Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adam Uryniak

Adam Uryniak

Kraków

Absolwent filmoznawstwa na UJ i reżyserii w Krakowskiej Szkole Filmu i Komunikacji Audiowizualnej. Członek grupy filmowej Butcher’s Films. Autor kilkunastu filmów krótkometrażowych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

18053 PLN z 16000 PLN

205 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.09.2015.

Kochanka Szamoty

O projekcie

„Kochanka Szamoty” to najnowsze przedsięwzięcie grupy Butcher’s Films. Działamy wspólnie już jakieś 10 lat i wspólnie zrobiliśmy ponad 30 filmów. Na co dzień każdy z nas pracuje nad całą masą komercyjnych projektów. Działalność w BF pozwala nam wyżyć się artystycznie i zrobić coś z potrzeby serca.

Nowy film będzie gotyckim horrorem w tradycji starych filmów wytwórni Hammer i Cormana. Scenariusz został oparty na motywach zaczerpniętych ze znanej noweli Stefana Grabińskiego.

Do tej pory zrealizowaliśmy sceny retrospekcji (około 5% planowanych zdjęć). Część z nich możecie zobaczyć w teaserze.

Aby film powstał, potrzebujemy wsparcia. Może wśród was są osoby, które tęsknią za dobrze opowiedzianym i klimatycznym filmem grozy? Jeśli tak, wesprzyjcie „Kochankę Szamoty” choćby złotówką.

 

Do opuszczonego majątku Różowola przyjeżdża notariusz Józef Szamota. Ma oszacować wartość posiadłości. Ostatni właściciel, hrabia Kalergis, miał wśród miejscowych opinię dziwaka i do dzisiaj krążą o nim różne opowieści. Na miejscu wita Szamotę Teofil, dawny kamerdyner hrabiego, a obecnie jedyny strażnik starego pałacu.
Bohater spędza w majątku kilka dni. W trakcie swojej pracy natrafia na wiele drobiazgów należących do dawnych właścicieli. Jego szczególne zainteresowanie budzi znajdujący się w jednym z pokoi portret pięknej kobiety. Lektura starych dokumentów odkrywa przed notariuszem coraz więcej faktów z przeszłości. Także atmosfera domu silnie wpływa na nastrój Szamoty. Mężczyzna powoli zapomina o swojej pracy i coraz bardziej poświęca się odkrywaniu tajemnic Różowoli.
Jednego z ostatnich wieczorów w majątku w pokoju Szamoty pojawia się kobieta z obrazu. Spędzają upojną noc. Rano po kochance nie ma jednak śladu, więc mężczyzna podejrzewa, że jej „wizyta” była jedynie sennym marzeniem, na który wpływ miała spora ilość wypitego przez niego wina. Jednak kolejne dziwne wydarzenia wskazują, że w pałacu poza Szamotą i Teofilem jest ktoś jeszcze. Bohater postanawia za wszelką cenę odkryć tajemnice ukryte w murach Różowoli.

 

Rafał Maćkowiak. Na co dzień aktor warszawskiego Teatru Rozmaitości. Na srebrnym ekranie oglądać go mogliście w takich filmach jak "Głośniej od bomb" (reż. Przemysław Wojcieszek, 2001), "33 sceny z życia" (reż. Małgorzata Szumowska, 2008), "Senność" (reż. Magdalena Piekorz, 2009), "Prosta historia o miłości" (reż. Arkadiusz Jakubik, 2010) czy "Disco Polo" (reż. Maciej Bochniak, 2015). W naszym filmie zagra głównego bohatera - Józefa Szamotę.

Małgosia Kowalska. Do tej pory wystąpiła w filmach: "Głód' (2010) Wojciecha Kimali, "Słowa" (2014) Daniela Howlida, "Kamienie na szaniec" (2014) Roberta Glińskiego. Na koncie ma również występy w teledyskach do piosenek: "Wait" Marcina Rozynka i "Takiego chłopaka" Micromusic. W „Kochance Szamoty” zagra Jadwigę.

Michał Chołka. Aktor rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Na ekranie można było go oglądać w "Dla Ciebie i Ognia" (reż. Tomasz Zasada i Mateusz Jemioł, 2008), "Miłości" (2011) i "Bez odpowiedzi" (2011) Przemysława Filipowicza, "Twardym jak Stalin" (2012) Filipa Rudnickiego oraz w "Podglądaczu" (2009) i "Zniknięciu" (2011) Adama Uryniaka. Zagra Ignacego.

 

Reżyser: Adam Uryniak. Nakręciłem w swoim życiu już kilka filmów fabularnych, dokumentalnych i reklamowych. Kilka lat temu zrealizowałem pełnometrażowe „Zniknięcie” (2011) - film, którego scenariusz był oparty na opowiadaniach Olgi Tokarczuk. Ostatnio zajmowałem się głównie dokumentem i reportażami, ale poczułem, że czas wrócić do fabuły.

