O projekcie
Stowarzyszenie Osiedle
z Jarocina
przygotowuje drugą odsłonę konkursu
Street Levels
Przedmiot konkursu stanowi wyłowienie najwartościowszego utworu, do którego organizator zleci nakręcenie teledysku i promocję w mediach. Realizacja konkursu nastąpi w formie talent show z odcinkami emitowanymi cyklicznie na kanale streetlevelsjarocin w serwisie YouTube. Jurorzy w poszczególnych odcinkach przyznawać będą punkty na zgłoszone wcześniej utwory. Równocześnie publiczność głosowaniami sms'owymi typować będzie własnego kandydata. Ustalenie zwycięzcy nastąpi w ostatnim finałowym odcinku po zsumowaniu głosów jury i publiczności.
Street Levels kierowany jest do wykonawców hip-hop'u nie posiadających jeszcze podpisanych kontraktów fonograficznych. Skład jurorski tworzą uznani w tej branży raperzy, mixmasterzy i producenci.
Twórcy Street Levels od poczatku za kurs obierają promocję wykonawców działających w kulturze hip-hop.
Filip i Sigma ze Stowarzyszenia Osiedle w Jarocinie
Historia Street Levels: Pierwsze koncerty i graffiti jamy o tej nazwie odbywają się w latach 2008 i 2009 na terenie Stowarzyszenia „Tęcza na Rzecz Dzieci i Młodzieży im. Macieja Kostki w Radlinie”.
Street Levels 2008/Radlin
Street Levels 2009/Radlin
Street Levels 2011/Jarocin Street Levels 2011/Streetball/Jarocin
Street Levels 2012 wzorem wcześniejszej edycji stanowi kompleks koncertów i zawodów sportowych pod wspólną nazwą. Nowością są eliminacje do Przeglądu Młodych Kapel hip-hop za pośrednictwem głosowania na stronie www.facebook.com/StreetLevelsJarocin, do którego przystępuje 18 zespołów z różnych miast Wielkopolski, oraz innych rejonów kraju. Koncerty grają gwiazdy polskiego hip-hopu: Fabuła (Białystok), HiFi Banda (Warszawa), Reno (Łódź), Proceente (Warszawa), W.E.N.A. (Warszawa), Rasmentalism (Lublin) oraz laureaci poprzedniej edycji. Laureatem zostaje Rolf z Kalisza, który jako nagrodę otrzymuje nagranie utworu w KL Studio z Krotoszyna i realizację teledysku przez amatorskie Illegal Studio z Jarocina.
Konkurs internetowy: Kolejne Street Levels 2013 składa się już wyłącznie z konkursu internetowego, w którym nieznani wykonawcy hip-hopu rywalizują o nagrodę główną za pośrednictwem głosowania na stronie www.facebook.com/StreetLevelsJarocin. W jury zasiadają cenieni na tej scenie artyści jak: DJ 600V (Warszawa), DJ Deszczu Strugi (Warszawa), Vienio (Warszawa) i dwaj reprezentanci Jarocina: Sigma NGWM i Arkadiusz Namysłowski.
Vienio w CGM.pl o Street Levels 2013
Zgłasza się 80 wykonawców z całej Polski. Głosem jury oraz internautów laureatem zostaje zespół Zijen Su z Trzcianki.
Nagrodą jest teledysk wyprodukowany przez uznany w skali kraju dom mediowy Grupa 13 i Darka Szermanowicza. Videoklip do zwycięskiego utworu pt. „Brud” powstaje we Wrocławiu i jest emitowany na antenie ESKA TV w programie Raptime Live.
MAKING OF z planu teledysku ZijenSu "Brud" we Wrocławiu
Zwycięski teledysk w wykonaniu Grupy13 z Wrocławia
Zainteresowanie konkursem: Finał konkursu Street Levels 2013 według statystyk facebooka śledziło 15 000 osób, które na profilu w portalu społecznościowym "o tym mówiły". Liczba osób "lubiących to" sięgała wówczas 4 000 osób. Na innych profilach facebook'a (w podobnych przypadkach) suma osób "o tym mówiących" w stosunku do osób "lubiących to" jest mniejsza, co dowodzi, że konkurs ma potencjał.
Hip-hop jest obecnie jednym z najbardziej prężnych gatunków muzycznych w Polsce. Każdego dnia w serwisie YouTube pojawia się debiutujący wykonawca tego nurtu, którego wideo bije rekordy oglądalności. Klipy anonimowych dla większości Polaków raperów przewyższają oglądalnością produkcje gwiazd polskiego show-biznesu.
Wskażniki Street Levels 2012 - 2013 ----> http://street-levels.com/wskazniki.pdf
Pozostałe linki:
- http://street-levels.com/
- www.facebook.com/StreetLevelsJarocin
- www.youtube.com/user/streetlevelsjarocin
Patroni medialni:
Współprodukcja:
Realizacja konkursu nastąpi jesienią tego roku.
Jeżeli zbierzemy więcej funduszy niż założyliśmy, za tą część wykupimy dodatkową promocję konkursu i teledysku w mediach.
Dochód z głosowania smsowego przeznczymy na uruchomienie abonamentu w firmie świadczącej usługi głosowań smsowych. Koszt takiego abonamentu wynosi około 2000 zł brutto. Jeżeli uzyskamy więcej wpływów z głosowania smsowego, przeznaczymy je na oranizacje Street levels 2016.
Możecie wspierać akcje udostępniając informacje na swoich stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych.
Każde zaangażowanie mile widziane.
JESZE TROCHĘ INFORMACJI O NAS, O TYM KIM JESTEŚMY?
...I CZYM JESZCZE SIĘ ZAJMUJEMY?
