Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Justyna Dziuma

Justyna Dziuma

Gliwice

Justyna Dziuma
- współzałożycielka Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej
- wydawca płyty The Sound of Europe - składanki muzyki chóralnej z pięciu krajów w ramach działalności People to People International
- pomysłodawczyni i realizatorka portalu Chórtownia, obecnie prezes fundacji Chórtownia

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4093 PLN z 4000 PLN

78 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.12.2014.

Chórtownia do Europy!

RSS

Nowy projekt Chórtowni Dodano 12.03.2017, godz. 11:48

Drodzy Darczyńcy!

Dzięki Waszemu wsparciu Chórtownia może kontynuować działalność - i robi to z ochotą! Obecnie, jak część z Was już chyba wie, wydajemy międzynarodową płytę "Treasures of Music: Armenia".

Zdecydowaliśmy się na kolejną zbiórkę crowdfundingową w nadziei, że uda nam się zamknąć budżet. Tym razem prowadzimy akcję nie w "PolakPotrafi", ponieważ nie ma w nim modelu sfinansowania projektu, gdy nie zostanie osiągnięty cel finansowy i poprzednia zbiórka kosztowała nas niemało nerwów... (chociaż sam portal jest bardzo w porządku!).

O naszym nowym projekcie i kampanii można poczytać na stronie http://choral.art.pl/index.php?vaction=newsy&nid=6430&jezyk=1, tam też jest podany adres platformy.

Sprawdźcie, jakie tym razem przygotowaliśmy nagrody (niektóre są naprawdę super)!

Pozdrawiam!

Justyna Dziuma

Rezultaty akcji Dodano 23.01.2015, godz. 16:15

Witam serdecznie!

Dzisiaj została wgrana pierwsza część zmian w portalu - realizacja założeń akcji "Chórtownia do Europy". Zmiany są opisane pod adresem http://www.choral.art.pl/index.php?vaction=newsy&nid=5674


Pozdrawiam!
Justyna Dziuma

We did it! Dzięki! Dodano 20.12.2014, godz. 0:24

Właśnie do mnie dotarło, że dzięki Waszemu wsparciu akcja się udała!

Serdecznie dziękuję!

Czekamy jeszcze do jutra, aż zbiórka się oficjalnie zakończy i zaczynamy wysyłać nagrody!

Hurra! ;)))

Nie macie pojęcia, jak się cieszę!
Dodano: 20.12.2014, 9:37
  Forcash sp. z o.o.
Forcash sp. z o.o.
Byłem przekonany, że się uda.
Brawo Justyna.
Rób następny projekt, dzięki tym pieniądzom i rozbudowie systemu,
dotrzesz do większej ilości sympatyków.
Brawo dla wszystkich wspierających.
Dodano: 20.12.2014, 2:45
  Emil Wojak
Emil Wojak
Brawo! :)

Znowu nowe nagrody! Dodano 18.12.2014, godz. 14:26

8 płyt pod tytułem "Antiqua et nova carmina sacralia" przekazuje dla Was Chór Kameralny Lege Artis z Krakowa. Na płycie są następujące utwory:

1. Tomas Luis de Victoria (1548-1611) - Ave Maria

2. Gregor Aichinger (1564-1628) - Ave Regina coelorum

3. Chorał gregoriański - Ubi caritas

4. Felice Aneiro (1560-1614) - Christus factus est

5. Mikołaj Gomółka (1535-1609) - Wszyscy, którzy po ziemi chodzicie

6. Wacław z Szamotuł (1524-1560)- Alleluja. Chwalcie Pana Boga

7. Thomas Tallis (1505-1585) - If ye love me

8. Marek Jasiński (1949-2010) - Ave Maria

9. Krzysztof Grzeszczak (ur. 1964) - Antyfona

10. Ola Gjeilo (ur. 1978) - Ubi caritas

11. Anton Bruckner (1824–1896) - Christus factus est

12. Paweł Łukaszewski - (ur. 1968) - Jubilate Deo

13. Michał Zieliński (ur. 1965) - Laudate Dominum

14. Philip Stopford (ur. 1977) - If ye love me

Śpiewa Chór Kameralny Lege Artis pod dyrekcją Agnieszki Treli-Jochymek.

