Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

AirQMS

AirQMS

Wrocław, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Łukasz Juszkiewicz

Łukasz Juszkiewicz

Wrocław, Polska

Juliusz Walaszczyk

Juliusz Walaszczyk

Wrocław, Polska

Piotr Batog

Piotr Batog

Wrocław, Polska


4466 PLN z 35000 PLN

20 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

12%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.04.2018.

AirQMS - Dowiedz się, czym oddychasz

O projekcie

Czy wiesz jakim powietrzem oddychasz?

Rodzaj wentylacji, ilość osób w pomieszczeniu, palenie w kominku, gotowanie, świeczki zapachowe, a nawet sposób ogrzewania domu przez sąsiada. Te i wiele innych czynników wpływa na jakość powietrza w Twoim domu. Tylko, gdy masz świadomość, jakim powietrzem oddychasz, możesz w pełni zadbać o swoje zdrowie.

Dużo mówi się o tym, że jakość powietrza w Polsce jest zła.

Czy to oznacza, że należy ograniczyć przebywanie na zewnątrz?

Czy podczas alarmu smogowego lepiej pozostać w domu?

Niestety zdarzają się sytuacje, że to właśnie powietrze w domu jest znacznie gorszej jakości niż na zewnątrz!

Tymczasem w domach i miejscach pracy spędzamy większość naszego czasu. Dlatego powietrze wewnątrz pomieszczeń ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia.

Zła jakość powietrza to brak koncentracji, rozdrażnienie, uczucie zmęczenia czy wyższe prawdopodobieństwo zapadania na choroby układu oddechowego.

 

Co proponuje AirQMS?

AirQMS chce pomóc Polakom w zachowaniu najwyższej jakości powietrza w domach i miejscach pracy. Opracowaliśmy AirPICO -- czujniki stężeń zanieczyszczeń wpływających na jakość powietrza.

Czym charakteryzują się czujniki AirPICO?

Są to miniaturowe, zasilane bateryjnie czujniki, wykorzystujące najnowsze rozwiązania technologiczne.

Co zostało zrobione?

Obecnie mamy zbudowane prototypy modułów pomiarowych AirPICO. Każde urządzenie jest wyposażone w kolorowy wskaźnik jakości powietrza. Jeżeli w powietrzu występuje niskie stężenie pyłu zawieszonego, urządzenie AirPICO PMx będzie migało wskaźnikiem koloru zielonego. Jeżeli w powietrzu występuje niskie stężenie dwutlenku węgla, urządzenie AirPICO CO2 będzie również migało wskaźnikiem koloru zielonego. Gdy parametry powietrza będa ulegały pogorszniu, wskaźnik stopniowo będzie przybierał kolor czerwony. Dzięki temu nasze urządzenia mogą działać zupełnie autonomicznie.

Dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji jest możliwy po podłączeniu urządzeń AirPICO do telefonu lub komputera. Stworzyliśmy aplikację AirQMS na urządzenia z systemem Android i Windows (poniżej prezentujemy widok aplikacji na urządzenia z systemem Android).

Ponadto przygotowaliśmy system transmisji danych do Internetu, dzięki któremu z dowolnego miejsca można monitorować jakość powietrza w pomieszczeniach. Aby było to możliwe należy podłączyć do Internetu urządzenie AirPICO HUB. AirPICO HUB łączy się bezprzewodowo z urządzeniami do pomiaru jakości powietrza i przekazuje wyniki pomiarów do portalu pomiarowego AirQMS.

Jeżeli nasz projekt zakończy się powodzeniem

Wszyscy wspierający, którzy wpłacili kwotę wystarczającą na pokrycie kosztów wytworzenia urządzeń, otrzymają urządzenia do pomiaru jakości powietrza. Wspierający, którzy przy tym pokryli koszt wytworzenia urządzenia AirPICO HUB, oprócz samego urządzenia AirPICO HUB otrzymują bezpłatną możliwość korzystania z portalu pomiarowego AirQMS. W takim wypadku gwarantujemy przynajmniej roczną bezpłatną obsługę wszystkich posiadanych urządzeń do pomiaru jakości powietrza, choć będziemy dokładali wszelkich starań, aby portal pomiarowy mógł funkcjonować jak najdłużej, przy jak najniższych kosztach dla użytkownika.

