Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja SASA

Fundacja SASA

Warszawa, Polska

Fundacja SASA jest niezależną organizacją pozarządową założoną z inicjatywy studentów medycyny i młodych lekarzy. Działamy na rzecz pacjentów, w Tanzanii i w Polsce, oraz na rzecz edukacji zdrowotnej społeczeństwa.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

21207 PLN z 20000 PLN

231 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.07.2017.

Wspieramy Tanzańską Izbę Przyjęć

O projekcie

Mambo! (swahili) -  Cześć!

Jesteśmy grupą studentów medycyny i młodych lekarzy, którzy chcą realnie wpłynąć na jakość opieki zdrowotnej w Szpitalu Św. Józefa w Tanzanii, a poprzez swoją działalność w Polsce zwiększyć świadomość społeczeństwa w zakresie ochrony zdrowia.

Pomóż nam wyposażyć Tanzańską Izbę Przyjęć!

W ramach naszego projektu chcemy wysłać paczkę wypełnioną podstawowym sprzętem medycznym, która zapewni tanzańskiemu szpitalowi ciągłość pracy w szpitalnej Izbie Przyjęć.

Potrzebne są m.in.:

Dzięki sprzętowi z Polski, szpital będzie mógł przyjmować również pacjentów, których nie stać na opłacenie leczenia, a lekarze i pielęgniarki nie będą ograniczeni brakami sprzętu w lokalnych magazynach.


Co będziemy robić w szpitalu?

  • Jest nas 8, a każdy z nas spędzi w szpitalu 4 tygodnie. Będziemy pomagać lekarzom w codziennej opiece nad pacjentami, poznawać choroby, które bardzo rzadko lub w ogóle nie występują w Polsce, zostaniemy na nocnych dyżurach, gdy wszystkimi oddziałami opiekuje się jeden lekarz.
  • Wykorzystamy swoje doświadczenie, zdobyte podczas studiów, dotyczące chorób cywilizacyjnych, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2, choroba wieńcowa. Te choroby nadal są trudnością diagnostyczną dla tanzańskich lekarzy, z których część w Św. Józefie ma za sobą tylko 3-letnie studium medyczne.
  • Do wyjazdu przygotowujemy się podczas praktycznych warsztatów z lekarzami-pasjonatami w swoich dziedzinach: pediatrii, ginekologii i położnictwie, chorobach zakaźnych, chirurgii.



Fot. Zakładanie gipsu na złamaną kończynę na Izbie Przyjęć

Chcemy, aby do Tanzanii pojechał również polski lekarz, który będzie szkolił lokalnych medyków oraz konsultował pacjentów.

 

Nasz projekt ma dawać efekty długo po jego zakończeniu. Połączy medyków z Polski i Tanzanii, pokaże, że pomagać można i należy na zasadzie współpracy.


Wiedzę, którą zdobędziemy, wykorzystamy w Polsce!

  • Po powrocie zorganizujemy serię otwartych edukacyjnych spotkań. Odwiedzimy szkoły, gdzie w luźnej atmosferze opowiemy o tym, jak dbać o zdrowie, przeprowadzimy szkolenia z pierwszej pomocy i odpowiemy na pytania dzieciaków o pobyt w Afryce.
  • W lokalnych ośrodkach kultury spotkamy się z dorosłymi, omawiając sposoby zapobiegania chorobom zakaźnym i tropikalnym, rozprawimy się ze stereotypami dotyczącymi Afryki, pokazując przy okazji zdjęcia z naszego pobytu.


    Kto stoi za projektem?

    Wszyscy jesteśmy wolontariuszami Fundacji SASA. Oznacza to, że działamy przez cały rok, a wyjazd jest zwieńczeniem naszego zaangażowania w pomoc drugiemu człowiekowi.


    "SASA" w swahili, języku używanym m.in. w Tanzanii oznacza "teraz". Nie chcemy czekać, aby pomagać pacjentom. Chcemy stawać się lepszymi ludźmi i lekarzami już teraz!

    Fundacja wysłała już 3 paczki wypełnione sprzętem do Szpitala Św. Józefa, a szpitalowi pomaga prawie 2 lata - stąd dokładnie wiadomo, czego najbardziej potrzeba na miejscu! Tegoroczny projekt jest największym z dotychczas realizowanych.

