Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karol Radziński

Karol Radziński

Wrocław

Pochodzę z pomorza, obecnie mieszkam we Wrocławiu. Pracuję w branży automotive. Interesuję się technologią. Uwielbiam tworzyć coś nowego, co może pomóc innym. Moją pasją jest pszczelarstwo oraz podróże. Staram się działać, robić więcej niż inni.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

195 PLN z 10000 PLN

3 Wspierający

40 dni do zakończenia

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 27.10.2019 22:10

Pszczele schronisko

O projekcie

Celem projektu jest stworzenie Pszczelego Schroniska, czyli bezpiecznej przystani dla potrzebujących domu rodzin pszczelich.  Jednak jest jeden szczegół, który będzie wyróżniał to miejsce od  podobnych obiektów - technologia. Chcę zbudować najnowocześniejszą pasiekę w Polsce, a jej zautomatyzowanie będziecie mogli śledzić za pomocą portalów społecznościowych.

 

 

Pszczoły od tysięcy lat  towarzyszą ludziom. Niestety, w obecych czasach zapominamy, jak ważną rolę odgrywają te owady w naszym świecie. Skażenie środowiska, nieumiejętne stosowanie środków ochrony roślin oraz zmiana klimatu sprzyjają wymieraniu pszczół. A pszczoła miodna odpowiada za 80-90 proc. zapyleń dokonywanych przez owady. Dlatego chcę stowrzyć azyl, raj dla pszczół gdzie znajdą to, czego potrzebują.

 

 

Mój projekt będzie składać się z kilku faz. Pierwszą jest odnowienie zniszczonej czasem pasieki, która zlokalizowana jest na spokojnej, otoczonej lasami wsi. Wiąże się to z zakupem nowych uli oraz sprzętu pszczelarskiego, Posadzeniem kwiatów miododajnych oraz promowaniem działań związanych z ochroną tych owadów. Drugi etap to zakup Arduino i przy jego pomocy unowocześnienie wcześniej odnowionego miejsca.

Realizacja odbędzie się zaraz po zebraniu funduszy. Zakup nowych elementów pasieki to 2-3 tygodnie, z tworzeniem narzędzi ruszę po 1-1,5 miesiąca. Nowoczesna pasieka będzie gotowa wraz ze startem sezonu pszczelego, czyli na wiosnę, gdy pszczoły zaczynają swoją pracę. Promocję rozpoczynam już teraz.

 

Pszczelarstwo jest rzemiosłem, które od wielu lat działa tak samo. Oczywiście wprowadzane są nowoczene maszyny, które ułatwiają pracę pszczelarzom.

Chcę przy pomocy Arduino chcę stowrzyć dodatkowe narzędzia, które wspomogą wstępnie moją pracę, a nastepnie innych osób z  pasją pszczelarstwa.

 

Arduino to platforma programistyczna, za pomocą której możemy budować i programować urządzenia elektroniczne. Ideą tej platformy jest tworzenie tanich, ogólnodostępnych, łatwych w użyciu i elastycznych narzędzi. Aruino może być wykorzystany do tworzenia samodzielnych interaktywnych obiektów lub może być podłączony do komputera-hosta.

Za pomocą odpowiednich modułów mogę stworzyć stacje badawcze monitorujące podstawowe parametry (temperatura, wilgotnosć, ruch, waga), śledzić codzienne życie pszczół używając kamery. Bardziej skomplikowane urzadzenia bedą służyły do sterowania przepływem powietrza w ulu, welkością wlotek, wykrywania szkodników. Arduino także posłuży do wspomagania lub unowocześnienia istniejącego już sprzętu, zautomatyzowania działań.

 

 

 

Osoby wspierające mój projekt mogą liczyć na ciekawe nagrody. Wysyłka zrealizowana zostanie bezpośrednio po zakończeniu projektu. A oto one:        

                                                                                            

Dziękuję!
Twoje wsparcie zostanie wynagrodzone podziękowaniem oraz zdjęciem szczęśliwych pszczół (wysłane drogą e-mailową).

10 zł

              

Pokaż, że Tobie też zależy.
Dostaniesz nasiona roślin miododajnych oraz podziękowanie. Takie rośliny nie tylko dostarczają nektar, ale też pyłek i spadź.

35 zł

 

Naszyjnik
Potrafisz wesprzeć te małe owady. Naszyjnik z pszczelim motywem będzie przypominał Tobie o nich.

55 zł

 

Pielęgnacja dla ciała
Mydło z dodatkiem skarbów z ula ukoi ciało i duszę. Dasz się skusić, prawda?

65 zł

 

Świeca z wosku pszczelego
Chcesz dać odprężenie swojemu układowi oddechowemu? Poczuj w domu miły, miodowy aromat. Wiedziałeś, że wosk wytwarzany jest w odwłoku pszczoły robotnicy.

75 zł

 

Porcja pyłku kwiatowego
Próbowałeś już ten najbardziej prozdrowotny produkt. Starożytni mieszkańcy Chin stosowali go jako lek odmładzający.

90 zł

 

Słoiczek miodu
Najbardziej znany nam produkt pszczeli. Przy odpowiednich warunkach może być wieczny. Żeby go wytworzyć, pszczoły musiały odwiedzić dwa miliony kwiatów.

110 zł

 

Propolis
Kit pszczeli wykorzystywany przez pszczoły do uszczelniania ula. Razem z porcją propolisu otrzymasz przepis, jak zrobić z niego nalewkę.

130 zł

 

Nowe ule potrzebują nazwy
Stwórz ciekawą nazwę dla ula i otrzymaj słoik miodu. W nazwanym przez Ciebie domku zamieszka od 20 000 do nawet 80 000 pszczół.

350 zł

 

Mecenas Apis florea
Gratulacje, otrzymujesz specjalne podziękowanie. Certyfikat wsparcia projektu, słoik miodu, świeca z wosku pszczelego oraz propolis trafiają do Ciebie.

500 zł

 

Mecenas Apis dorsata

Gratulacje, otrzymujesz specjalne podziękowanie. Certyfikat wsparcia projektu, słoik miodu, świeca, mydło oraz propolis trafiają do Ciebie.

1000 zł

 

Mecenas Projektu Apis mellifica
Jesteś wielkim obrońcą pszczół, dziękuję. Słyszałeś o miodzie manuka? Teraz będziesz miał okazję go spróbować. Dostajesz certyfikat wsparcia projektu, świecę, mydło i propolis, a także słoik nowozelandzkiego miodu.

3500 zł

 

O mnie

                                                                        

Swoją przygodę z pszczołami rozpocząłem jako nastolatek. Chociaż nie od razu darzyłem je sympatią, bardziej czułem strach i respekt. Ale z czasem je pokochałem, a pszczelarstwo stało się moją pasją. Uwielbiam majsterkować, budować nowe urzadzenia, projektować. Obecnie pracuję w branży automotive. Możesz poznać mnie bliżej:  https://www.instagram.com/karollo_v/

 

Kontakt: karox94@gmail.com