O projekcie
Witamy!
Kim jesteśmy
Fundacja Między Uszami zajmuje się rozwojem edukacji niesłyszących i promowaniem Kultury Głuchych. Nasze projekty realizujemy zawsze w języku polskim oraz Polskim Języku Migowym, aby eliminować barierę komunikacyjną pomiędzy światem słyszących i niesłyszących. W naszych działaniach uczestniczą osoby głuche i słabosłyszące na wszystkich poziomach prac – od wolontariuszy, przez specjalistów po koordynatorów.
Festiwal Poezji Miganej
W czerwcu 2014 w Krakowie odbędzie się Festiwal, który zaprezentuje oryginalność i różnorodność Kultury Głuchych. Zgodnie z nazwą będzie oczywiście poezja migana, ale będą też inne rodzaje twórczości artystów głuchych. Festiwal obejmie następujące bloki tematyczne:
Wszystkie wydarzenia Festiwalu będą miały zapewnioną obsługę tłumaczy Polskiego Języka Migowego – tak, aby zarówno osoby słyszące jak i głuche miały zapewniony komfort komunikacji i zrozumienia.
Cały Festiwal będzie dokumentowany filmowo w celu stworzenia publikacji pofestiwalowej, która będzie dostępna dla wszystkich w Internecie.
Zaprosimy do udziału artystów głuchych i słabosłyszących z całej Polski.
Wstęp na Festiwal Poezji Miganej będzie bezpłatny!
Nie Bądź Głuchy na Kulturę
Festiwal Poezji Miganej jest częścią ogólnopolskiego projektu „Nie Bądź Głuchy na Kulturę” prowadzonego przez Fundację Między Uszami. Jest to pierwszy tego typu projekt przeprowadzany w Polsce mający na celu zbadanie uczestnictwa osób głuchych w kulturze oraz promocję Kultury Głuchych. Więcej informacji na stronie: http://www.kulturagluchych.pl/
Trochę szczegółów
Jak widać Festiwal będzie dużym przedsięwzięciem i wymaga dużo ciężkiej pracy… oraz oczywiście bardzo dużo pieniędzy. Jest to dla nas olbrzymie wyzwanie, ale chcemy się go podjąć!
Koszt Festiwalu wyceniliśmy na 60 000 zł. Na portalu PolakPotrafi.pl chcielibyśmy uzyskać przynajmniej połowę tej kwoty, czyli 30 000. Środki na pozostałą część budżetu będziemy starali się uzyskać z innych źródeł (fundraising, umowy sponsorskie, umowy barterowe itp.).
Przedstawiamy poniżej tabelę z całościowym budżetem i przewidywaną strukturą wydatków.
Bardzo gorąco prosimy Was o wsparcie Festiwalu, nie tylko we własnym imieniu, ale też w imieniu Kultury Głuchych, która naprawdę warta jest poznania.
Od Was, drodzy sympatycy i wspierający zależy na ile rozbudowany i ciekawy będzie Festiwal Poezji Miganej. Bo to, że się odbędzie nie ulega wątpliwości!
Nasi partnerzy
www.farbb.pl
www.glusi24.info
www.unitis.pl
www.bad-idea.pl




Media o Twoim projekcie:
Festiwal Poezji Miganej w Krakowie
W czerwcu odbędzie się pierwszy w Polsce festiwal promujący Kulturę Głuchych. Głównym elementem imprezy będzie prezentacja poezji w Polskim Języku Migowym.
Festiwal Poezji Miganej
W czerwcu rusza Festiwal Poezji Miganej, pierwsza tego rodzaju ogólnokrajowa inicjatywa promująca Kulturę Głuchych. Krakowski Festiwal odbędzie się w ramach projektu „Nie Bądź Głuchy na Kulturę” realizowanego przez Fundację Między Uszami.
Festiwal Poezji Miganej w Krakowie
Już w czerwcu br. w Krakowie Fundacja Między Uszami organizuje Festiwal Poezji Miganej promując go hasłem "Mój język jest moją Kulturą", gdyż językiem Festiwalu będzie Polski Język Migowy (PJM)
Festiwal Poezji Miganej
Już w czerwcu br. w Krakowie Fundacja Między Uszami organizuje Festiwal Poezji Miganej promując go hasłem „Mój język jest moją Kulturą”, gdyż językiem Festiwalu będzie Polski Język Migowy (PJM).
Festiwal Poezji Miganej w Krakowie
W czerwcu 2014 odbędzie się pierwszy w Polsce festiwal promujący Kulturę Głuchych. Głównym elementem imprezy będzie prezentacja poezji w Polskim Języku Migowym.
Festiwal Poezji Miganej
Festiwal Poezji Miganej będzie największym i najbardziej spektakularnym wydarzeniem promującym Kulturę Głuchych w Polsce. Odbędzie się w czerwcu 2014 w Krakowie. Organizatorzy chcą zaprosić głuchych artystów z całej Polski, aby zaprezentowali swoją twórczość - poezję, teatr, pantomimę, perfomance, malarstwo, fotografię, grafikę, rzeźbę i wiele innych.
Festiwal Poezji Miganej
Fundacja Między Uszami rozpoczyna przygotowania do organizacji Festiwalu Poezji Miganej, który odbędzie się w ramach realizowanego projektu „Nie Bądź Głuchy na Kulturę". Choć poezja migana będzie głównym tematem, formuła festiwalu będzie obejmować również inne formy działalności artystów głuchych -- teatr, pantomimę, performance, malarstwo, fotografię i inne. Będą warsztaty, będzie też trochę teorii (wykłady, prezentacje) dotyczącej Kultury Głuchych. Bo właśnie Kulturę Głuchych chcemy promować poprzez ten festiwal.
Festiwal Poezji Miganej
Polski Język Migowy jest ubogi? Bzdura. Tak twierdzą jedynie osoby, które nie znają PJM, bądź nie potrafią się nauczyć tego języka i szukają wymówki, aby się go nie uczyć ;) PJM wręcz zachwyca swym bogactwem słów - wiedzą o tym nie tylko Głusi, ale i słabosłyszący oraz słyszący, którzy zapragnęli poznać ten język. Dzięki swemu bogactwu słów - Polski Język Migowy może poszczycić się posiadaniem swej poezji - poezji, która porusza serce i duszę.