Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatr_Kontrapunkt

Teatr_Kontrapunkt

Warszawa

Teatr Kontrapunkt powstał w 2000 r. z inicjatywy reżysera, aktora i pedagoga Zbigniewa Bogdańskiego, który do dziś jest jego kierownikiem artystycznym. Swoją pierwszą premierę, „Męczeństwo Piotra Ohey’a”, dał w 2000 r.w ursynowskim Domu Sztuki.
Od 2002 r. działa przy Natolińskim Ośrodku Kultury. W ciągu 13 lat w repertuarze znalazło się 21 spektakli i słuchowisko radiowe. Ciężka, systematyczna praca zaowocowała przychylnością publiczności, a także nagrodami na festiwalach teatralnych np. „za profesjonalizm” na Festiwalu PUPA’05.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1000 PLN z 1000 PLN

33 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.11.2013.

Spektakl Pomieszanie z poplątaniem

O projekcie

Spektakl „Pomieszanie z poplątaniem”


Zapraszamy do wsparcia nowego projektu działającego od trzynastu lat Teatru Kontrapunkt! Premierę przewidujemy na grudzień 2013 roku.  Tym razem zajmujemy się trzema lekko ironicznymi jednoaktówkami, wybranymi ze sztuki: „Pomieszanie z poplątaniem”. Będzie to lekko zwariowana komedia, której bohaterami są dwa pełne wdzięku małżeństwa nie zawsze radzące sobie ze współczesnym światem, techniką, a nawet z samymi sobą. Trzy jednoaktówki tworzą absurdalną całość, która wzbudzać może zarówno śmiech, jak i głębsze przemyślenia. Poprzez prozaiczne sytuacje dnia codziennego opowiada o ważnych, a może nawet i najważniejszych, aspektach życia każdego człowieka. Niekiedy w sposób prześmiewczy ukazuje drugie dno zawiłych relacji międzyludzkich. Pokazuje powtarzalność zachowań i nieuchronną deindywidualizację naszego życia. Skłania do refleksji na temat przemijania i relacji damsko-męskich.


Autorem sztuki jest Michael Frayn, jednej z najbardziej znanych angielskich dramaturgów i powieściopisarzy, laureat wielu nagród. Jest autorem takich sztuk jak „Czego nie widać” czy „Kopenhaga” z powodzeniem granych także na polskich scenach.


Poniżej więcej informacji o nas i o tym na co chcielibyśmy wydać uzbierane fundusze.

 

Teatr Kotrapunkt


Teatr Kontrapunkt powstał w 2000 roku z inicjatywy reżysera, aktora i pedagoga Zbigniewa Bogdańskiego, który do dziś jest jego dyrektorem artystycznym. Od 2002 działamy przy Natolińskim Ośrodku Kultury, gdzie wystawiamy nasze sztuki (w sumie to już 21 spektakli!!!!). Nasz teatr tworzy spektakle dla widzów szukających w teatrze rozrywki, wzruszenia i intelektualnej zabawy. To teatr klasycznej formy, pozostający w zgodzie z regułami gatunku i aktorskiego rzemiosła.


Przede wszystkim jesteśmy ludźmi z pasją! Za swoją pracę nie pobieramy żadnych honorariów, a wstęp na nasze spektakle jest bezpłatny. Niestety serce to nie wszystko, dlatego zbieramy fundusze!


Nasze spektakle:


Spektakle, które cieszą się największą popularnością pośród naszych widzów to:
„Kantata na cztery skrzydła”
„Dowód”
„Wieczór kawalerski”
„Agata szuka pracy”
„Droga do szczęścia”


Więszkość z nich do dzisiaj możecie zobaczyć w naszym repertuarze. Zapraszamy na naszą stronę oraz profil na FB, gdzie zapoznacie się z aktualnym repertuarem:
www.teatrkontrapunkt.pl
https://www.facebook.com/teatrkontrapunkt?ref=hl


Zespół pracujący nad projektem:


Reżyseria – Kamila Janaszek - aktorka, reżyserka Teatru Kontrapunkt, a także filmoznawca i absolwentka podyplomowych studiów z zakresu zarzadzania kulturą. W zespole od momentu jego powstania.


Opieka artystyczna – Zbigniew Bogdański – aktor i reżyser, mający na swoim koncie wybitne osiągnięcia aktorskie na scenach Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Teatru Polskiego i Narodowego w Warszawie, Teatru Muzycznego w Gdyni, oraz wielu innych. Był dyrektorem Teatru Miejskiego w Gdyni, a także wykładowcą w Akademii Muzycznej w Gdański i w Warszawie


Muzyka – po raz pierwszy w historii teatru muzyka zostanie stworzona specjalnie na nasze potrzeby. Chęć pomocy wyraziła młoda kompozytorka Anna Maria Huszcza, studentka roku dyplomowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jej kompozycje wykonywane były w kraju i za granicą, m.in. podczas 52. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Jest laureatką nagród i wyróżnień na wielu festiwalach polskich i międzynarodowych.

Z jej utworami możecie zapoznać się TUTAJ.


Obsada – to wieloletni aktorzy naszego teatru - Katarzyna Gajewska, Kinga Kalińska, Filip Florysiak, Paweł Frąckiewicz, Krzysztof Kuc.
A także świeżoupieczeni kontrapunktowicze - Paulina Puk, Paulina Staniaszek, Wojciech Latosiński, Paweł Jakubowski.


A teraz o potrzebach!


Fundusze wykorzystamy przede wszystkim na opłacenie praw autorskich do sztuki. Bez tego projekt nie zostanie zrealizowany. Jeżel uda nam się zebrać kwotę większą od ustalonej, pieniądze wykorzystamy na zakup elementów scenograficznych oraz rekwizytów i kostiumów. 

 

Poniżej kilka zdjęć z najnowszej próby!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.11.2013 18:06