Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Magdalena Kościańska

Magdalena Kościańska

Zielona Góra

Ilustratorka, graficzka (czasem też „malarka ścienna”), aktywna rowerzystka i rodowita zielonogórzanka. Obecnie projektuje, rysuje, maluje i działa jako „wolny strzelec”, prowadzi również warsztaty z dziećmi pod hasłem „Stacja – ilustracja”. Na liście klientów, dla których projektowała i ilustrowała, znaleźli się m.in. Gazeta Lubuska, Wrocławski Teatr Pantomimy, Twórczywo, BWM Books (Australia), Rojo-Verde, Klub Niskie Łąki, Velo (Dobre Sklepy Rowerowe). Ulubione media: akwarela, cienkopis, akryl. Ulubione podłoża: papier i mury.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

406 PLN z 10000 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.09.2013.

ZG-bike project. Ilustrowana publikacja o kulturze rowerowej.

O projekcie

NARODZINY IDEI

Uwielbiam pomysły, które wpadają do głowy (i do serca) nagle i po prostu się wie, że TO JEST TO, że nie ma bata - trzeba je zrealizować - i kropka. Uwielbiam też patrzeć na to, jak rozwija się rowerowy świat. Cieszę się z tego, jak jeżdżą przyjaciele, kumple, znajomi; osoby bardzo bliskie i dalsze też. Z tych właśnie powodów (a także dlatego, że oprócz patrzenia i wymyślania lubię działać) zimą, pod koniec zeszłego roku, zaczęłam pracę nad rowerową publikacją dotyczącą kultury rowerowej w moim mieście - Zielonej Górze.

CELE

Chcę, za pomocą obrazów i słów, opowiedzieć o tych, którzy na rowerach szaleją - skaczą, zjeżdżają, wykonują ewolucje. Freeride'owcach, zwolennikach dirt jumpingu, osobach jeżdżących na ostrych kołach, kręcących się we flatlandowym wirze, o pokonujących terenowe przeszkody trialowcach. O tych, dla których rower to styl, design, zabawa formą. Tych, którzy stalowe ramy w swych warsztatach zamieniają w prawdziwe skarby, własnoręcznie tworząc kosmiczne jednośladowe wehikuły. Wreszcie - o tych, którzy po prostu jeżdżą na co dzień, bo to lubią. Ludzi w różnym wieku, różnego pochodzenia i z rozmaitym doświadczeniem. Słowem - wiele oblicz rowerowego świata, który jest nieodzowną częścią Świata przez duże "Ś". Nie zabraknie również kawałka zielonogórskiej historii – z rowerami w roli głównej, oczywiście. Obok sylwetek mieszkańców pragnę zawrzeć w wydaniu także tematy uniwersalne i edukacyjne, takie jak: słowniczek rowerowy czy infografika obrazująca podstawowe części rowerowe.
Trzon barwnego, ilustrowanego albumu stanowić mają ilustracje mojego autorstwa oraz zdjęcia dostarczone przez jego bohaterów. Publikacja ma zostać wydana w nakładzie 1000 egzemplarzy, z naciskiem na druk wysokiej jakości, w twardej tłoczonej oprawie – w estetycznej, atrakcyjnej wizualnie i treściowo formie, stanowiącej nie tylko ozdobę półki z książkami, ale i źródło wiedzy oraz inspiracji.

REALIZACJA

Publikacja powstaje przy współpracy zaangażowanych osób - znajomych oraz znajomych znajomych. Zawiera teksty autorskie oraz cytaty i zdjęcia dostarczone przez zaprzyjaźnione osoby "z zajawką". Ma być czymś więcej niż tylko lokalną inicjatywą rowerową. Pod kątem estetycznym - przyjemną dla oka pozycją, wypełnioną (grającymi pierwsze skrzypce) obrazami związanymi z tematyką rowerową, treściowo - dowodem na to, że rowery liczą się, w naszym mieście i poza nim. Czymś, co może stać się zarówno ozdobą półki z książkami, jak i inspiracją do kolejnych rowerowych eskapad.

WARSZTATY

ZG-bike project to nie tylko publikacja. Projekt, o ludziach i dla ludzi (nie tylko tych na rowerach), obejmie również warsztaty artystyczno-rowerowe dla dzieci i młodzieży. Przy współpracy ze specjalistami z branży rowerowej (m.in. Centrum Rowerowym Lidberg) przeprowadzę cykl zajęć obejmujących naukę podstawowych napraw rowerowych oraz ozdabiania jednośladów. Każdy uczestnik będzie mógł zaprojektować swoje akcesoria oraz nadać własnemu pojazdowi niepowtarzalny charakter, jednocześnie poznając jego budowę.

ZG-BIKE PROJECT W MEDIACH

Zebranych zostało już sporo materiałów składających się na zawartość projektu, wciąż przybywają nowe. Początkowo projekt zaistniał w sieci – został doceniony przez portale oraz stowarzyszenia rowerowe w Zielonej Górze i poza nią (zielonogórskie Stowarzyszenie Rowerem do Przodu, warszawski Festiwal Filmów Rowerowych, ogólnopolska sieć Dobrych Sklepów Rowerowych, etc.). Szybko zyskał również uznanie mediów – artykuł o nim ukazał się m.in. w „Gazecie Wyborczej” oraz „Życiu nad Odrą”, Radio Index poświęciło projektowi jedną z porannych audycji VIP Room, tematem zainteresowało się także Radio Zachód. Na przełomie lutego i marca stał się również jednym z głównych elementów mojej indywidualnej wystawy w Mediatece Szklana Pułapka, gdzie zyskał dodatkowe grono odbiorców. Jednym z efektów zainteresowania projektem było również podjęcie współpracy w charakterze grafika i ilustratora z marką Velo - założycielem sieci Dobrych Sklepów Rowerowych.
Pomysł jest, tworzenie - w toku. Potrzebna jest jeszcze pomoc przy realizacji. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się doprowadzić do publikacji projektu. Już teraz serdecznie dziękuję za zaangażowanie tym, którzy wystartowali wraz ze mną. Wierzę, że wspólnie dotrzemy do mety! ;)
Wszelkie aktualności związane z projektem znajdziesz pod adresem www.magicsuitcase.pl, klikając w logo ZG-bike project po prawej stronie bloga.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.09.2013 00:12