    Fundacja SASA działa również w Polsce, organizując profilaktyczne akcje zdrowotne "Białe Niedziele" oraz spotkania edukacyjne dla osób podróżujących w kraje tropikalne.


Ekipa projektu #tansasania

Wszyscy studiujemy na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku lekarskim. Jesteśmy na różnych latach, mamy odmienne zainteresowania, a łączy nas wolontariat i marzenie o pomocy pacjentom!

 



Asia, Klaudia, Olga, Marcin i Mateusz na co dzień prowadzą Fundację SASA. Pomagają nam przed wyjazdem pod kątem organizacyjnym, edukacyjnym i logistycznym, a przy tegorocznym projekcie opieramy się na ich doświadczeniu we wspieraniu Szpitala Św. Józefa w poprzednich latach - Asia i Olga były już jako wolontariuszki w tym szpitalu!

 

Na co przeznaczymy otrzymane pieniądze?

 

Część finansowania już mamy, ale wciąż brakuje nam środków na zakup sprzętu i jego wysyłkę, koszty pobytu lekarza i podstawowych szczepień.

Chcemy zebrać 20 tysięcy złotych, które przeznaczymy na:

  1. zakup sprzętu (7 tysięcy złotych)
  2. dojazd na miejsce i 2-tygodniowy pobyt lekarza z Polski (5 tysięcy złotych)
  3. koszt wysłania paczki, włącznie z szacowanym kosztem cła (4,5 tysiąca złotych)
  4.  niezbędne szczepienia dla wolontariuszy (3,5 tysiąca złotych)

 

Fot. 100 - kilogramowa paczka, wysłana do Szpitala Św. Józefa w styczniu 2016 r.


Kolejne cele akcji

100% zebranej planowanej kwoty to wciąż za mało, aby w pełni zrealizować plan projektu.

Jeśli zbierzemy więcej:

  • Dodatkowe 1000 zł -  opłacimy profilaktykę antymalaryczną oraz w pełni wyposażymy wyjazdową apteczkę
  • Dodatkowe 1500 zł - rozszerzymy pakiet szczepień dla wolontariuszy
  • Dodatkowe 5 tysięcy złotych - będziemy mogli wysłać kolejnego lekarza na 2 tygodnie!


Dlaczego crowdfunding?

Jesteśmy wciąż studentami, więc samodzielne sfinansowanie całego projektu: kosztów zakupu sprzętu i jego wysyłki, potrzebnych szczepień, noclegów itd., nie jest w zasięgu naszych możliwości.

Idea crowdfundingu przemawia do nas dlatego, że zakłada korzyść z projektu dla społeczności tu, na miejscu. Bardzo chcemy podzielić się wiedzą i doświadczeniem z pobytu w Afryce, korzystając z naszego wykształcenia medycznego. Wierzymy, że tego typu wiedza przyda się ludziom tutaj, w Polsce!

 

Fot. Asia, która zawiozła do Szpitala Św. Józefa aparat do EKG we wrześniu 2016 r.



Chcesz dowiedzieć się o nas więcej?

Jesteśmy obecni w social media! Pod hashtagiem #tansasania, na Facebooku i Instagramie, odnajdziesz posty dotyczące naszych przygotowań do wyjazdu

Facebook Fundacji SASA

Instagram Fundacji SASA



Nagrody

Nagrody są naprawdę wyjątkowe. Sprawią, że poczujecie jakbyście razem z nami codziennie rano ruszali do szpitala, poznawali ludzi i ich kulturę. A przede wszystkim, każda wybrana nagroda przybliży nas do celu jakim jest wyposażenie Izby Przyjęć w szpitalu Św. Józefa!



Termin realizacji

Wszystkie nagrody zrealizujemy do końca grudnia 2017 roku!

Dziękujemy za każde wsparcie. Razem możemy zmienić realia Szpitala Św. Józefa i zmienić świadomość zdrowotną w Polsce.


Asante sana! (swahili) - Bardzo dziękujemy!

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.07.2017 18:06