście świadomość jak bardzo niszowy jest ten projekt i jak mało popularny w Polsce jest Trial. Chcemy to zmieniać, bo tak czujemy. W tym projekcie nie chodzi tylko żeby go zrealizować, ale żeby zrobić to dobrze.

 

Liczymy na Waszą pomoc!

 

Na stronie FB Gęsi Zakręt będziemy na bieżąco zamieszczać zdjęcia i informacje z postępów.

 

 

 

      

 

Nagrody:

 

Dwanaście zdjęć autorstwa Radak Kaźmierczaka (Bieszczady Photography). Są to przepiekne zdjęcia wykonane w Bieszczadach. Wybierz jedno z nich, dostaniesz je w formie pliku na tapetę Twojego komputera. Tu znajdzesz zdjęcia: http://bieszczadyphotography.pixieset.com/bieszczadyphotographywallpaperpp/

 

 

Pobyt, kolacja, przygoda na zabytkowym motocyklu w Gęsim Zakręcie

 

 

Koszulka

 

 

 

 Płyta Angela Gaber Trio-Dobre Duchy. Muzyka z serca Bieszczad.

 

http://www.4x4-shop.pl/

 

                   http://klimatzgor.pl/

 

 

           

              http://www.suzi-moto.pl/

 

 

Oczywiście to tylko cześć nagród.  

 

 

No dobrze, tego naprawdę się nie spodziewaliśmy. O naszym projekcie napisał Pan Adam Małysz na swoim profilu. Panie Adamie DZIĘKUJEMY !

 

 

 

 

Tu nas znajdziecie:

 

http://www.gesizakret.pl/

https://www.facebook.com/bieszczady.gesizakret/

https://www.instagram.com/gesizakret/

https://www.facebook.com/motocyklwbieszczadach/?fref=ts

https://www.youtube.com/user/GesiZakret

 

Wierzą, że nam się uda:

 

 

 

 

        

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Classic Trial Bieszczady - niesamowity projekt potrzebuje twojego wsparcia!

www.scigacz.pl | 2016-12-07

Bez dwóch zdań bardziej od motocykli kochamy Bieszczady. To dlatego w 2007 roku rzuciliśmy wszystko (dosłownie wszystko!) i założyliśmy rodzinny pensjonat Gęsi Zakręt. Gdy już nieco się ustatkowaliśmy, przyzwyczailiśmy do wycia wilków, wysychających studni i braku sąsiadów, odrodził się w nas pomysł sprzed lat: nadanie nowego życia klasycznym motocyklom i zarażaniu pasją do nich kolejnych osób.

Kochasz Bieszczady i motocykle? Wesprzyj ten projekt

supernowosci24.pl | 2016-11-16

Małżeństwo Ania i Paweł Słomińscy chcą zbudować w Bieszczadach tor do trialowej jazdy motocyklem. Classic Trial Bieszczady ma być miejscem wypoczynku dla całych rodzin i kolejną atrakcją turystyczną, która ściągnie w Bieszczady i zarazi miłością do tego miejsca nie tylko amatorów dwóch kółek.

Chciałbyś pojeździć motocyklem trialowym?

www.scigacz.pl | 2016-11-15

Classic Trial Bieszczady, czyli akcja dzięki której każdy będzie mógł spróbować swoich sił na motocyklu trialowym. I to w Bieszczadach!

Classic Trial Bieszczady - projekt godny wsparcia

www.motocykl-online.pl | 2016-11-14

Dzięki finansowaniu społecznościowemu może w Bieszczadach powstać kuźnia trialowych talentów czyli Classic Trial Bieszczady.

Kochasz Bieszczady i motocykle? Wesprzyj ten projekt

www.isanok.pl | 2016-11-14

Małżeństwo Ania i Paweł Słomińscy chcą zbudować w Bieszczadach tor do trialowej jazdy motocyklem. Classic Trial Bieszczady ma być miejscem wypoczynku dla całych rodzin i kolejną atrakcją turystyczną, która ściągnie w Bieszczady i zarazi miłością do tego miejsca, nie tylko amatorów dwóch kółek.

Classic Trial Bieszczady. Takie akcje wspieramy

www.swiatmotocykli.pl | 2016-11-14

Dzięki finansowaniu społecznościowemu Ci ludzie mają szanse stworzyć miejsce, w którym sport łączy się z historią. W Bieszczadach powstanie kuźnia trialowych talentów. Stworzona przez rodzinę dla innych rodzin. Miejsce, gdzie spędzisz miło czas z najbliższymi, podniesiesz swoje umiejętności, a może znajdziecie pasję na resztę życia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.12.2016 22:10