Działacz społeczny, harcerski i ekologiczny. Twórca m.in. Harcerskiego Ruchu Ochrony Środowiska im. św. Franciszka z Asyżu (1986) (www.hros.pl), Republiki Ściborskiej (www.biegnacy-wilk.pl).
Od 6 lat prowadzi społeczne badania na temat Marii Rodziewiczówny i jej powieści “Lato Leśnych Ludzi”. Zgromadził już około 270 eksponatów związanych z pisarką i jej powieścią.
Ekologiczną osadę (Republikę Ściborską) i wszystkie działania prowadzi wraz z żoną Justyną oraz synami – Janem (13 lat), Olesiem (10 lat) i Franciszkiem (pół roku).
1452 PLN z 49000 PLN
25 Wspierający
Zakończony Cel nie został osiągnięty
Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.07.2014.
Model finansowania: "wszystko albo nic"
Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.07.2014 18:06
Po raz pierwszy zetknąłem się z postacią Marii Rodziewiczówny w Ściborkach. Zainteresowałem się jej powieścią "Lato leśnych ludzi", która stała się pretekstem do stworzenia muzeum pisarki. Darek mocno zaangażował się w projekt. Jego pomysł odtworzenia Chaty (leśnych ludzi) i utworzenia w niej muzeum Marii Rodziewiczówny jest wyjątkowy. Muzeum w obiekcie wyjętym jakby żywcem z powieści jest oryginalnym sposobem prezentacji dorobku i życiorysu bohaterki.
Byłem w Bronowie w Muzeum Marii Konopnickiej, w dworku gdzie pisarka spędziła 10 lat. (Marię Konopnicką łączy znajomość z Rodziewiczówną; spotkały się podczas pobytu na Rivierze francuskiej.) Ekspozycja to trochę mebli z epoki, kopie listów, portret i dużo współczesności. W Chacie przewidziane są do ekspozycji oprócz rzeczy osobistych pisarki, jej dorobek w postaci książek (wiele wydanych przed wojną) i poszerzona biografia pisarki. Wyposażenie Chaty będzie odwzorowane wg powieści "Chata leśnych ludzi".