O projekcie
- Zakup sprzętu - obecnie Transportoid jest tworzony z wykorzystaniem telefonu HTC Desire. Potrzebujemy słuchawki z dwurdzeniowym procesorem - wyszukiwanie połączeń będzie mogło być znacznie szybsze, niż do tej pory; rozwój w tym kierunku wymaga dostępu do prawdziwego sprzętu. Potrzebujemy też tableta - na dużym ekranie Transportoid marnuje sporo miejsca, chcemy dopasować go do takiej formy prezentacji.
- Rozwój Transportoida na Windows Phone 7 - platforma jest nowa, w Polsce dopiero startuje - chcemy możliwie szybko zaimplementować kluczowe funkcje (np. wyszukiwanie połączeń).
- Nowe narzędzia do wzbogacania rozkładów o dodatkowe dane - mapa na której można edytować lokalizację przystanków nie pozwala na definiowanie współrzędnych indywidualnych słupków ani lokalizacji biletomatów. Potrzebujemy nowej wersji, która pozwoli na rejestrację takich informacji.
- Nowa strona WWW - obecna witryna internetowa projektu nie grzeszy urodą. Potrzebujemy nowego szablonu graficznego oraz wersji mobilnej, dostępnej z telefonów komórkowych
Kwota o którą prosimy nie jest mała, gwarantuje jednak, że rozwój Transportoida nie będzie ograniczany brakiem funduszy. Wierzymy, że nasz projekt wart jest wsparcia, dziękujemy za wszystkie wpłaty!
Pytania i odpowiedzi
Większość zysków z Transportoida inwestujemy w rozwój projektu, ale tych środków nie wystarczy na realizację zaplanowanych celów. Program dostępny jest w wersji darmowej, abonament na funkcje premium kupuje zaledwie 5 procent użytkowników. Chcemy zwiększyć atrakcyjność aplikacji, by zachęcić do kupna większą liczbę użytkowników.
Tak, Transportoid jest laureatem Labstara, co było przepustką do rozmów dotyczących inwestycji WP w rozwój projektu. Inwestycja nie doszła do skutku, zgodna na warunki stawiane przez Wirtualną Polskę oznaczałaby obniżenie jakości programu. Transportoid nie ma żadnego inwestora zewnętrznego.
Nie. Polska Akcja Humanitarna co miesiąc dostaje 20% przychodów ze sprzedaży Transportoida. To, co dostaniemy od Was, przeznaczymy wyłącznie na rozwój.