Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mateusz Mirocha

Mateusz Mirocha

Kraków

Student Realizacji Obrazu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Absolwent kierunku operatorskiego w Akademii Multi Art w Krakowie. Młody twórca ze stolicy małopolski który wie czego pragnie w życiu i i zna sposób jak to osiągnąć!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6100 PLN z 6000 PLN

46 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.04.2015.

SOLDAT - FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

O projekcie

Jest rok 1944. II wojna światowa. Ostatnie jednostki żołnierzy przeczesują tereny Małopolski. Chcemy was zabrać w tamte realia i pokazać z jakimi dylematami mieli styczność młodzi żołnierze Wermachtu. Film będzie inny od wszystkich gdyż realizowany będzie nie na kamerach cyfrowych a na taśmie filmowej. W momencie, kiedy liczy się każda sekund nagrywania nie ma miejsca na jakiekolwiek błędy czy niedociągnięcia. Dlatego właśnie zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc, aby móc uczynić ten film w stu procentach profesjonalnym.

 

 

Soldat. Film opowiada o młodym żołnierzu niemieckim, który w czasach II wojny światowej przeczesuje tereny Małopolski. Podczas zwiadu, w opuszczonym gospodarstwie znajduje młodą, piękną Żydówkę ukrywającą się za stogiem siana z małym zawiniątkiem w rękach. Staje on przed podjęciem decyzji - pozwoli jej uciec czy wykona swoje zadanie, jakim jest eksterminacja ludności żydowskiej.

 

LENA SCHIMSCHEINER

Świeżo upieczona absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Debiutowała główną rolą w spektaklu Skórka pomarańczowa w teatrze Jaracza w Olsztynie. W maju 2012 roku otrzymała nagrodę za główną rolę kobiecą w 48 Hour Film Project w Krakowie za film Pończocha. Występowała na deskach Teatru Łaźnia Nowa w spektaklach: Historie dziwne i niesamowite oraz Bezdomni. Zagrała w dwóch dyplomach: Koło kwintowe(wyróżnienie na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w maju 2014) Aleksandry Popławskiej oraz Blue Room Agnieszki Glińskiej. Wystąpiła gościnnie w filmie Czerwony Pająk Marcina Koszałki. Zagrała w Loving Vincent (produkcja polsko-brytyjska o twórczości Vincenta Van Gogha), a 9 marca rozpoczyna epizod w nowym filmie Tomasza Wasilweskiego.

 

MARCEL SABAT

Aktor, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jego filmowy debiut przypada na rok 2011, kiedy zagrał epizodyczną role w filmie „Nieulotne” Jacka Borcucha. Jest również aktorem teatralnym. Współpracował m.in. z Grzegorzem Wiśniewskim i Agatą Dudą-Gracz. W 2013 roku otrzymał nagrodę Opus Film za rolę Marka w spektaklu „Shopping and fucking” na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W 2014 roku zagrał drugoplanową rolę męską w komedii romantycznej "Facet (nie)potrzebny od zaraz" oraz pierwszoplanową rolę Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w filmie Kamienie na Szaniec.

 

 

MATEUSZ MIROCHA - Reżyser i autor zdjęć

Absolwent Studium Policealnego Akademia Multiart na kierunku operatorskim. Student Realizacji Obrazu Filmowego na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Obecnie współpracuje przy najnowszym filmie dokumentalnym Bogdana Dziworskiego. Pracował na planie ostatniej bollywódzkiej superprodukcji "Bangistan" która miała miejsce w Krakowie w 2015 roku. Twórca filmów krótkometrażowych i średniometrażowych oraz wideoklipów.

Mateusz Mirocha - Showreel

 

BARBARA NATALIA FERLAK - Scenografia

Ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Bydgoszczy, obecnie studiuje na IV roku Malarstwo na Wydziale Sztuki UP. Od trzech lat zajmuje się tworzeniem scenografii do filmów, sesji zdjęciowych oraz reklam.  Debiutowała pracując przy filmie "Zabicie Ciotki" Mateusza Głowackiego, który został obsypany nagrodami na festiwalach filmowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Scenografia, którą wykonała do sesji zdjęciowej Magdaleny Franczuk znalazła się we włoskim Vogue. Aktualnie współpracuje ze stacją TVN w Warszawie, ostatnim jej zrealizowanym projektem jest scenografia do czołówki programu "Na językach".