 

Nagrody

W ramach nagród za wsparcie oferujemy prototypowe urządzenia serii AirPICO. Wysyłane urządzenia będą w pełni funkcjonalne i powstaną jako specjalna limitowana seria przedprodukcyjna dostępna tylko na portalu, charakteryzująca się m.in. wykonaniem obudów urządzeń w technologii druku 3D. Korzystając z PolakPotrafi.pl chcemy umożliwić szerokiej społeczności udział w doskonaleniu naszego produktu, dlatego wszystkich, którzy wesprą projekt prosimy o przekazywanie nam uwag co moglibyśmy poprawić w urządzeniach, aplikacjach i internetowym portalu pomiarowym. Chcielibyśmy aby nasze rozwiązania były dla każdego wygodnym narzędziem walki ze złą jakością powietrza, co jest wspólnym zadaniem dla wszystkich Polaków.

Dołożymy wszelkich starań aby urządzenia dostarczyć jak najszybciej, jednak termin realizacji będzie zależał nie tylko od nas, ale także m.in. od dostępności komponentów elektronicznych wchodzących w skład urządzeń. Przewidujemy, że będziemy mogli rozpocząć wysyłkę urządzeń w terminie od 3 do 6 miesięcy po otrzymaniu środków finansowych. Podziękowania dla wspierających opublikujemy na stronie internetowej niezwłocznie po pomyślnym zakończeniu kampanii.

 

 

Pamiętaj, że AirPICO CO2 i AirPICO PMx to działające niezależnie urządzenia do pomiaru jakości powietrza wewnętrznego.

  • Jeżeli masz AirPICO CO2 możesz mierzyć m.in. poziom dwutlenku węgla, dzięki czemu ocenisz świeżość powietrza w pomieszczeniu zanim pojawi się senność, spadek koncentracji, rozdrażnienie - a w dłuższej perspektywie alergie i inne choroby.
  • Jeżeli masz AirPICO PMx możesz mierzyć m.in. poziom pyłu zawieszonego, dzięki czemu ocenisz czy do pomieszczenia przedostaje się smog. Ewentualnie będziesz mógł ocenić, czy palenie w kominku nie powoduje, że w pomieszczeniu jest większy smog niż na zewnątrz.
  • Jeżeli masz AirPICO HUB i podłączyłeś go do Internetu, możesz zdalnie (poprzez portal pomiarowy AirQMS) odczytywać pomiary z obu naszych urządzeń do pomiaru jakości powietrza.

Masz pytanie, propozycję lub sugestię?

Odwiedź naszą stronę internetową www.airqms.com i napisz do nas!

 

O nas

W swoim portfolio mamy układy automatyki i systemy pomiarowe. Nasze rozwiązania z powodzeniem pracują w firmach i instytucjach państwowych.

Piotr Batog – doktor nauk technicznych, specjalność Inżynieria Środowiska, ekspert w zakresie czujników gazów, ponad 5 lat praktycznego doświadczenia w zakresie budowy systemów i urządzeń urządzeń pomiarowych, obecnie prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą.

Juliusz Walaszczyk – doktor nauk technicznych, specjalność Inżynieria Środowiska, ekspert w zakresie sterowania systemami wentylacji i klimatyzacji. Kilkuletnie doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu systemów akwizycji danych pomiarowych.

Łukasz Juszkiewicz – magister inżynier Automatyki i Robotyki, ekspert w zakresie projektowania analogowych i cyfrowych układów elektronicznych, projektant systemów wbudowanych, z doświadczeniem w zakresie programowania w zastosowaniach przemysłowych.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.04.2018 22:10