Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Cohabitat

Fundacja Cohabitat

Łódź

Zafascynowana ideą tworzenia autonomicznych społeczności integrujących przyrodę, technikę i pierwiastek ludzki w jednym ekosystemie.

Inicjatorem działań początkowo był Paweł Sroczyński - networker, wykładowca, edukator, designer i budowniczy. Obecnie ruch Cohabitat zrzesza wielu liderów z całej Polski.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

86292 PLN z 60000 PLN

808 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

143%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.06.2013.

Cohabitat MAKE

O projekcie

Zapisz się do biuletynu i bądź na bieżąco więcej
Cohabitat MAKE to ekosystem wewnątrz którego ludzie poznają rozwiązania stworzone z myślą o przyjaznej i twórczej przestrzeni w alternatywnym obrazie współczesności.
Mamy to... co teraz ?więcej
Uczcijmy sukces razem :-)więcej
Próg minimalny osiągnięty! :)))więcej
Zapis czwartego webinaru + zaproszenie na piątywięcej
Zapraszamy na webinar o samowystarczalności DIY 28 maja o 20.00więcej
opublikowaliśmy webinar o konopiach włóknistychwięcej
robimy webinar o konopiach przemysłowych (pn. 20.05 godz. 20.00)więcej
wrzucilismy na Youtube webinar "Architektura Natury"więcej

MAKE to śmiała idea wspierana przez wszystkich i tworzona dla wszystkich. W jednym miejscu i projekcie zamierzamy zintegrować społeczność zainteresowaną alternatywnymi technologiami, edukację warsztatową oraz otwartą twórczość w duchu zrób-to-sam. Będzie to również wyjątkowa okazja do inspirującej, wzajemnej wymiany pasji i idei z ludźmi, którzy myślą i czują podobnie.

Spodziewamy się w nim spotkać Was: twórców zrób-to-sam, inżynierów, artystów, grafików, ogrodników, informatyków, architektów, naturalnych budowniczych, społeczników i wszystkich innych, którzy mają odwagę zakasać rękawy i zrealizować swoje pomysły.

Oto do współtworzenia czego Was zapraszamy:

Festiwal MAKE to Wasz czas. Pięć dni przeznaczone na dzielenie się ideami, zdobywanie wiedzy i umiejętności - od budowy i użycia turbiny wiatrowej po ogród w naturalnym domu.

Na zlocie twórców zrób-to-sam fachowców zainteresuje frezarka albo kolektor słoneczny, początkujących ogrodnictwo miejskie albo własnoręczne szycie ubrań. Będą też z nami artyści, społecznicy oraz naukowcy.

Współtwórz z nami program

Polska stanie się też gospodarzem prestiżowego, europejskiego wydarzenia stworzonego dla profesjonalistów i entuzjastów naturalnego, alternatywnego budownictwa z gliny i słomy. Co dwa lata w trakcie European Straw Bale Gathering, inny kraj gości najbardziej doświadczonych architektów i budowniczych. W tym roku zjazd odbędzie się w Łodzi - sercu alternatywnej Polski.

Współtwórz z nami program

Aby zatrzymać ducha festiwalu na pozostałe 360 dni, rewitalizujemy starą manufakturę na łódzkim Widzewie, czyniąc z tej przestrzeni jeden z najbardziej twórczych punktów na mapie kraju. Laboratorium Fabrykacji - lub po prostu Fab-Lab - to miejsce stworzone z myślą o ludziach chcących wzajemnie się edukować i rozwijać w oparciu o skupioną wokół miejsca doświadczoną społeczność oraz dostępne tu narzędzia i infrastrukturę. Będzie można tutaj poznać sekrety zarówno budowania naturalnego, jak i konstruowania maszyn, a także szycia oraz ogrodnictwa miejskiego.

Zobacz postępy w budowie

Skoncentrowane dzięki temu projektowi zasoby intelektualne oraz kapitał społeczny chcemy udostępnić w domenie publicznej Creative Commons. Dostęp do dokumentacji budowy poniższych struktur będzie na zawsze wolny. Oprócz tego kilkudziesięciotysięczna społeczność poprzez dostęp do społecznościowej platformy będzie mogła współfinansować i wzajemnie wspierać swoje własne przedsięwzięcia w różnych częściach kraju.