Nowe nagrody od Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej Dodano 14.12.2014, godz. 15:45

Mamy dla Was nowe nagrody: 20 płyt CD Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej, który w tej sposób też przyłącza się do naszej akcji. Na płycie "Musica Sacra" znajduje się 13 kompozycji muzyki sakralnej różnych epok:

Gaude Mater Polonia"
"Zdrowaś Królewno Wyborna" - A. Koszewski
"Parce Domine" - F. Nowowiejski
"Kryste, dniu naszej światłości" - Wacław z Szamotuł
"Benedictus" - S. Kaczorowski
"Crucifixus" - A. Lotti
"Introibo ad altare Dei" - S. Kwiatkowski
"Eli, Eli" - G. Bardos
"Popule Meus" - L. Bardos
"O vos omnes" - S. Godziemba-Trytek
"Virga Jesse" - A. Bruckner
"O Magnum Misterium" - M. Lauridsen
"Ave Maria" - F. Biebl

Propozycja dla chórów Dodano 12.12.2014, godz. 15:00

W związku z wczorajszym mailem do użytkowników portalu Chórtownia powstał następujący pomysł: jeżeli uda się zebrać całą kwotę, dodamy do portalu specjalnie dla chórów funkcję powiadamiania osób podpiętych do danego chóru z rozróżnieniem na status danej osoby. Innymi słowy, moderatorzy chóru będą mogli wysłać wiadomość do wybranej grupy: w końcu co innego wysyła się aktualnemu składowi (np. przypomnienie o dodatkowej próbie), co innego weteranom (np. zaproszenie na jubileusz) i co innego sympatykom (np. zaproszenie na koncert).

Nowe nagrody od Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji z Poznania Dodano 09.12.2014, godz. 15:16

Nasza akcja czasem zaskakuje nas samych! :)

Dzięki Chórowi Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mamy dla Was nowe nagrody - płyty CD z nagraniami śpiewających policjantów!

Chórtownia w Polskim Radiu Dodano 06.12.2014, godz. 18:38

W ostatni czwartek została nadana audycja w II Programie Polskiego Radia o Światowym Dniu Chóralnym oraz o portalu Chórtownia. Zapraszamy do posłuchania nagrania: http://www.polskieradio.pl/8/410/Artykul/1309365/

Mamy nowe nagrody - płyty CD Chóru EDUCATUS z Krakowa Dodano 04.12.2014, godz. 12:01

W trakcie trwania kampanii dzieją się bardzo ciekawe rzeczy - i poznajemy fajnych ludzi ;)
Zgłosiła się Fundacja Gorczyckiego i zaofiarowała po pięć egzemplarzy dwóch płyt z muzyką chóralną, oto one:

Płyta CD Muzyka chóralna
Chór Mieszany EDUCATUS Akademii Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Dyrygent – Adam Korzeniowski

Debiutancka płyta zespołu działającego od 2000 roku została wydana już po czterech latach działalności – w 2004 roku. Zawiera ona 10 utworów podzielonych na trzy kategorie: utwory religijne, świeckie oraz okolicznościowe. W pierwszej grupie można znaleźć tak ważną dla polskiej kultury pieśń Gaude Mater Polonia, a także renesansowe Już się zmierzcha czy też kompozycję Feliksa Nowowiejskiego Parce Domine. W drugiej części znajdziemy utwory, które powstały w oparciu o znane melodie ludowe – z Polski, ale też pochodzące z afrykańskiego plemienia Zulu. Płytę domykają dwa hymny – polski Mazurek Dąbrowskiego oraz studencki Gaudeamus igitur.
http://fundacjagorczyckiego.org/wp-content/uploads/2014/06/choralna.jpg

Płyta CD Kolędy polskie i europejskie
Chór Mieszany EDUCATUS Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Dyrygent – Adam Korzeniowski
Płyta ta, wydana w 2008 roku zawiera nagrania z lat 2005, 2006 i 2008, na których uwieczniono aż 22 kolędy z Polski i krajów Europy. Znajdziemy na niej zarówno stary chorał gregoriański Hodie Christus natus est jak i współczesne opracowania kolęd pokroju Hej, w dzień narodzenia czy Z narodzenia Pana. W drugiej części płyty mamy do czynienia natomiast z przekrojem kolęd i pieśni bożonarodzeniowych z różnych europejskich krajów – począwszy od słowackiej Buvaj Dietia krasne przez prawosławną Nowa radist po katalońską La Virgen Lava Pañales.
http://fundacjagorczyckiego.org/wp-content/uploads/2014/06/koledy.jpg

Bardzo dziękujemy Fundacji - i zapraszamy do wyboru nagród!

Nasz projekt wspiera Paweł Łukaszewski! Dodano 27.11.2014, godz. 11:15

Nasza akcja otrzymała poparcie jednego z najbardziej znanych polskich kompozytorów muzyki chóralnej, Pawła Łukaszewskiego.

