Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ola Wojtaszek

Ola Wojtaszek

Wrocław

Od 2004 roku w produkcji filmowej i telewizyjnej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6355 PLN z 6000 PLN

87 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.03.2012.

Za to że żyjemy, czyli punk z Wrocka

O projekcie

„Czyż może być coś bardziej energetycznego niż punk rock? Chyba sex jest bardziej energetyczny, pewnie dlatego pierwszy zespół tego nurtu nazywał się Sex Pistols i to właśnie od niego zaczęła się moja fascynacja punkiem. Tak wiele się działo w polskiej muzyce punk rockowej, a tak niewiele powstało filmów na ten temat. Skupianie się na Warszawie i kapelach takich jak Dezerter i Tilt, jest mało interesujące. Wrocław zajmuje w mojej hierarchii punk rocka miejsce szczególne, ze względu na takie zespoły jak Zwłoki, Sedes, Klauss Mitffoch, Miki Mousoleum a także wiele wiele innych. Doskonała muzyka i teksty a do tego niezwykle interesujący ludzie, którzy tworzyli i sympatyzowali z tymi kapelami. Życie każdego z nich może posłużyć za scenariusz na osobny film fabularny. Niektórzy już odeszli na drugą stronę i nie mogą się wypowiedzieć ale ciągle są obecni w swoich utworach i w pamięci tych, którzy żyją i tworzą, walczą dalej. Chciałbym również znaleźć odpowiedź na pytanie „Co to był i jest ten punk ?” Pokazać różne formy buntu, które według mnie można nazwać punk, chociaż nie wiążą się z bezpośrednio z muzyką. Opowiedzieć o codziennym, trudnym życiu punkowców w realiach PRLu, pokazać skąd wzięli się skinheadzi i jaki wpływ na punk rock miało odzyskanie wolności w roku 1989. A wszystko to w brudnej, punkowej filmowej formie, takiej jakiej jeszcze nikt w polskim dokumencie nie pokazał.”

- Tomasz Nuzban, reżyser

"ZA TO, ŻE ŻYJEMY, CZYLI PUNK Z WROCKA" W planowanym filmie "Za to, że żyjemy, czyli punk z Wrocka" zamierzamy możliwie wszechstronnie przedstawić i przypomnieć zjawisko, jakim było tworzenie się i rozwój niezależnej punkowej i nowofalowej sceny rockowej we Wrocławiu, oraz związane z tym miejsca – aż do czasów nam współczesnych – jako ważny i ciekawy, a niesłusznie nieco zapomniany, element historii naszego miasta ostatnich dziesięcioleci. W sposób istotny współtworzący jego społeczny, kulturowy i obyczajowy klimat i koloryt. W filmie chcemy także ukazać plastyczno-muzyczne działania związane z Pomarańczową Alternatywą czyli happeningi, performance, graffiti oraz street art.

Image and video hosting by TinyPic


Przed kamerą wystąpią kluczowi dla tego okresu wrocławscy wykonawcy jak Lech Janerka i muzycy legendarnej formacji Klaus Mitffoch, Krzysztof „Kaman” Kłosowicz z równie legendarnej grupy Miki Mousoleum oraz założyciele słynnej punkowej kapeli Sedes . Muzyczny Wrocław w filmie przedstawią, ocenią, porównają także inni znani w kraju muzycy: Maciej Maleńczuk, Paweł Kukiz, Robert Brylewski (Izrael, Brygada Kryzys), Tomasz Budzyński (Armia). Ponadto swoich wypowiedzi udzielili także znani plastycy oraz dziennikarze.

Image and video hosting by TinyPic

NA CO PRZEZNACZYMY PIENIĄDZE 90% bieżących zdjęć została już zrealizowana, poszukujemy natomiast środków na dokończenie ich ostatniego etapu. Zebrane dzięki Waszej hojności środki przeznaczymy na: sfinansowanie ostatniego tygodnia zdjęć we Wrocławiu (lista osób z którymi przeprowadzimy jeszcze wywiady już wkrótce w Aktualnościach) oraz na wynajem sprzętu i koszt transportu.
KTO TO ROBI
Film jest koprodukcją firmy touchFILMS, dolnośląskiej Instytucji Filmowej „Odra-Film”, Wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych, Wrocławskiej Szkoły Filmowej „Mastershot”. Nad stroną merytoryczną współpracujemy z Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość. Patronat nad filmem objęła Instytucja Kultury Wrocław 2016. Ponad to nasza produkcja zostanie wyemitowana przez stacje telewizyjne: TVP Kultura oraz Kino Polska.

Image and video hosting by TinyPic
Reżyseria: Tomasz Nuzban – mieszka i pracuje we Wrocławiu. Reżyser, scenarzysta i producent. Jego filmy opowiadają o niezależnej muzyce, kulturze i sztuce. Jest twórcą filmu dokumentalnego „Napoleon” – przedstawiającego niezwykle interesujące życie Jana „Napoleona” Sawickiego. Do dorobku jego należą także filmy: „Pomyłki”, którego scenariusz powstał w oparciu o opowiadanie francuskiego surrealisty Rene de Obaldia oraz offowego filmu „W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku”. Ponad to Tomasz Nuzban współpracuje z wrocławskimi zespołami muzycznymi i plastykami. Dokumentuje ich działalność oraz organizuje i współreżyseruje koncerty. Odpowiedzialny jest mi.n. za realizację koncertu multimedialnego „Wrocławska malaria” zespołu Friktal w 2009 i zespołu PCH w 2010, obydwa odbyły się w Teatrze Versus. Od niedawna szczęśliwy ojciec Kajtka.

Scenariusz: Cezary Marszewski, Tomasz Nuzban, Marek Świerk

Zapraszamy na naszą oficjalną stronę:
www.punkzwrocka.pl
oraz na nasz oficjalny fanpage na Facebooku:
www.facebook.com/pages/Za-to-%C5%BCe-%C5%BCyjemy-czyli-punk-z-Wrocka/290925324298227
Link do rozmowy z Cezarym Maraszewskim na temat planowanego filmu ukazała się w Gazecie Wyborczej.
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,8285927,Wroclaw__Kreca_film_o_scenie_punkowej_z_lat_70__i.html
Link do audycji Polskiego Radia Wrocław na temat planowanego filmu „Za to, że żyjemy, czyli punk z Wrocka”, o którym opowiadają jego twórcy
http://www.prw.pl/articles/view/12224/punk-z-wrocka-zobacz-i-posluchaj
Liczymy na wasze wsparcie i do zobaczenia na ekranach!

Media o Twoim projekcie:

Film o wrocławskiej scenie punkowej. Dziś premiera

wroclaw.gazeta.pl | 2014-11-07

Powstał film o wrocławskiej scenie punkowej przełomu lat 70. i 80. Oficjalną premierę miał 30 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Dziś w CK Agora odbędzie się jego pierwszy otwarty dla widzów pokaz. Po filmie zagrają m.in. Lech Janerka i legendarny zespół Zwłoki.

Film o wrocławskiej scenie punkowej. Dziś premiera

wyborcza.pl | 2014-11-07

Powstał film o wrocławskiej scenie punkowej przełomu lat 70. i 80. Oficjalną premierę miał 30 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Dziś w CK Agora odbędzie się jego pierwszy otwarty dla widzów pokaz. Po filmie zagrają m.in. Lech Janerka i legendarny zespół Zwłoki.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.03.2012 18:06