Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

dziwnedzwieki

dziwnedzwieki

Warszawa

Rafał Andrzej Głombiowski - scenarzysta, reżyser.
Autor filmu dokumentalnego „Wypracowanie” (Kosma Films, 2010) o pokoleniu urodzonym w latach 70. oraz krótkich filmów „Noc Wielkiego Sezonu” (2011) i „Bez widza” (2012). Twórca teledysków i reklam społecznych. Laureat nagród scenariuszowych w konkursach Telewizji Polskiej, Laboratorium Reportażu i Akademii Wilanowska.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4090 PLN z 3000 PLN

27 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

136%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.08.2012.

Dziwne dźwięki

O projekcie

Dziwne dźwięki

czyli ostatni film przed końcem świata

Scenariusz i reżyseria: Rafał Andrzej Głombiowski

Produkcja: AgRafka Film

Koprodukcja: ekipa.waw.pl, AlienFX

Czas trwania: 15-20 min.

Rok produkcji: 2012

Przewidywana premiera: 20.12.2012

O PROJEKCIE

Na przełomie roku 2011 i 2012 Internet zaroił się od setek amatorskich nagrań dziwnych, niepokojących dźwięków rejestrowanych w różnych miejscach świata. Zjawisko, okrzyknięte mianem strange sounds lub earth groaning to niskie, metaliczne, wibrujące dźwięki o nieznanym pochodzeniu. Skala zjawiska sprawiła, że zainteresowali się nim naukowcy i media. Pojawiły się hipotezy o falach radiowych, zmianach magnetycznych Ziemi, ruchach tektonicznych, burzach na słońcu. Bardziej fantastyczne sugerowały tajne podziemne budowy, nieznaną broń lub aktywność istot nie z tego świata. Dla wielu przejmujące dreszczem dziwne dźwięki to apokaliptyczne trąby anielskie, zapowiadające mający rzekomo nadejść 21 grudnia 2012 roku koniec świata. Mimo usilnych prób wciąż jednak nie udało się ustalić, czym są dziwne dźwięki i skąd pochodzą. Tymczasem każdego dnia w Internecie pojawiają się nowe nagrania.

Ten temat zafascynował nas jako filmowców. Zadaliśmy sobie pytanie: a co by było, gdyby zjawisko zaczęło się nasilać? Gdyby z dnia na dzień doniesienia o dźwiękach lawinowo rosły? Gdyby zaczęli je słyszeć nie tylko nieliczni wybrańcy, ale wszyscy ludzie? Gdyby stały się nieodłącznym, choć przerażającym tłem naszego codziennego życia? A przy tym wciąż nie wiedzielibyśmy, czym są, skąd pochodzą i co zwiastują?

Czy w takim świecie możliwa byłaby ucieczka przed szaleństwem?

Tu zaczyna się nasza filmowa opowieść.

Wyobraziłem sobie świat, w którym za sprawą tych dźwięków zapanował chroniczny niepokój. Świat wyczerpany, rozgorączkowany, który zdaje się jeszcze funkcjonować normalnie, ale są to tylko złudzenia. Przyszła mi do głowy historia młodej kobiety, która wyjeżdża z miasta, mając nadzieję, że na zapadłej wsi znajdzie jeszcze resztki spokoju. Chciałem pokazać, jak świat zmienia się na jej oczach z miejsca bezpiecznego w niepokojące i nieznane, a także jak ona sama zmienia się wraz z tym światem.

 Rafał Andrzej Głombiowski

 scenarzysta i reżyser

„DZIWNE DŹWIĘKI”

Krótkometrażowy film fabularny inspirowany rzeczywistym zjawiskiem „dziwnych dźwięków”. Film będzie miał bardzo ograniczoną ilość dialogów, opierając się przede wszystkim na wyrazistej formie wizualnej.

Zaplanowana forma, odwołująca się do mistrzów kina takich, jak Lynch, Kubrick, Żuławski, czy von Trier, ale także do gatunków popularnych (horror, kino katastroficzne) ma na celu oddać stan permanentnego niepokoju, lęku. Najbardziej boimy się tego, czego nie znamy, nie rozumiemy. Jak może zmienić nas taki stan, w jaki sposób możemy go znieść, do czego się wówczas uciekamy? To są pytania, które ciekawiły mnie, gdy zacząłem pisać tę krótką historię. Przyszło mi także do głowy, że przecież takie zjawisko, jak „dziwne dźwięki” mogłoby się okazać jakąś zbiorową halucynacją, jakimś masowym szaleństwem, albo wręcz zaplanowaną przez jakieś siły manipulacją. Gdzie zatem przebiega granica między tym, co pewne i jasne a tym, co wyobrażone? To obszar, który zawsze interesował mnie tak w życiu, jak i w kinie.

Rafał Andrzej Głombiowski

scenarzysta i reżyser

Synopsis: Anna, młoda kobieta wyjeżdża do starego domu na wsi, aby uciec od świata ogarniętego chaosem „dziwnych dźwięków”. Jednak zjawisko dotarło także tutaj, siejąc powolne, niezauważalne spustoszenie w ludzkich umysłach. Czy Anna będzie w stanie przeciwstawić się temu, co niezrozumiałe, lecz nieuchronne?

Konwencja filmu: inspiracje horrorem, thrillerem, kinem katastroficznym; ekspresyjne kadry, dynamiczna kamera, szerokokątne obiektywy, sugestywna muzyka, starannie zaplanowana warstwa dźwiękowa.

PRODUKCJA I DYSTRYBUCJA

Film powstaje jako produkcja niezależna, ale zrealizowany zostanie przez osoby zajmujące się filmem zawodowo, z użyciem możliwych dostępnych środków technicznych i inscenizacyjnych. Źródeł finansowania filmu poszukujemy w różnych miejscach: u prywatnych sponsorów, koproducentów (wkład rzeczowy i osobowy), organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych itp.

Zdjęcia do filmu planowane są na wrzesień 2012 roku. Realizowane będę w województwie mazowieckim, we wsi Lipa (gm. Jednorożec, pow. Przasnysz) oraz w Warszawie.

Premierę filmu planujemy na dzień 20 grudnia 2012 roku – dokładnie dzień przed końcem świata z przepowiedni. Zorganizowana zostanie w sali kinowej i zaprosimy na nią wszystkich, którzy wspomogli projekt.

Gotowy film będzie dostępny bezpłatnie w Internecie. Planujemy także jego dystrybucję festiwalową.

TWÓRCY:

Rafał Andrzej Głombiowski – scenarzysta, reżyser

Autor filmu dokumentalnego „Wypracowanie” (Kosma Films, 2010) o pokoleniu urodzonym w latach 70. oraz krótkich filmów „Noc Wielkiego Sezonu” (2011) i „Bez widza” (2012). Twórca teledysków i reklam społecznych. Laureat nagród scenariuszowych w konkursach Telewizji Polskiej, Laboratorium Reportażu i Akademii Wilanowska.

Agnieszka Adamek - współscenarzystka, II reżyser

Dziennikarka, autorka krótkich filmów dokumentalnych, organizatorka imprez kulturalnych, okazjonalnie także aktorka.

PRODUCENCI:

AgRafka Film

http://www.agrafka-film.pl

ekipa.waw.pl

http://ekipa.waw.pl

AlienFx

http://alienfx.com.pl

Zapraszamy na nasz oficjalny profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/StrangeSoundsDziwneDzwieki

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.08.2012 00:12