ŁUKASZ ŁAWICKI (SIGMA) - lat 27 - odpowiada za kontakty i opiekę nad artystami: raper, animator działań muzycznych, społecznych i sportowych. Doskonale znany w młodzieżowym środowisku Jarocina i Krotoszyna. W 2009 roku jako wolontariusz przygotowywał imprezy i prowadził świetlicę środowiskową dla Stowarzyszenia Budzik. Współpracował z lokalnymi stowarzyszeniami i instytucjami w tym między innymi z: Fundacją Ogród Marzeń w Jarocinie, Jarocińskim Ośrodkiem Kultury, Stowarzyszeniem Twoja Alternatywa w Krotoszynie, Bankiem Spółdzielczym w Jarocinie, Stowarzyszeniem Budzik w Jarocinie, Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci i Młodzieży Tęcza im Macieja Kostki w Radlinie.
FILIP FAJFER (HI-FILIP) - lat 34 - absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracownik Muzeum Regionalnego w Jarocinie; odpowiedzialny za realizację wystaw czasowych w Galerii Skarbczyk. Członek Zarządu (sekretarz) w Stowarzyszeniu Osiedle. Kurator projektu "Z kontrkultury w popkulturę", realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Jarocin oraz Fundacji Banku Zachodniego WBK i Banku Spóldzielczego w Jarocinie. Realizator Street Levels 2012, Street Levels 2013 finansowanej ze środków Gminy Jarocin.
Ponad to współtworzył między innymi: 2005 roku Jarocin PRL Festiwal Festiwal, 2005 jarociński koncert zespołu AIWA (Francja/Irak) i D.J.Feel-X (Polska-Końskie), 2006 jarociński koncert zespołu All Sunrises and Jarex (Polska-Poznań/Opole, 2009 Street Levels 2009, 2010 Imprezę promującą otwarcie nowej filii Banku Spółdzielczego, 2010 VII Święto Spółdzielczości, 2010 Turniej Jarocin Streetball, 2011 Festiwal Kultury niezależnej – „Free Feel Days” – Jarocin/Żerków, 2011 Street Levels 2011 we współpracy ze Stowarzyszeniem Budzik w Jarocinie.
IZABELLA BOROWSKA (IKKA) - lat 26 - absolwentka fizjoterapii na Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej na Uniwersytecie Wrocławskim.
Często pracuje z dziećmi i młodzieżą jako opiekunem wypoczynku dzieci i młodzieży. Członek Stowarzyszenia Osiedle oraz Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży im. Macieja Kostki w Radlinie. Czynnie uczestniczy w imprezach organizowanych przez te stowarzyszenia.
Pomysłodawczyni Street Levels.
Od 2008 prowadzi skrzynkę streetlevels@gmail.com, na którą zgłaszają się osoby zainteresowane udziałem w imprezie. W trakcie Street Levels 2008 i 2009 prowadziła akcję malowania ścian w ośrodku należącym do Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży im Macieja Kostki w Radlinie. W 2011, 2012, 2013 przyjmowała zgłoszenia zespołów do konkursu Street Levels, a w 2012 zajmowała się również rezerwację biletów i konkursem młodych kapel na fan page'u Street Levels. Od 2013 nadzoruje administratorów i twórców treści na fan page'u Street Levels. Obecnie mieszka we Wrocławiu, co nie przeszkadza jej w współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami.
Obecnie koordynuje projekt "Podróże Kształcą", który polega na przeprowadzeniu 4 prelekcji z niezależnymi podróżnikami, a odbywającymi się w 4 gimnazjach na terenie Powiatu jarocińskiego oraz w jarocińskim Muzeum.
PIOTR BALCER (PEBE) - lat 25 - mieszka w Jarocinie. Ukończył Liceum profilowane (zarządzanie informacja) w Pleszewie oraz Technikum Logistyczne w Kaliszu. Od 2006 roku współpracował z różnymi stowarzyszeniami przy organizacji imprez sportowo - kulturowych (Stowarzyszenie BUDZIK, Stowarzyszenie Wilkowyja nad Lutynia). Od 2011 roku Wiceprezes "Stowarzyszenia Osiedle". 2007-2012 organizator imprezy "Summer Freestyle Competition" - czyli letnie zawody w YoYo w Jarocinie. Zajmuje się głownie organizacja i cała oprawą związana z subkulturą yoyo w regionie.
Współpracuje z innymi miastami w Polsce, w których organizowane są zawody yoyo takie jak: Polish YoYo Nationals - mistrzostwa Polski YoYo w Łodzi, Winter Freestyle Competition - Zimowe zawody yoyo w Krakowie. Pomagał przy organizacji takich imprez jak: Street Levels 2008 - 2012.Zajmował się rozliczeniem kosztów związanych z festiwalem Street Levels 2012, Street Levels 2013.
Inne organizowane przez Nas wydarzenia:
"Z kontrkultury w popkulturę"
- https://www.youtube.com/watch?v=4qhYOs4cjo8
- https://www.youtube.com/watch?v=Yuh80Nhr62c
- https://www.youtube.com/watch?v=yP08vPbsaIM
- https://www.youtube.com/watch?v=N43J_WI1Vpk
- http://streetartjarocin.com/
"Konkurs na graffiti i otwarcie skateparku w Jarocinie"
"Summer Frestyle Competition 2011 - 2012"
Media o Twoim projekcie:
Kolejna edycja konkursu Street Levels
Stowarzyszenie Osiedle z Jarocina przy udziale portalu polakpotrafi.pl uruchamia zbiórkę funduszy niezbędnych do przeprowadzenia kolejnej edycji konkursu Street Levels. - Wideoklipy stanowią ważny element promocyjny wielu współczesnych gatunków muzycznych. Zachęcamy wszystkich do przeglądania projektu – mówi Filip Fajfer, koordynator projektu.