Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kapela Maliszów

Kapela Maliszów

Męcina Mała, Polska

Kapela Maliszów to rodzinny zespół z Męciny Małej w Beskidzie Niskim założony przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci. W ich repertuarze znajdziemy zarówno własne kompozycje inspirowane muzyką Karpat, jak również interpretacje melodii tradycyjnych.

W czerwcu 2015 r. ukazał się ich pierwszy album MAZURKI NIEPOJĘTE, ukazujący bogactwo i oryginalność propozycji kapeli. Został on bardzo entuzjastycznie przyjęty przez recenzentów oraz miłośników muzyki folkowej w kraju i za granicą.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

19168 PLN z 15000 PLN

234 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

127%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.08.2017.

Pomóżcie nam wydać WIEJSKI DŻEZ!!!

O projekcie

Wydaj z nami naszą nową płytę WIEJSKI DŻEZ!

 

NAGRANIA SĄ JUŻ GOTOWE!

 

Kochani!

 

Kończymy właśnie pracę nad naszym drugim albumem. Już naprawdę niewiele brakuje żeby mógł się ukazać i trafić do Waszych domów. Czy chcecie poznać nasz WIEJSKI DŻEZ? Wierzymy, że tak:-)

 

Pokażcie, że jesteście z nami i wspomóżcie ten projekt!

 

Ściskamy Was serdecznie,

Zuzanna, Kacper i Jan

 

NA JAKIM ETAPIE JEST JUŻ PROJEKT

Płyta została nagrana w Studiu S4, dzięki uprzejmości Polskiego Radia. Własnymi siłami, także finansowymi, przygotowaliśmy cały repertuar. Pozostało nam jeszcze dobrze go wydać. Możecie nam w tym pomóc, wspierając nasz projekt!

PREMIERĘ PŁYTY PLANUJEMY NA POŁOWĘ WRZEŚNIA

Całe wakacje mamy zapełnione koncertami w kraju i za granicą, ale w październiku czeka nas nie lada wyróżnienie. Już 25 października otwieramy XVII WOMEX World Music Expo, które w tym roku odbędzie się w Katowicach. To najważniejsze wydarzenie dla całej branży muzyki folk, dlatego WIEJSKI DŻEZ musi tam z nami być:)!!!

Zaraz potem startujemy z promocją płyty. Kto wie, może odwiedzimy i Twoje miasto...

NA CO CHCEMY PRZEZNACZYĆ ZEBRANĄ KWOTĘ

1. mastering nagranego materiału 

2. projekt okładki i książeczki (fotografie, opracowanie tekstów, skład graficzny, wykonanie grafik)

3. tłoczenie i druk płyt

To już naprawdę ostatni etap produkcji naszej płyty. Tylko DZIĘKI WAM jej zrealizowanie stanie się możliwe!

Jeśli jakimś cudem uda nam sie zebrać więcej pieniędzy niż założyliśmy, może będzie szansa na produkcję teledysku do singla promującego płytę. Czasem wiara czyni cuda:-)

O NOWEJ PŁYCIE

WIEJSKI DŻEZ jest kontynuacją stworzonego przez nas stylu. Ewoluuje jednak w stronę improwizacji, chociaż oczywiście nie zabraknie w nim również rodzimych utworów tradycyjnych. Jest to płyta, w której ściera się kilka żywiołow: młodość z dojrzałością, tradycja z nowoczesnością, miasto ze wsią. Zawarte w utworach improwizacje Kacpra na skrzypcach, podkreślane dopingującą i energetyczną grą Zuzanny na barabanie, wymykają się trochę z ram wiejskiej tradycji muzycznej, którą jednak cementuje prymitywne basowanie Jana. Album zawiera kilka utworów tradycyjnych lub inspirowanych tradycją, większość jednak stanowią własne utwory. Kompozycje Kacpra wybiegają w przyszłość a jednocześnie są podbudowane wiejskim stylem, co czyni muzykę ciekawą i niepowtarzalną. Kompozycje Jana są bardziej tradycyjne, chociaż każdy posiada małą furtkę dla zbuntowanych improwizacji Kacpra. Śpiew Zuzi – bardziej dojrzały, pozbawiony już dziecięcej barwy – dopełnia całości. 

O ZESPOLE

Rodzinną kapelę z Męciny Małej w Beskidzie Niskim tworzą Jan Malisz i jego dzieci, Kacper i Zuzanna. Zespół czerpie inspiracje z tradycyjnej muzyki wiejskiej oraz komponuje nowe utwory w oparciu o wypracowany już własny styl. Muzyka grana jest na instrumentach tradycyjnych takich jak: skrzypce, basy, bęben czy akordeon, w sposób archaiczny, z pewną dozą wolności, radości i improwizacji. Większość instrumentów kapeli jest wykonana lub naprawiona – tak jak skrzypce dziadka – przez Jana Malisza.

Kapela Maliszów udowadnia, że tradycja nie jest muzealnym reliktem ale żywą tkanką, która może przybrać najróżniejszy kształt. Ich muzyka w dużej mierze oparta na improwizacji i swobodzie wykonawczej, nawiązując do tradycji a jednocześnie ścierając się z nią, tworzy nową jakość. Przypomina także, że młodość może zachwycić dojrzałością a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!

Skład Kapeli:

Jan Malisz – basy, akordeon, śpiew;
Zuzanna Malisz – śpiew, bęben;
Kacper Malisz – skrzypce.

OSIĄGNIĘCIA

Kapela Maliszów od pięciu lat regularnie występuje w kraju i za granicą swoją obecnością uświetniając zarówno największe międzynarodowe festiwale muzyki folkowej od Wielkiej Brytanii po Malezję, jak i wszelkiego rodzaju imprezy mniejszego formatu: festyny, potańcówki, zabawy i wesela.

Zespół zdobył nastepujące wyróżnienia:

2014

I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej – Mikołajki Folkowe;
II miejsce na Festiwalu Nowa Tradycja oraz "Złote Gęśle" dla Kacpra Malisza;
III miejsce dla Jana Malisza w kategorii multiinstrumentalista na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu;

2013

I miejsce oraz nagroda publiczności – Stara Tradycja przy Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie;
I miejsce – Festiwal Śpiewaków i Kapel w Kazimierzu;
Nagroda główna "Karpacki Grajek" – Festiwal Folkloru Karpat w Trzcinicy;
Nagroda specjalna za bardzo interesującą interpretację melodii własnego regionu oraz technikę gry dla Kacpra Malisza na Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej.

FRAGMENTY RECENZJI

"(...) performing wildly kinetic mazurkas, polkas and the kind of haunted, lurching dances Tom Waits must dream of in his sleep."

Tim Cumming

Songlines Magazine

*****

 

"Na szczególną uwagę zasługują wirtuozerska gra na skrzypcach Kacpra i przepiękny głos młodziutkiej Zuzanny."

Jacek Skolimowski

Newsweek

 

 

"Niepojęte są te "Mazurki" i rodzina Maliszów, nie dziwią zachwyty, doskonałe miejsca na listach przebojów muzyki świata, aplauz na koncertach. Będziemy czekać niecierpliwie na następną!"

 

Maria Baliszewska

muzykatradycyjna.pl

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.08.2017 16:04