Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartosz Wieczorek

Bartosz Wieczorek

Warszawa

Z wykształcenia jestem filozofem, obecnie zajmuję się edukacją filmową. Moją pasją jest Bródno :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1407 PLN z 6000 PLN

22 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

23%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.03.2014.

Brodno. Generacja. PRL

O projekcie

Celem projektu jest wydanie album ukazującego warszawskie Bródno okresu PRL-u jako miejsce wzrastania określonej generacji, która w tym jednym z wielu blokowisk Warszawy przeżywała młodość, nawiązywała pierwsze przyjaźnie, przeżywała pierwsze miłości, uczyła się poznawać świat i kształtowała swój charakter.

 

Za wydanie projektu odpowiedzialne będzie stowarzyszenie „Kulturalne Bródno”, które od lat wspólnie z Domem Kultury Świt prowadzi projekt „Targówek – bloki pełne historii”. Za koncepcję artystyczną projektu odpowiedzialny będzie Paweł Sky, grafik komputerowy i animator kultury. Jesteśmy za żywą historią, dotykającą każdego z nas, interesują nas małe wydarzenia, zwracamy uwagę na estetykę przestrzeni, szukamy mikro-opowieści ludzkich, aby stworzyć z nich żywy obraz Bródna.

 

Album będzie zawierał starannie dobrane, oryginalne zdjęcia z Bródna wraz z opisem miejsca i skojarzeń, jakie wiązali z nim mieszkańcy. Będzie to więc  zarazem artystyczny album dokumentujący życie w PRL-u jak i księga miejsc magicznych na Bródnie, które związane są dla każdego z ważnymi indywidualnymi przeżyciami i wspomnieniami.

Taka podróż w przeszłość pozwoli osobom żyjącym w tamtych czasach przypomnieć sobie swoje dzieciństwo i młodość, a dla osób młodszych będzie nowocześnie wydanym i opracowanym przewodnikiem po małej historii Bródna okresu PRL-u. Nad albumem pochylą się więc chętnie obecni 30- i 40-latkowie wraz ze swymi dziećmi, aby opowiedzieć im o swym wzrastaniu w blokowisku, które częstokroć było dla nich całym światem. Szkoła, boisko, klatka schodowa, trzepak, górka – te miejsca na blokowym Bródnie (ale i na każdym innym blokowisku) naznaczone były znaczeniami i emocjami, które dziś można starać się przywołać, aby zbudować rodzaj kruchego mostu pamięci między teraźniejszością a niedawną przeszłością.

Przywołanie świata, który minął, ale który nas ukształtował jest wspaniałym sposobem budowania własnej lokalnej tożsamości, małej dumy ze swego miejsca zamieszkania, które choć zewnętrznie wydawało się szare i ponure pełne było żywych barw radości, którą daje dzieciństwo.

 

Plakat Pawła Sky

 

 

Media o Twoim projekcie:

Daj kilka złotych na album o Bródnie

www.targowek.info | 2014-01-21

Każdy może wspomóc wydanie artystycznego albumu o Bródnie z czasów PRL-u. Wystarczy nawet 5 zł! (choć można dać też więcej)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.03.2014 18:06