Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Andrzej Roszak

Andrzej Roszak

Kraków, Poland

Andrzej Roszak, pomysłodawca serialu "ER 112". Ukończył - jak sam to nazywa - Telewizyjny Kurs Ratownictwa produkując 52 odcinki serialu dokumentalnego Na Ratunek dla TVN oraz 12 odcinków serialu W ostatniej chwili dla TTV. Wie, kiedy należy użyć twardej deski i jeśli będzie musiał - nie zawaha się jej użyć. Kamera w akcji to jego żywioł. Odpowiedzialny za projekt, produkcję video i działania marketingowe.
Wyprodukował siedemnaście odcinków serialu ER112!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3111 PLN z 3000 PLN

62 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.03.2015.

Domowy ratownik

O projekcie

Domowy ratownik to seria filmów instruktażowych, które mają pomóc rodzicom w sytuacjach, gdy ich dziecko wymagać będzie pomocy lekarskiej - zanim ta pomoc zostanie udzielona. Dla większości z nas nie ma problemu, gdy dziecko nabije sobie guza lub się skaleczy. Ale czy wiadomo co zrobić, gdy na przykład wyleje na siebie szklankę gorącej herbaty? Biec szybko pod zimną wodę? Użyć maści? A może żelowych plastrów? A może szybko jechać do lekarza? Czy też od razu na Szpitalny Oddział Ratunkowy? Czy też wzywać Pogotowie? A jeśli usłyszymy, że przyleci do nas śmigłowiec Lotniczego Pogotowia to jak mamy się zachować? Wybiec mu na spotkanie? Pomóc wylądować?

Chcemy pokazać jak radzić sobie w takich sytuacjach. Jak prawidłowo założyć opatrunek, jak zabandażować rękę, co zrobić gdy na spacerze ugryzie nas żmija zygzakowata. Czy z rany po ukąszeniu wyssać krew jak to czynią bohaterowie westernu? Czy od razu dzwonić po karetkę gdy ugryzie nas szerszeń? Takich sytuacji może być bardzo wiele. 

Przygotujemy serię kilkuminutowych filmów instruktażowych. Każdy z nich opowiadać będzie o jednym przypadku. Na początek, za zebraną kwotę, mamy zamiar zrealizować trzy takie filmy. Będą dostępne dla wszystkich na You Tube i na naszym profilu na Facebooku. 

 

Andrzej Roszak - pomysłodawca Domowego Ratownika. Ukończył "Telewizyjny Kurs Ratownictwa" produkując 52 odcinki serialu dokumentalnego "Na Ratunek" dla TVN oraz 12 odcinków serialu "W ostatniej chwili" dla TTV. Wie, kiedy należy użyć twardej deski. Wie też, że będąc tatą siedmioletnich chłopaków bliźniaków każdego dnia narażony jest na bezpośredni kontakt z apteczką pierwszej pomocy. Ponadwymiarowe guzy na czole, skaleczenia nadające się do szycia, drzazgi głęboko w skórze, żmije zygzakowate na spacerach, szerszenie przed wejściem do domu - to wszystko czyha na moment do ataku. A on czeka na okazję, by w filmie pokazać jak sobie w takiej sytuacji poradzić, gdy czasami pechowo coś takiego jednak się przydarzy. W Domowym Ratowniku odpowiedzialny za projekt, produkcję video i działania marketingowe. 

Sylwia Czyribulko - ratownik medyczny bydgoskiego transportu medycznego Agamed, pasjonatka ratownictwa, mama dwójki dzieci, która za ich sprawą ratowniczo miała już "okazję" sprawdzić się w swoim fachu. Zabezpiecza imprezy sportowe oraz pokazuje dzieciom w przedszkolu jak udzielać pierwszej pomocy. Szkoli również służby mundurowe i uczestniczy w corocznej akcji "Jestem bezpieczny - umiem pomagać innym". W Domowym Ratowniku jest odpowiedzialna za fachową prezentację filmowanych przypadków udzielania pierwszej pomocy.

 

Iwona Eriksson - pasjonatka robienia na drutach, mediów socjalnych i podróży z zimnej Szwecji w ciepłe miejsca w towarzystwie psa Eltona - króla na Facebooku. Skład apteczki pierwszej pomocy zna od podszewki. Pracowała wcześniej międzynarodowo sprzedając produkty pierwszej pomocy na cały świat. W Domowym Ratowniku odpowiedzialna za social media. To także jej pasja, którą łączy z robótkami na Facebooku na stronach spotkaniarobotkoweonline oraz  Iwona Eriksson - Social Media.

