Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Patrycja Sawicka

Patrycja Sawicka

Warszawa, Polska

Skończyłam animację społeczno-kulturalną i edukację medialną na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Przydarzyła mi się współpraca z m.in. Narodowym Centrum Kultury, Teatrem Dramatycznym, Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Polskim Radiem. Współpracowałam z muzykami, dbając o ich PR i organizując koncerty.

W trakcie studiów obejrzałam mnóstwo spektakli - w tym teatru społecznie zaangażowanego, o którym napisałam magisterkę. Krytyczny, współczesny i bezkompromisowy. Stający w obronie słabszych. Odważny i odpowiedzialny. Teatr, który burzy spokój i budzi wątpliwości - właśnie taki jest moim marzeniem.

Na co dzień pracuję ze słowem: piszę teksty dramatyczne, teksty dla wokalistów. Czytam, rozmawiam z ludźmi. Szukam kreatywnych rozwiązań. Czasami marnuję czas. Wierzę w marzenia, uparcie na nie pracuję. Zbieram doświadczenia, uczę się na błędach. I uwielbiam to, co robię!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5 PLN z 8000 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.01.2017.

Simy na stażu

O projekcie

 

NA CO ZBIERAM?

 NA POKRYCIE KOSZTÓW PRODUKCJI DRUGIEJ REALIZACJI
SPEKTAKLU "SIMY NA STAŻU".

Minimalna kwota to 8000zł, ale im więcej zbiorę funduszy,
tym lepiej go wyprodukuję.

Chętnie pochwalę się Pracodawcami, którzy w swoich firmach oferują płatne staże i dbają o edukację swoich potencjalnych pracowników.

Tekst został nagrodzony w 2015 roku w konkursie OFF:PREMIERY/ /PREZENTACJE Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu - tam odbyła się pierwsza realizacja "Simów na stażu". Spektakl został pozytywnie zrecenzowany przez dziennikarzy, m.in. Kamilę Łapicką (w tygodniku "W Sieci"), Marka Bochniarza (w Gazecie Wyborczej) czy Kamila Babacza (Nasze Miasto). 

-> PRZECZYTAJ RECENZJE <-

 

Trailer pierwszej realizacji spektaklu:

 

 

CZEGO DOTYCZY PROJEKT?

„Simy na stażu” są spektaklem o Dzieciach Wolności - pokoleniu urodzonym po '89 roku, pracującym na bezpłatnych stażach. Bohaterowie dzielą się z widzami swoimi doświadczeniami z kolejno odbywanych staży. Okazuje się, że zaangażowanie stażystów, kompetencje i oczekiwania wobec pracodawców są odwrotnie proporcjonalne do sytuacji zawodowych, w jakich się znaleźli. 

 

DLACZEGO CROWDFUNDING? DLACZEGO SIMY SĄ WAŻNE? 

...ponieważ są spektaklem społecznie zaangażowanym, a ich problematyka wykracza poza rozrywkę. Przez to, że jest częściowo finansowany z funduszy z crowdfundingu, musi służyć tym, którzy go wspierają. Spektakl jest nowatorski – mieści się w ramach strategii CSR (Corporate Social Responsibility) – społecznej odpowiedzialności biznesu za kulturę.

 

JAKI MAMY CEL?

Cel to propagowanie pozytywnych postaw wśród pracodawców – aby oferowane staże były płatne, kształcące potencjalną profesjonalną kadrę zawodową, oparte na przejrzystych i uczciwych zasadach. Właśnie dlatego, we (w uprzednio ustalonej formie) chętnie pochwalę się Pracodawcami, którzy oferują swoim potencjalnym pracownikom właśnie taką współpracę. 

Tekst jest wielowymiarowy: pokazuje nieuczciwość części pracodawców oraz ekonomiczne i społeczne skutki przyzwolenia na wyzysk. Kuszenie pracodawców złudnymi obietnicami pracy marzeń i świadome wykorzystywanie zaangażowania młodych ludzi są szerzącą się patologią społeczną. To właśnie oni powinni ponieść odpowiedzialność za poczucie niższości wobec innych i brak perspektyw pokolenia urodzonego po ’89 roku. Obowiązki leżące wyłącznie po stronie stażystów oraz brak wsparcia i edukacji ze strony stażodawców są zjawiskiem, na które nie wolno się zgadzać i wobec którego nie można pozostać obojętnym. 

 

TWÓRCY PROJEKTU:

Nazywam się Patrycja Sawicka – (Patka w kulturze), jestem animatorką społeczno-kulturalną i pedagogiem mediów. Inspiracją do napisania spektaklu były doświadczenia studentów jak i bijąca rekordy popularności, symulacyjna gra The Sims. Sytuacja stażystów na rynku pracy jest analogiczna do zasad gry: postacie regularnie otrzymują kolejne polecenia, a gra w manipulację ludźmi trwa bez końca.

Więcej informacji przeczytasz na stronie www: Patka w kulturze.

 

SZCZEGÓŁY:

Dramat został nagrodzony w konkursie OFF:PREMIER/PREZENTACJI Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu w 2015 roku. Idiomem konkursu było pytanie: „Gdzie jesteście dzieci wolności? Jaka jest kondycja i tożsamość pokolenia urodzonego po ’89 roku?”. Ukazało się aż dziewięć recenzji, w tym Kamili Łapickiej (w tygodniku "W Sieci") czy Marka Bochniarza (w Gazecie Wyborczej).

 

PRZEWIDYWANY CZAS REALIZACJI NAGRÓD:
30 dni roboczych od zakończenia zbiórki na PolakPotrafi.

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Aktualności znajdziesz na Instagramie Patka w kulturze.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.01.2017 18:06