Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kamil Wiatr

Kamil Wiatr

Kraków, Poland

Miłośnik folkloru, absolwent studiów magisterskich specjalność: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Student Studiów Podyplomowych Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej (Employer Branding). Obecnie zawodowo Kierownik Operacyjny w branży HR.

Członek i manager Zespołu Regionalnego Mystkowianie. Posiada doświadczenie w pisaniu wniosków oraz realizacji projektów dot. kultury ludowej (m.in, programy Narodowego Centrum Kultury, Budżet Obywatelski). Interesuje się również szeroko pojętymi social mediami.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11666 PLN z 10000 PLN

81 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

116%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.05.2021.

Wesprzyj lachowską przygodę do Rosji!

O projekcie

PROJEKT

Jesteśmy grupą pełnych pasji i miłości do lokalnego folkloru ludzi, którzy poprzez taniec, śpiew i muzykę kultywują tradycje Lachów Sądeckich w Zespole Regionalnym Mystkowianie z Mystkowa. 35 osób zostało zaproszonych przez Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF) do udziału w Folkloriadzie (największej imprezie folklorystycznej na świecie), która tym razem odbędzie się w rosyjskiej Ufie - 3000 km od naszego rodzinnej miejscowości. To ogromny zaszczyt, że nasz Zespół został dostrzeżony na tle tysięcu zespołó folklorystycznych na całym świecie. Nigdy nawet nie marzyliśmy, że nasza miłość do lachowskiego folkloru, pozwoli nam zaprezentować się tak daleko od naszych rodzinnych stron. Co więcej, oprócz naszych umiejętności wokalnych i tanecznych będziemy mogli promować polską kulturę wśród uczestników z ponad 80 krajów.Organizatorzy przygotowali 10-dniowy plan koncertów po Republice Baszkiri oraz występ w Moskwie. Wylot zaplanowany jest na 1 lipca, a powrót na 11. Będziemy tańczyć i śpiewać w dalekiej Rosji przez prawie 2 tygodnie. W folklorystycznej imprezie czteroleciea będzie mógł wziąć udział tylko 1 zespół z Polski.


FINANSE
Organizatorzy z Rosji gwarantują nam przelot na tarsie Moskwa-Ufa-Moskwa, noclegi, wyżywienie, transport po Republice Baszkortostanu, a także całą stronę organizacyjną przedsięwzięcia. Szacujemy, że jest to z pewnościa większa kwota wyższa niż 100 tysięcy złotych. W wyjeżdzie do Republiki Baszkortostanu, której stolicą jest Ufa może wziąć udział 35 osób. My pokrywamy m.in. koszty: przelotów na trasie Warszawa-Moskwa-Warszawa, dojazdu do i z lotniska, ubezpieczenia, testów na COVID-19 oraz inne koszty organizacyjne w Polsce. W sumie daje to kwotę ponad 64000 zł:

  • 42000 zł - bilety lotnicze na trasie Warszawa-Moskwa-Warszawa
  • 3000 zł - ubezpieczenie
  • 14000 zł - testy na COVID-19
  • 2500 zł - materiały promocyjne
  • 3000 zł - dojazd z i do lotniska w Warszawie

Organizatorzy z Rosji gwarantują nam przelot na tarsie Moskwa-Ufa-Moskwa, noclegi, wyżywienie, transport po Republice Baszkortostanu, a także całą stronę organizacyjną przedsięwzięcia. Szacujemy, że jest to z pewnościa większa kwota wyższa niż 100 tysięcy złotych. Działalność Zespołu w 95% finansowana jest przez jego członków, stąd też pokrycie we własnym zakresie kosztów wyprawy do Rosji jest niemożliwe. Najbliższe miesiące oprócz szlifowania naszej tanecznej i wokalnej formy, w całości poświęcimy na zbieranie potrzebnej kwoty. W planach mamy m.in. koncerty oraz wydarzenia promocyjne. Do spełnienia naszego marzenia brakuje nam jeszcze około 10000 zł!!!