 

Wspierają na ratownicy bydgoskiego Agamedu :) Dziękujemy! Możesz zobaczyć ich na Facebooku. 

 

A także Ratownictwo Medyczne. Również dziękujemy! Możesz skontaktować się z Ratownictwem na Facebooku. 

 

 

Nasze nowe wsparcie to motomaniacy.tv Jeżdżą bezpiecznie :)

 

Będziemy szczęśliwi jeśli dzięki Waszemu wsparciu uda się nam zebrać trzy tysiące złotych. Wówczas zrealizujemy nasz projekt, w którym każdy z Was będzie mieć swój udział. Z góry dziękujemy! A więc? Zaczynamy?  

 

Jaki dzień dziś mamy? Dzień startu naszego projektu! Nasze cel to zebrać 3000 złotych. Teraz wszystko w Waszych rękach. Będziemy Was zachęcać do wsparcia i informować na bieżąco o tym jak rozwija się sytuacja :) 

 

 A oto nasze nagrody, którymi odwdzięczymy się za dobre serce i skuteczne wsparcie.

1. Serdeczne podziękowania na naszym fanpage'u na Facebooku. 

 

 

2. Podziękowanie w tyłówce odcinka. Będzie to wyglądało tak: 

 

3. Świecący diodą LED na czerwono breloczek w kształcie serduszka.

  

4. Opaska odblaskowa. Taka jak ta ale z naszym nadrukowanym logo Domowego Ratownika. Tylko Wy otrzymacie takie opaski za wsparcie naszego projektu. 

 

5. Mała podręczna apteczka z logo. Można ją zawsze mieć przy sobie. Zmieści się do kieszeni kurtki. Łatwa do znalezienia nawet na dnie damskiej torebki. I oczywiście w limitowanej serii z naszym logo! Tylko Wy otrzymacie takie apteczki. 

6. Taka czapeczka ale z naszym nadrukowanym logo. Seria tylko dla Was.

 

 7. Kubek z łyżeczką na wyposażeniu. Będzie można sobie od razu nieźle namieszać. Kubek będzie miał logo Domowego Ratownika. Możliwe, że kubek od wewnątrz oraz łyżeczka będą czerwonego koloru. 

 

8. Kubek termiczny. Gorąca kawa lub herbata z sokiem malinowym uratuje niejedno zdrowie a nawet życie. Na kubku znajdzie się logo Domowego Ratownika.

9. Ośmiosekundowy spot reklamowy w tyłówce odcinka dostarczony przez sponsora. Taki film będzie można sobie podlinkować na stronę www sponsora celem pochwalenia się wszem i wobec. 

 

10. Podziękowania w formie baneru na Facebooku na naszym fanpageTaki baner będzie można sobie podlinkować na stronę www sponsora celem pochwalenia się wszem i wobec. 

 

11. Logo sponsora, które będzie widoczne w prawym górnym rogu ekranu przez cały czas trwania każdego z trzech odcinków. Każdy z odcinków będzie trwał od trzech do czterech minut. 

 

12. Lokowanie produktu w filmie. Może to być na przykład apteczka. 

 

13. Fotosy z planu zdjęciowego do wykorzystania przez sponsora w jego materiałach reklamowych. 

 

 1. Na co przeznaczycie pieniądze? 

     Na produkcję i postprodukcję. Film trzeba zrobić czyli jak to się mówi nakręcić,      doświetlić a potem zmontować. 

2. Kiedy filmy mają być gotowe? 

    Filmy będą gotowe w kwietniu. 

3. Kto będzie mógł oglądać te filmy?

    Każdy kto włączy YouTube lub Facebooka. Będą dostępne do oglądania na           kanale Domowy Ratownik na YouTube oraz na naszej stronie na Facebooku:       Domowy Ratownik na FB

 

Dziś o naszej akcji napisała na pierwszej i jedenastej stronie Gazeta Pomorska.

 

Domowy Ratownik został zaproszony do Radia Eska Bydgoszcz. Oto rozmowa z Sylwią Czyribulko.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.03.2015 18:06