Zobacz specyfikację

Oto konstrukcje, które jedna po drugiej będziemy prototypować i dokumentować:

DOM OPEN-SOURCE TURBINA WIATROWA
Projekt i instrukcja budowy budynku 80m2 wykonanego w technice strawbale oraz hempcrete (konopia)
więcej
Szczegółowy projekt budowy turbiny o pionowej osi obrotu o mocy 0,8kW dla wiatru 5m/s. Sprawdzi się dla małych domów
więcej
GENERATOR GAZU DRZEWNEGO AGROKRUH
Wytwórz z biomasy gaz dzięki któremu możliwe jest napędzanie przerobionych silników spalinowych w samochodach lub generatorach
więcej
Lokalne rolnictwo małej skali może być proste, nowoczesne a także niezależne od cen ropy. Jako alternatywa DIY dla traktora - Agrokruh
więcej
MIKRO-BIOGAZOWNIA SAMOCHÓD-NA-GAZ-DRZEWNY
(przeróbka)
Urządzenie to pozwoli w domowych warunkach wyprodukować biogaz potrzebny w kuchni dla 2-3 osób. Wykorzystamy biomasę z ogrodu
więcej
Wykorzystamy generator holzgazu oraz wytworzoną samodzielnie biomasę do napędzania przerobionego samochodu.
więcej
KOMPOSTOWNIK TOALETA SEPARUJACO-KOMPOSTUJĄCA
Kilka rodzajów kompostowników umożliwi sprawne przetwarzanie organicznych odpadów na kompost potrzebny w ogrodzie.
więcej
Wbrew powszechnej opinii produkty przemiany materii można efektywnie wykorzystać produkując kompost i biohumus.
więcej
FREZARKA CNC MULTIROBOT
Dzięki niej możliwe będzie lokalne wytwarzanie mebli oraz prostych elementów drewnianych i aluminiowych z cyfrową dokładnością.
więcej
Urządzenie pozwalające wykorzystać zakumulowaną w kole zamachowym siłę ludzkich mięśni do wielu kuchennych (i nie tylko) zadań.
więcej
PRASA CEB
Ręczna lub hydrauliczna fabrykacja bloków z prasowanej gliny pozwala samodzielne wytworzenie materiału konstrukcyjnego na ściany domu naturalnego.
więcej

Świadomie zdecydowaliśmy się oddać ten projekt w Wasze ręce, gdyż to właśnie Wam jest on dedykowany. Pieniądze są ważne, jednak prawdziwą wartość dostrzegamy we współpracy i kreatywności osób, które staną się częścią tego przedsięwzięcia. Wierzymy w ducha otwartej, transparentnej kooperacji i w prawdziwie wspólną pracę nad urzeczywistnieniem tej śmiałej idei. Zaproponowane przez nas cele są niezwykle ambitne i tylko razem możemy osiągnąć sukces będący w istocie wypadkową wsparcia wszystkich zaangażowanych.

To co tu zrealizujemy to początek tzw. ekonomi współdzielonej (sharing-economy), która demokratyzuje dostęp do technologii, wiedzy i zasobów. Wspólnie uzyskamy dostęp do infrastruktury, środków i informacji dostępnych dotąd jedynie dla "1%".

Osiągnięcie pierwszego celu (100%) to jedynie początek wytyczonej przed nami ambitnej drogi ku realizacji wszystkich założeń. W trakcie trwania kampanii odsłaniać będziemy kolejne szczeble prowadzące nas, krok po kroku, do pełnej sprawności ekosystemu MAKE.

REPREZENTUJ-NAS

Skompletuj listę 50 swoich najbardziej zaufanych i konkretnych znajomych i przyjaciół. Przedstaw im to co razem robimy.

reprezentuj

DZIAŁAJ-NA-MIEJSCU

Stań się częścią zespołu wolontariuszy, którzy własnymi rękami przyłożą się do realizacji festiwalu w Łodzi. Do objęcia mamy kilka ciekawych zadań.

działaj

ORGANIZUJ

Pomóż nam używając dostępnych Ci zasobów - zdolności, czasu, talentów. Będziemy pracować razem nad kluczowymi punktami całości.

organizuj

PODARUJ-RZECZ

Stwarzając fizyczną przestrzeń potrzebujemy różnych sprzętów i narzędzi. Jeżeli czegoś nie potrzebujesz, możesz nam to podarować.

podaruj

STWÓRZ-NAGRODĘ-DLA-SPOŁECZNOŚCI

Ktoś może przekazać weekend w swoim pięknym ośrodku w górach, ktoś poradnik ogrodnictwa na balkonie. A Ty ? ;-)

stwórz-nagrodę

By wyrazić wdzięczność wobec wszystkich decydujących się wesprzeć ten projekt dowolną donacją, przygotowaliśmy zestaw wyjątkowych nagród. Nawet złotówka, jeśli pomnożona przez tysiące, może wiele zmienić. Mając to na względzie dziękujemy za każdy gest solidarności.

Media o Twoim projekcie:

„State of crowdfunding 2013″ w Polsce (albo przynajmniej przyczynek do tego)

kultura20.blog.polityka.pl | 2013-12-06

Portal „Wspieram kulturę” ma rok, 100 lat! Bardzo kibicuję polskiemu crowdfundingowi, a Wspieram kulturę jest jednym z prężniejszych polskich portali (obok Beesfund, Polak potrafi czy Megatotal). I też portalem, który najmocniej się specjalizuje w projetkach stricte kreatywnych.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.06.2013 20:08