Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Departament Gier

Departament Gier

Łódź

Departament Gier to część łódzkiego Stowarzyszenia Topografie, od 2007 roku zajmująca się robieniem gier - miejskich, karcianych, planszowych i wszelkich innych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9108 PLN z 7000 PLN

192 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

130%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.04.2014.

Tajemnica Ostatniego Seansu - gra planszowa o polskim filmie

O projekcie

"Tajemnica ostatniego seansu" to detektywistyczna gra planszowa, dla 3 do 5 graczy, poświęcona polskiemu filmowi.

Cel - 7000 zł

Udało nam się już wiele zrobić w celu wydania naszej gry, uzyskaliśmy wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, jednak brakuje nam jeszcze 7000 zł, by móc ją wydać. Jednakże, żeby móc ją wydać w najwyższej możliwej jakości, potrzebna jest kwota 10000 zł!

Dlatego zwracamy się do was z gorącą prośbą o pomoc. W zamian możecie stać się posiadaczami własnego egzemplarza naszej gry lub innych ciekawych nagród.

 

 

 

 

Skąd pomysł?

Zastanawialiśmy się, jak w sposób ciekawy podejść do zagadnienia polskiego kina. Jak nie przynudzając opowiadać o filmach, które wielu młodych ludzi uważa za co najmniej nieciekawe?
Pomyśleliśmy więc o grze planszowej luźno powiązanej z polską kinematografią. Rzecz dzieje się w starym budynku kina, które miało stać się planem zdjęciowym dla filmu. Jednak przybyła na miejsce ekipa filmowa, zamiast oględzin planu musiała zając się czymś zupełnie innym… Wszystko to na tle wielkich tytułów polskiej kinematografii!

Kilka słów o grze.

Małe miasteczko, w nim budynek. Stary zmurszały nie wyróżniający się niczym od innych zmurszałych budynków w innych małych miasteczkach. W naszym przypadku jest nim kino. Kino otoczone mroczną tajemnicą… Na tę arenę wkracza piątka naszych bohaterów: reżyser, operatorka, scenografka, asystent i kierowniczka produkcji. Skąd odwiedziny tak dziwnej grupy ludzi w tym z pozoru by się wydało niewyróżniającym się miejscu?
Otóż kino ma stać się planem filmowym! Nasza ekipa weszła do budynku w celu rekonesansu, obejrzenia miejsca, gdzie być może już niedługo zacznie powstawać nowe, wspaniałe dzieło polskiej kinematografii.

Jednak zaraz po przekroczeniu progu drzwi z trzaskiem się zamykają, a oczom przerażonej ekipie filmowej ukazuje się…

Gracze wezmą udział w nietypowej przygodzie, ale tylko jednemu z nich uda się rozwiazać "Tajemnicę ostatniego seansu".

 


 

 

 

 

Co znajdziecie w grze?

1 planszę do gry – PLAN KINA
5 notatników graczy – ZESZYTY KINOMANIAKA
55 kart gry, w tym:

  • 24 KARTY FILMÓW
  • 12 KART WYDARZEŃ
  • 11 KART PRZEDMIOTÓW
  • 4 KARTY PLAKATÓW
  • 4 KARTY SZATNI

5 drewnianych pionków graczy

1 pionek TORU CZASU GRY

1 instrukcję obsługi

Wszystko to szczelnie zamknięte w solidnym pudełku.

 

 


Filmy


Jeśli wydaje Ci się, że gdy raz zagrasz w tę grę to poznasz jej rozwiązanie to się mylisz! W każdej rozgrywce poszukiwanym filmem będzie tylko jeden, losowo wybrany tytuł z 24 dostępnych w grze!

 

 

 

 

 

 

W "Tajemnicy ostatniego seansu" wykorzystaliśmy 24 filmy, będące ważnymi tytułami polskiego kina. Jak wybraliśmy je spośród setek wspaniałych polskich filmów? Kierowaliśmy się kryterium dostępności! Większość wybranych przez nas tytułów została udostępniona legalnie w domenie publicznej (na platformie You Tube) przez tworzące je zespoły filmowe. Dzięki temu, bez specjalnych trudności każdy będzie mógł obejrzeć te filmy, które go zaintrygowały.

 

Dzięki wielkie za wszelkie wsparcie!

Departament Gier

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Seans z duchami

culture.pl | 2014-03-11

Polskim kinem można świetnie się bawić - przekonują twórcy "Tajemnicy ostatniego seansu". Na stronie PolakPotrafi.pl trwa zbiórka pieniędzy potrzebnych do wydania detektywistycznej gry planszowej, poświęconej polskim filmom.

Tajemnica ostatniego seansu. Gra o polskim kinie

lodz.gazeta.pl | 2014-03-08

Łodzianie przygotowują grę planszową o polskim kinie. - To będzie gra detektywistyczna z dużym potencjałem rozrywkowym - mówi Piotr Lipski, jeden z autorów.

Weź udział w powstawaniu gry planszowej o polskim filmie

www.portalfilmowy.pl | 2014-03-05

Każdy może wesprzeć projekt detektywistycznej gry „Tajemnica ostatniego seansu” odwołującej się do historii polskiego kina.

Łodzianie stworzyli grę planszową o polskim filmie

www.mmlodz.pl | 2014-03-05

"Tajemnica ostatniego seansu" jest już gotowa. Jej twórcy z łódzkiego Departamentu Gier poszukują funduszy na wyprodukowanie pierwszego tysiąca sztuk.

Powstaje gra planszowa o polskim filmie

legalnakultura.pl | 2014-03-04

Dzięki Waszemu wsparciu powstać może detektywistyczna gra planszowa „Tajemnica ostatniego seansu” odwołująca się do historii polskiego kina.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.04.2014 18:06