 

Stąd ogromna prośba o wsparcie! Do zaoferowania mamy mnóstwo niespodzianek związych z Mystkowianami oraz Rosją, a także wspaniałych i niezapomnianych chwil. Pomóżcie nam zebrać brakującą kwotę, resztę spróbujmy zorganizować sami. Głęboko wierzymy, że przez cały czas funkcjonowania naszego Zespołu spotkaliśmy tysiące wspaniałych ludzi, którzy zechcą nam teraz pomóc. Obiecujemy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy by najwspanialej, najgłośniej i najbrawniej zaprezentować naszą polską kulturą, Sądecczyznę i nasz Mystków!

Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo niespodzianek - każdy z uczestników wyjazdu ofiaruje cegiełkę siebie lub swoich umiejętności. Szczegóły znajdziecie obok, po prawej stronie. W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji na Facebooku oraz pod adresem @mystkowianie@gmail.com 


KIM SĄ MYSTKOWIANIE?
Działamy od 1984 roku, najpierw powstała grupa dziecięca, która z czasem przekształciła się w dorosłą, która samodzielnie funkcjonuje od 2014 roku pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej oraz Stowarzyszenia Mystkowianie. Swoją siedzibę ma w Domu Ludowym w Mystkowie. Zespół prezentuje autentyczny taniec, śpiew i muzykę folkloru Lachów Sądeckich z pogranicza lachowsko - pogórzańskiego, zarówno w formie tanecznej, jak i obrzędowo-zwyczajowej. W tańcach Mystkowian dominują melodie i tańce grupowe oparte na rytmie walca o charakterze lirycznym, a także żywe tańce z podkładem muzycznym kontrabasu oraz klarnetu.Zespół występuje w tradycyjnych strojach lachowskich (ze wsi Mystków), które zostały zrekonstruowane na podstawie badań etnograficznych oraz starych fotografii odnalezionych w Mystkowie (m.in. reliktowe hołośnie (wełniane spodnie samodziałowe), kurpiele (kierpce), katanka adamaszkowa, żupan, czepiec tiulowy, spódnice muślinowe, wstążki żakardowe, bluzki, gorsety, kamizelki mystkowskie). Podczas dotychczasowej działalności „Mystkowianie” mają za sobą wiele koncertów w Polsce i za granicą (między innymi we Francji, w Niemczech, w Turcji, na Litwie, w Czechach oraz na Węgrzech). Podczas dotychczasowej działalności Zespół zdobył m.in. Srebrne Żywieckie Serce na Festiwalu Folkloru Górali Polskich, Brązową Ciupagę na Międzynarodowym Festiwalu Ziem Górskich w Zakopanem, Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie, Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkna, I miejsce na Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym „Zagłębie i Sąsiedzi” w Dąbrowej Górniczej, Grand Prix węgierskiego festiwalu Folklórnapok Nemzetközi, Grand Prix Festiwalu Samocvity na Ukrainie, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru "Oblicza Tradycji" w Zielonej Górze oraz Główną Nagrodę Przeglądu Folkloru Sądecczyzny w Michalczowej. Ponadto wygrał: Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa "Sądeczanin", czterokrotnie zdobył regulaminowe wyróżnienie na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu, II miejsce na „Grand Prix der Folklore” w niemieckim Ribnitz - Damgarten, III miejsce na VII Małopolskim Konkursie Obrzędów i Zwyczajów Ludowych „POGÓRZAŃSKIE GODY 2015” w Łużnej, I miejsce na Gminnym oraz Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych oraz pobił Rekord Guinnessa w ilości par tańczących poloneza w Wieliczce.

W 2016 roku przy udziale ZR Mali Mystkowianie, Zespół nagrał płytę „Pastorałki” z tradycyjnymi lachowskimi pastorałkami. Kierownikiem zespołu jest Benedykt Poręba. Za choreografię i konsultację etnograficzną odpowiada Patryk Rutkowski.

DZIĘKUJEMY!!!
Zapraszamy również na naszego Facebooka

OFICJALNE ZAPROSZENIE

PATRONACI MEDIALNI


 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.05.2021 18:06