Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Zamek Golubski

Zamek Golubski

Golub-Dobrzyń

Zamek Golubski zbudowany został przez krzyżaków na przełomie XIII i XIV w. Po burzliwych latach wojen polsko-krzyżackich, potopu i zaborów popadł w ruinę. Odbudowany został po II wojie światowej. Dziś zarządzany jest przez stowarzyszenie (Oddział PTTK). Prowadzimy szeroką działalność kulturalną, edukacyjną, turystyczną. Każdego roku odbywa się tu kilkadziesiąt imprez: pokazów, zlotów miłośników historii, wystaw, koncertów itd. Najważniejszym wydarzeniem każdego roku jest odbywający się od 44 lat Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. Na Zamku mieści się muzeum, hotel i restauracja.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Zdjęcie główne projektu

7113 PLN z 35000 PLN

60 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

20%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 09.07.2020.

700-letni Zamek Golubski w trudnym czasie „zarazy'...

Plakat

Dodano 10.06.2020, godz. 15:25

Jedną z nagród w naszej zbiórce są oryginalne plakaty z pierwszego turnieju rycerskiego na Zamku Golubskim - z 1977 r.

Trzeba wiedzieć, że za sprawą kasztelana Zygmunta Kwiatkowskiego, właśnie w 1977 r. odbył się na Zamku pierwszy w Polsce i Europie turniej rycerski.

O Zamku mówi się często, że jest on kolebką rycerstwa polskiego.

W tym roku (turniej odbędzie się w dniach 3-5 lipca) nie będziemy raczej gościć rycerzy zagranicznych. Wzruszające są spotkania z rycerzami z Francji, Włoch, Niemiec, Szwecji, Kanady, czy... Australii. Jean-francois Drapeao opowiada nieraz, jak, jako młodzieniec czytał z wypiekami na twarzy historie rycerzy średniowiecznej Europy, marząc o tym, żeby być rycerzem. Dziś JEST rycerzem! Podczas turnieju staje w szrankach i walczy. Po turnieju zsiada z konia, zdejmuje zbroje i... wcale nie przestaje być rycerzem, jest nim ciągle...

Dodano: 11.07.2020, 11:33
 
Komentujący
Szanowni organizatorzy,
Będziecie się jakoś kontaktowali z osobami, które Was wsparły? Jeżeli nie, jak można się z Wami skontaktować? Dajcie proszę znać w komentarzu.

Pozdrawia,
F

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 09.07.2020 16:04