Operator obrazu: Paweł Labe. Zrobił zdjęcia do kilku filmów m in. do „Nędzy” (2010) Filipa Rudnickiego, „Bobrów” (2013) Huberta Gotkowskiego i „Niebieskich ChachaRów” (2013) Cezarego Grzesiuka.  Razem pracowaliśmy wcześniej przy „Zniknięciu”. Za zdjęcia do tego filmu Paweł dostał nagrody na festiwalach w Salonikach i Amsterdamie. Jego pasją jest fotografia. To właśnie on zrobił te wszystkie fotki inspirowane scenariuszem „Kochanki Szamoty”.  Zdjęcia w teaserze to też jego robota.


Scenografia: Ewa Mroczkowska. Współtworzyła reklamy, teledyski, etiudy studenckie oraz filmy krótkometrażowe. Autorka m.in. scenografii do spektaklu multimedialnego "Ja, Krzysztof" (reż. Natalia Korczakowska) będącego częścią kolekcji MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie oraz do zwycięskiego filmu w konkursie festiwalu OFF PLUS CAMERA - Bierzcie i kręćcie 2013. Zajmuje się również stylizacją i visual merchandisingiem.

Muzyka: Robert Stobbe. Lider i założyciel zespołu Bordo. Ma na koncie trzy płyty. Współpracowaliśmy już wcześniej z niezłym skutkiem przy filmie „Podglądacz”. Próbkę jego muzyki możecie usłyszeć w teaserze.


Kierownictwo produkcji: Natalia Łodygowska. Ma za sobą parę etiud studenckich m. in. "Szał" i "Bardo". Absolwentka AMA Film School, studentka organizacji produkcji filmowej na Wydziale Radia i Telewizji w UŚ. Jest pomysłodawcą oraz producentem kreatywnym pełnometrażowego filmu familijnego "Jak polubić potwora?", który rozwija na warsztatach Film For Kids Pro.


Kierownictwo produkcji: Anna Zawiślak Rusinowska. Absolwentka produkcji filmowej w AMA Film School. W "Kochance Szamoty" pełni funkcję kierownika produkcji. Na co dzień swoją kreatywność wykorzystuje przy produkcji reportaży i filmów dokumentalnych w Ibfilm.



Charakteryzacja: Magdalena Kij. Specjalizuje w ranach, oparzeniach i fizycznych deformacjach. Nie da się ukryć, że na planie horroru to bardzo przydatne umiejętności. Na stronie Magdy można zobaczyć efekty jej pracy.

 

Pieniądze zebrane na PolakPotrafi chcemy przeznaczyć przede wszystkim na scenografię. Urządzenie opuszczonego dworu i jego okolic oraz stworzenie pożądanego przez nas mrocznego klimatu jest zadaniem bardzo wymagającym.

Jeśli uzbieramy więcej niż zakładamy, nasze działania będą mogły nabrać jeszcze większego, iście hollywoodzkiego rozmachu.

Zdjęcia planujemy na październik 2015, zimą przyjdzie czas na montaż i postprodukcję. Wiosną przyszłego roku chcielibyśmy mieć gotowy film. Wtedy też będziemy mogli wręczyć wszystkie prezenty.

Przygotowaliśmy prezenty ozdobione zdjęciami z sesji inspirowanej scenariuszem "Kochanki Szamoty". Mamy dla was torby, magnesy, notesy, przypinki, podkładki po mysz i kubek, a także stylową biżuterię i reprodukcje zdjęć na płótnie. Nasi sponsorzy mogą również liczyć na płyty bluray z filmem i plakaty.

Zdjęcia zostały zrobione pewnego mroźnego, grudniowego dnia. Na tym krótkim filmiku można zobaczyć, jak wyglądała nasza sesja. Muzyka w tle to oczywiście Robert Stobbe i Bordo.

 

Każdego, kto chciałby dowiedzieć się wiecej o projekcie, zapraszamy na facebookowe konto filmu oraz na oficjalną stronę filmu. Publikujemy tam wszystko informacje dotyczące naszego filmu oraz postępy w przygotowaniach. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, napiszcie do nas. Bardzo chętnie z wami pogadamy. Będziemy również wdzięczni za każdy lajk i udostępnienie.

"Kochanka Szamoty" na FB

oficjalna strona filmu

 

wspierają nas:

 

   

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

"Kochanka Szamoty" Grabińskiego - powstaje film!

paradoks.net.pl | 2015-08-25

Wygląda na to, że już wkrótce doczekamy się kolejnej ekranizacji twórczości Stefana Grabińskiego! Na portalu PolakPotrafi trwa właśnie akcja zbierania funduszy na realizację filmu "Kochanka Szamoty".

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.09.2015 18:06