Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Justyna Dziuma

Justyna Dziuma

Gliwice

Justyna Dziuma
- współzałożycielka Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej
- wydawca płyty The Sound of Europe - składanki muzyki chóralnej z pięciu krajów w ramach działalności People to People International
- pomysłodawczyni i realizatorka portalu Chórtownia, obecnie prezes fundacji Chórtownia

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4093 PLN z 4000 PLN

78 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.12.2014.

Chórtownia do Europy!

Materiały prasowe

Dodano 21.11.2014, godz. 9:28


Chórtownia to portal społecznościowy dla chórów, istniejący od ponad 10 lat, funkcjonujący pod adresem http://www.choral.art.pl. Jest to żywa baza danych, uzupełniana przez użytkowników: chórzystów, dyrygentów i inne osoby związane ze śpiewem chóralnym. W bazie jest już około 850 chórów z całej Polski. Chóry wykorzystują portal do promocji organizowanych przez nie wydarzeń: każdy z nich ma swój profil, w ramach którego może wpisywać informacje o chórach, festiwalach, anonsować koncerty, dzielić się nutami, nagraniami utworów na YouTube i ogłaszać ważne wydarzenia na ogólnopolskim forum.

Przez portal poznają się chóry i ludzie: tutaj zaglądają dyrektorzy festiwali, aby zasięgnąć szczegółowych informacji o swoich przyszłych uczestnikach, kompozytorzy udostępniają swoje utwory, jest też forum, na którym niezmiennie największym zainteresowaniem cieszy się wątek pt. "poszukuję nut".

Już w tej chwili Chórtownia umożliwia poszukiwanie partnerów do wymian chóralnych, jednak do pełni szczęścia brakuje większej ilości chórów z zagranicy. Często zdarza się tak, że chór jedzie z Polski do powiedzmy, Bułgarii. To dość daleko, więc mając bazę kontaktową można znaleźć odpowiedni chór na trasie i zorganizować koncert "po drodze". Na razie chórów spoza Polski jest mało, ale pracujemy nad modernizacją portalu, aby była możliwa obsługa wielu języków (teraz są tylko szczątkowe tłumaczenia, ale nie idzie za tym żadna potrzebna funkcjonalność w tym zakresie), nawiązaliśmy także kontakty z Czechami, Węgrami, Mołdawią, Bułgarią, Gruzją i Armenią. Nasi przyjaciele w tych krajach doceniają rolę portalu i są chętni do zaproszenia swoich chórów. Ostatnio na przykład w portalu zarejestrowały się dwa chóry z Erewania.

Dlaczego warto wspierać ruch chóralny? Śpiew, jako czynność fizjologiczna jest bardzo zdrowy: redukuje stres, pogłębia oddech i obniża ciśnienie. A przy tym atmosfera w zespole, kontakty międzyludzkie, piękna muzyka, poczucie wspólnoty - to wszystko doskonale wpływa na samopoczucie. Prawdę mówi stare porzekadło: muzyka łagodzi obyczaje. W porównaniu na przykład z jazdą na nartach śpiewanie w chórze ma same zalety: można go uprawiać cały rok, jest zupełnie nieurazowe, a przy tym tanie, przez co dostępne dla szerokiego kręgu odbiorców. W zasadzie potrzebny jest tylko dyrygent, nuty i sala do prób - i już mamy chór ;). Według szacunków Fundacji Chórtownia, w Polsce śpiewa kilkadziesiąt tysięcy osób.

Trwa kampania crowdfundingowa, podczas której zbierane są środki na rozwój portalu na platformie PolakPotrafi . Pod adresem https://polakpotrafi.pl/projekt/chortownia można zobaczyć krótki film o Chórtowni i wesprzeć projekt finansowo lub dobrym słowem.

Kampania będzie trwała do 20 grudnia 2014r.

Można się w tej sprawie kontaktować z Justyną Dziumą lub z Magdą Naruszewicz - kontakty są podane na stronie projektu https://polakpotrafi.pl/projekt/chortownia

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.12.2014 18:06