Utwory Pawła Łukaszewskiego wykonywane były na ponad 100 festiwalach w kraju i za granicą m.in.: w Anglii, Argentynie, Belgii, Białorusi, Chile, Chinach, Czechach, Danii, Francji, Hiszpanii, Islandii, Izraelu, Kanadzie, Korei Południowej, Litwie, Luksemburgu, Malcie, Meksyku, Mołdawii, Monaco, Niemczech, Peru, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, Ukrainie, Urugwaju, USA, Watykanie, we Włoszech i są zarejestrowane na ponad 60 polskich i zagranicznych płytach CD (m.in. Hyperion, Acte Préalable, Polskie Nagrania Edition, DUX, Musica Sacra Edition, Signum Records). Jedenaście z nich otrzymało nominację do Nagrody „Fryderyk”, w tym dwie została uhonorowana tą nagrodą. Ponad 60 jego utworów zostały wydanych przez ChesterNovello (W. Brytania), PWM Kraków, Edition Ferrimontana (Niemcy), Edizioni Carrara (Włochy), Lorenz Corporation (USA), Choris Mundi (Niemcy). Niemal wszystkie jego kompozycje zostały zarejestrowane i prezentowane przez liczne rozgłośnie radiowe i telewizyjne.

Paweł Łukaszewski jest również użytkownikiem Chórtowni.

Materiały prasowe Dodano 21.11.2014, godz. 9:28


Chórtownia to portal społecznościowy dla chórów, istniejący od ponad 10 lat, funkcjonujący pod adresem http://www.choral.art.pl. Jest to żywa baza danych, uzupełniana przez użytkowników: chórzystów, dyrygentów i inne osoby związane ze śpiewem chóralnym. W bazie jest już około 850 chórów z całej Polski. Chóry wykorzystują portal do promocji organizowanych przez nie wydarzeń: każdy z nich ma swój profil, w ramach którego może wpisywać informacje o chórach, festiwalach, anonsować koncerty, dzielić się nutami, nagraniami utworów na YouTube i ogłaszać ważne wydarzenia na ogólnopolskim forum.

Przez portal poznają się chóry i ludzie: tutaj zaglądają dyrektorzy festiwali, aby zasięgnąć szczegółowych informacji o swoich przyszłych uczestnikach, kompozytorzy udostępniają swoje utwory, jest też forum, na którym niezmiennie największym zainteresowaniem cieszy się wątek pt. "poszukuję nut".

Już w tej chwili Chórtownia umożliwia poszukiwanie partnerów do wymian chóralnych, jednak do pełni szczęścia brakuje większej ilości chórów z zagranicy. Często zdarza się tak, że chór jedzie z Polski do powiedzmy, Bułgarii. To dość daleko, więc mając bazę kontaktową można znaleźć odpowiedni chór na trasie i zorganizować koncert "po drodze". Na razie chórów spoza Polski jest mało, ale pracujemy nad modernizacją portalu, aby była możliwa obsługa wielu języków (teraz są tylko szczątkowe tłumaczenia, ale nie idzie za tym żadna potrzebna funkcjonalność w tym zakresie), nawiązaliśmy także kontakty z Czechami, Węgrami, Mołdawią, Bułgarią, Gruzją i Armenią. Nasi przyjaciele w tych krajach doceniają rolę portalu i są chętni do zaproszenia swoich chórów. Ostatnio na przykład w portalu zarejestrowały się dwa chóry z Erewania.

Dlaczego warto wspierać ruch chóralny? Śpiew, jako czynność fizjologiczna jest bardzo zdrowy: redukuje stres, pogłębia oddech i obniża ciśnienie. A przy tym atmosfera w zespole, kontakty międzyludzkie, piękna muzyka, poczucie wspólnoty - to wszystko doskonale wpływa na samopoczucie. Prawdę mówi stare porzekadło: muzyka łagodzi obyczaje. W porównaniu na przykład z jazdą na nartach śpiewanie w chórze ma same zalety: można go uprawiać cały rok, jest zupełnie nieurazowe, a przy tym tanie, przez co dostępne dla szerokiego kręgu odbiorców. W zasadzie potrzebny jest tylko dyrygent, nuty i sala do prób - i już mamy chór ;). Według szacunków Fundacji Chórtownia, w Polsce śpiewa kilkadziesiąt tysięcy osób.

Trwa kampania crowdfundingowa, podczas której zbierane są środki na rozwój portalu na platformie PolakPotrafi . Pod adresem https://polakpotrafi.pl/projekt/chortownia można zobaczyć krótki film o Chórtowni i wesprzeć projekt finansowo lub dobrym słowem.

Kampania będzie trwała do 20 grudnia 2014r.

Można się w tej sprawie kontaktować z Justyną Dziumą lub z Magdą Naruszewicz - kontakty są podane na stronie projektu https://polakpotrafi.pl/projekt/chortownia

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.12.2014 18:06