Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Agata Kościółek

Agata Kościółek

Warszawa

Jestem managerem zespołu Sayes oraz fundatorem Fundacji Pozytywna

Napisz wiadomość do Projektodawcy

290 PLN z 7000 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.02.2014.

Teledysk zespołu SAYES

O projekcie

Dzięki Tobie możemy nakręcić teledysk do singla „Pustka” !

Kamil (wokalista): To nie jest do końca tak, że my tylko słuchamy muzyki. My w nią wierzymy. Każdy prędzej czy później odnajduje swoją drogę w życiu. My pomimo dość lekkiego bagażu doświadczeń odnaleźliśmy ją, co w dzisiejszych czasach nie często zdarza się wśród naszych rówieśników. Wyobraźcie sobie, że idziecie ulicą czy jedziecie tramwajem i nigdy nic wam nie przeszkadza. Nie słyszycie co mówią ludzie wokół Was na przystanku czy w kolejce w sklepie. Nic was nie jest w stanie zdenerwować, ponieważ myślami jesteście całkowicie gdzie indziej. Na przykład właśnie wpadliście na genialny pomysł jak zakończyć piosenkę, z którą na ostatniej próbie nie mogliście sobie poradzić. Na tym polega magia muzycznego uzależnienia. Ona nadaje nam, jako zespołowi, rytm życia.

Muszę przyznać, że kwestie materialne zawsze były mi obce, tak jakby znajdowały się na końcu łańcucha pokarmowego. To nie one sprawiają, że jestem szczęśliwy. Będąc typem człowieka, który woli dawać niż otrzymywać, największą radość sprawia mi dzielenie się własną twórczością z innymi i patrzenie na reakcję. Pozytywna uszczęśliwia, a negatywna uczy pokory. Jest to dla mnie niesamowita szkoła uczuć, która kształtuje moją osobowość. Chcielibyśmy podzielić się naszą muzyką nie tylko z naszymi bliskimi znajomymi i ludźmi z otoczenia, ale z całym krajem. Stworzyliśmy piosenki, ale mamy świadomość jakim medium jest video. Chcąc nakręcić klip do jednej z nich zwracamy się do Was o pomoc. Scenariusz do teledysku jest prosty. Powyżej znajduje się filmik z naszym „arcytrudnym” układem choreograficznym. Naszym marzeniem jest, żeby obiegł cały świat, a owocem tej podróży będą filmiki pokazujące jak inni ludzie wykonują ten taniec w rozmaitych sceneriach.
fot. Dominik Lichota

I teraz trafiliśmy na sam koniec łańcucha pokarmowego. Bez pieniędzy niestety nic nie zdziałamy, dlatego jako zespół SAYES chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do sfinansowania tego przedsięwzięcia. Chcielibyśmy również zebrać fotografie każdego z Was, żeby umieścić wszystkich na końcu teledysku w ramach podziękowań. Robimy to bo wierzymy w muzykę !

Sumę uzbieraną na stronie Polakpotrafi.pl przeznaczymy na:
- wynajem profesjonalnego studia filmowego wraz z ekipą realizatorską
- montaż teledysku z filmów przesłanych przez wszystkich, którym spodoba się nasz taniec
- postprodukcję i efekty specjalne w tym korekcję barwną
- honoraria dla wspaniałych dziewczyn, które opracowały z nami choreografię.

Niezależnie od prowadzonej akcji zbierania funduszy na klip, zachęcamy każdego do kręcenia filmów z naszym „tańcem” oraz przysyłania ich do nas. Być może to właśnie Twój film wybierzemy do naszego teledysku ! Nagrywajcie swoje wersje naszych ruchów. Może to być cały taniec lub jego fragmenty. Liczy się inwencja i twórczy zapał. Filmy ocenimy pod kątem gibkich ruchów i uśmiechu na twarzach tańczących. Szukajcie ciekawych scenerii i zachęcajcie swoich znajomych do zabawy. Im więcej osób weźmie udział w akcji, tym szybciej zrobimy nasz teledysk. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa wyjdzie również poza granice Polski i wspólnym tańcem połączymy ludzi na całym świecie :-)

Warunki techniczne:

Zabawa jest prosta, gdyż film możecie nakręcić nawet komórką. Do montażu jednak przyjmiemy jedynie filmy spełniające poniższe warunki:
- film powinien być nakręcony w technice HD
- w przypadku telefonów komórkowych ustawienie klatkażu powinno wynosić 25 klatek na sekundę.