Barbara Ferlak - Film Polski

 

ZUZANNA ŚWIEBODA - Kierownik produkcji

W 2014 roku ukończyła Dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Opolskim ze specjalizacją radiowo-telewizyjną. Aktualnie studentka studiów magisterskich Filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Od 2012 roku pracownik firmy Ożarowski –produkcja filmowa (wcześniej fRecords).

 

KRZYSZTOF CIOŁKOWSKI - Pierwszy asystent operatora

Z zawodu profesjonalny asystent operatora. Pracował przy wielu polskich produkcjach wysokobudżetowych, w tym przy nagrodzonym Oscarem filmie "Ida" Pawła Pawlikowskiego, "Papusza" Krzysztofa Krauze, "Serce, serduszko" Jana Jakuba Kolskiego, "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego oraz przy wielu innych produkcjach. Jako osoba doświadczona w obcowaniu z taśmą filmową będzie pomagał przy podjęciu ważnych decyzji związanych z eksponowaniem materiału filmowego.

Krzysztof Ciołkowski - Film Polski

 

 

Produkcje filmowe nigdy nie były tanią sprawą. Szczególnie w tym przypadku, kiedy realizacja będzie odbywała się nie na kamerach cyfrowych, a na kamerze na taśmę. Wymusza to większe skupienie na pracy. Liczy się dosłownie każda sekunda nagrywania, gdyż jest ona na wagę złota.  Dzięki znajomym z branży część rzeczy udaje nam się pozyskać za darmo. Jednak nie wszystko. Pieniądze, które uda nam się zebrać przeznaczymy na wypożyczenie dodatkowego sprzętu filmowego, którego nie refunduje nam szkoła. Między innymi oświetlenie z profesjonalnej firmy Cinelight razem z wynajęciem mistrza oświetlenia i asystenta, profesjonalnego wózka filmowego marki Panther z firmy Cinegrip, również z asystentami, oraz scenografię (w tym pokrycie dachu stodoły strzechą oraz przemalowanie i umeblowanie wszystkich wnętrz) i takie podstawowe rzeczy jak transport czy jedzenie. Wyznaczona przez nas suma jest niezbędna, abyśmy mogli zrealizować film Soldat.

Obiektywy których będziemy używać to wysokiej klasy obiektywy filmowe marki Zeiss. Dzięki nim film nabierze na jakości. To właśnie te obiektywy zostały użyte przy takich produkcjach jak Oscarowy "Boyhood" czy kultowe "Lśnienie".

Film będziemy realizować na przełomie kwietnia i maja.

 

Co zrobimy jeśli zbierzemy większą kwotę?

.

 

Będziemy mogli wynająć osprzęt do kamery z wyższej półki, taki jak: obiektywy, filtry korekcyjne itp.

Każdy wpłacający dostaje dodatkową nagrodę niespodziankę

 

 

Będziemy mogli wynająć kompozytora i profesjonalnych muzków aby stworzyć muzykę pod film wbijającą w fotel.

Każdy wpłacający otrzymuje soundtrack z filmu, do tego każda osoba wpłacająca powyżej 50 złotych specjalne wydanie DVD z making offem z planu.

 

 

Poza jazdą kamerową wynajmiemy dodatkowo profesjonalny kran filmowy, aby nadać warstwie wizualnej jeszcze lepszego wydźwięku.

Każdy wpłacający powyżej 200 złotych dostanie oficjalną koszulkę ekipy filmowej.

 

 

Aktualnie znajdujemy się na etapie preprodukcji. Mamy już wybraną lokację, aktorów oraz zapewnioną kamerę - ARRICAM LITE na której zrealizowane zostały takie filmowe hity jak: "Zniewolony. 12 Years a Slave" "Wilk z Wall Street", "James Bond: Quantum of Solace" i wiele innych.

Postprodukcję zapewnia nam firma DI Factory z Warszawy która pracowała przy filmach takich jak: "Ida", "Wałęsa, człowiek z nadziei", "Pod mocym aniołem", "Miasto 44" oraz "Hiszpanka".

 

 

* lokacja w miejscowości Młynne koło Limanowej.

 

Fanpage: Soldat Facebook

 

             

                      

 

Patronat:

Patroni Medialni:


 

 LICZYMY NA WASZĄ POMOC! :)

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.04.2015 18:06