Ścieżka dźwiękowa jest do pobrania tutaj: http://www.provokacja.com/download/pustka_sample_cut.rar. Wysyłajcie filmy na adres sayesband@gmail.com korzystając z WeTransfer.com lub Dropbox.com, w treści maila wpisując „Pustka – taniec”.

Historia ledwie w zarysie

Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy w 2009 roku, po ukończeniu słynnej tarnowskiej Szkoły Muzyków Rockowych, założyli zespół. W grudniu 2010 roku zarejestrowaliśmy debiutancki materiał pt. ”Historia ledwie w zarysie”. Nagranie powstało w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, a za jego realizację odpowiedzialny był Kris „Flipper” Krupa, przyjaciel i jeden z pierwszych mentorów grupy. Na płycie znalazło się sześć utworów w alternatywno-rockowym klimacie. W styczniu 2013 roku nagraliśmy kilka nowych utworów, które w studiu zrealizował Piotr „Quentin” Wojtanowski, basista zespołu OCN (dawniej Ocean).

Teraz czekamy na wydanie swojej pierwszej profesjonalnej płyty, pisząc nowe piosenki pod czujnym okiem Barta Zaborowskiego, naszego managera, producenta muzycznego jak również wokalisty i gitarzysty zespołu The Poise Rite. Utwór „Pustka” jest jedną z nich.

Zanim jednak zabraliśmy się za rejestrację nowego materiału mieliśmy już za sobą kilka udanych koncertów w Tarnowie i Krakowie. Nasza wrażliwość muzyczna dryfuje w kierunku inspiracji QUEENS OF THE STONE AGE, INTERPOL i PLACEBO, chociaż są tacy, którzy próbują to zmienić ;) To pod ich wpływem powstają numery na debiutancką płytę. Piosenki takie jak „Ostatni Raz” i „Pustka” pozwoliły nam odnieść pierwsze duże sukcesy na polskiej scenie muzycznej. Zostaliśmy finalistami konkursu Zrób Głośniej portalu T-Mobile Music oraz Zrób Głośniej na T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. To był nasz pierwszy duży festiwal.

Zaprzyjaźniona Krakowska Scena Muzyczna umieściła piosenkę „Ostatni raz” na składance „ The Best of KSM #1”. W tak zwanym międzyczasie szlifowaliśmy swoje umiejętności jako support zespołów m.in.  L.Stadt, Myslovitz, Cool Kids Of Death oraz The Raveonettes.

Dwa kolejne ważne wydarzenia, to udział w Europejskich Targach Muzycznych „Co Jest Grane” oraz kwalifikacja do półfinału V edycji show Must Be The Music telewizji Polsat. Obecnie czekamy z niecierpliwością na pierwszą płytę i trasę koncertową. Pomoże nam w tym na pewno Wasze wsparcie.

Liczymy na Was i zapraszamy na nasz FB https://www.facebook.com/sayesband

Dziękujemy Magdzie Malik i dziewczynom z Centrum Tańca i Ruchu REakcja za opracowanie choreografi :)

Media o Twoim projekcie:

Zatańcz z Sayes (teledysk "Pustka")

muzyka.interia.pl | 2014-01-03

Tarnowski zespół Sayes (półfinaliści piątej edycji "Must Be The Music") planuje nakręcenie nowego teledysku do piosenki "Pustka". W internecie muzycy zbierają na niego pieniądze.

Zespół Sayes zbiera fundusze na teledysk i prosi o wsparcie

www.radio.rzeszow.pl | 2014-01-03

Zespół Sayes planuje nakręcenie nowego teledysku do piosenki „Pustka". W Internecie zbierają na niego pieniądze. Przed Świętami ruszyła akcja w portalu Polakpotrafi.pl, którą młodzi muzycy mają zamiar zarazić fanów na całym świecie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.02.2014 18:06