Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

mkruszynska / bona fides

mkruszynska / bona fides

Lublin, Polska

Stowarzyszenie Równych Szans BONA FIDES powstało w 2003 r. Zostało założone przez absolwentki Wydziału Prawa i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Początkowo idea Stowarzyszenia koncentrowała się wokół budowania świadomości prawnej społeczności lokalnej. Obecnie głównym celem statutowym Stowarzyszenia jest wspieranie aktywności obywatelskiej, przyczynianie się tym samym do budowy i wzmacniania społeczeństwa lokalnego. Jedną z 4 głównych działań Stowarzyszenia jest wspieranie aktywności kobiet zamieszkujących tereny wiejskie woj. lubelskiego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4869 PLN z 15000 PLN

81 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

32%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.06.2016.

PROJEKT BAB@!

O projekcie

Z Waszą pomocą chcemy zrealizować Forum Kobiet Aktywnych w dn. 1-2 lipca 2016 roku w Urszulinie. Wydarzenie to jest świętem kobiet aktywnych, miejscem spotkania i inspiracji. Forum promuje postawy kobiet kreatywnych, otwartych i energicznych, którym na sercu leży dobro środowiska lokalnego. Forum Kobiet Aktywnych to cykliczne wydarzenie integrujące i aktywizujące środowiska aktywnych kobiet mieszkających na terenach wiejskich województwa lubelskiego.


W dniach 1-2 lipca 2016 roku w Urszulinie odbędzie się VIII Forum Kobiet Aktywnych organizowane przez Stowarzyszenie Bona Fides z Lublina we współpracy z Urzędem Gminy Urszulin. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie „Tradycja i obyczaje, czyli powrót do korzeni”. W wydarzeniu mogą wziąć kobiety, które zarejestrują się wcześniej na formularzu pobranym ze strony Stowarzyszenia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rosnąca popularność Forum daje Nam co roku wiarę w sens tego, co robimy dla kobiet i wyzwala energię, która skłania do dalszych działań.

W tym roku poprzez warsztaty, spotkania, panele dyskusyjne, koncerty, potańcówkę, kino letnie, grę terenową, pokaz mody folkowej, aktywności na łonie natury budowana będzie świadomość potrzeby powrotu do korzeni i odświeżenia tradycji oraz dawnych obyczajów.

Tematami poruszanymi na forum będą kwestie związane z kulturą ludową i tradycją. Zwrócimy uwagę na przedsiębiorczość kobiet na wsi. Zainspirujemy kobiety pokazując dobre praktyki. Zaplanowane są dwa pokazy sztuki ludowej - kulinarnej oraz tańca, a także strefa relaksu na łonie natury. Podczas Forum rozstrzygniemy konkurs i wyróżnione zostaną kobiety, które są inicjatorkami ważnych działań społecznych. Forum ubarwi pokaz mody folkowej inspirowanej motywami ludowymi. Planowany jest również występ teatru plenerowego oraz potańcówka z Red Shoes Boogie Band. Pierwszy dzień zakończy się kinem pod chmurką. Zaproszenie do udziału w Forum przyjęły wielkie polskie artystki: wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Ania Dąbrowska oraz uwielbiana przez Polaków, występująca na scenie od 50 lat, legenda polskiej piosenki Alicja Majewska. 

 


fot.: Aleksander Wolak, Jolanta Graczykowska

 

Więcej zdjęć:

Forum będzie inspiracją dla tysiąca kobiet do rozwijania nowych aktywności społecznych, publicznych oraz przedsiębiorczych. Mamy nadzieję, że zasiejemy ziarna, których owoce będą zbierane przez cały następny rok, aż do kolejnego  Forum.

Forum stworzy możliwość wymiany doświadczeń i budowania współpracy pomiędzy środowiskami wiejskimi z terenu całego województwa lubelskiego. Możliwość poznania kobiet z pasją, energią, kreatywnych i gotowych podejmować nowe wyzwania. Kobiety mają potrzebę „wyrwania się” ze swojego środowiska po to by zobaczyć na tle innych kobiet, same siebie. To niesamowite, ale Forum stwarza możliwość poznania siebie! Polubienia siebie! Zainspirowania siebie!

Dzięki Forum kobiety nabędą nową wiedzę i umiejętności, które mają na celu pokazanie naszych korzeni, tradycji i obyczajów. Pokażemy, że w naszych korzeniach jest nasza przyszłość i możliwości rozwoju we wszystkich obszarach naszego życia.  

Forum to też czas dla kobiet, na kultywowanie ich kobiecości i wyjątkowości. To czas kiedy każda z kobiet może pobyć sama ze sobą w tłumie tysiąca innych kobiet. 

Forum to podziękowanie nasze dla kobiet wiejskich za ich całoroczną aktywność.  

fot.: Aleksander Wolak

Przez crowdfunding chcemy włączać inne osoby w kreowanie warunków sprzyjających rozwojowi kobiet. Chcemy oddać Wam możliwość decydowania o Forum jako inicjatywie całych społeczności. Pamiętajmy, że Forum to czas i miejsce gdzie kobiety ładują własne akumulatory. Akumulatory do działania i aktywności. Akumulatory, które pozwalają im zmieniać swoje życie i społeczności w której funkcjonują. Forum to miejsce inspiracji i źródło energii. Staramy się dać możliwość kobietom doświadczania nowych form aktywności, tak by mogły świadomie rozwiać je w swoich społecznościach. Forum to inicjatywa które wyzwala aktywność w społecznościach wiejskich, zmienia ich obraz wydobywając potencjał wsi.

Baby organizatorki… w większości mogliście obejrzeć w naszym filmiku. To, co nas łączy to wielkie serce dla naszej babskiej natury. Dlatego tak lubimy tworzyć różne projekty wspierające aktywność kobiet.Jesteśmy pasjonatkami kobiecej aktywności i kobiecej różnorodności.  Co nas wyróżnia od innych inicjatyw na rzecz kobiet? Przede wszystkim to, że akceptujemy w 100% różnorodność kobiet. Niczego im nie narzucamy. Nie dajemy dobrych rad. Nie mówimy co mają robić, mówić, myśleć, bo…. Kobiety są mądre i sama wiedzą co dla nich w życiu jest dobre. I na koniec! Robimy to, bo lubimy, a nie dlatego, że ktoś nam każeJ

Przedstawimy się raz jeszcze /w kolejności występowania/:

 • Anna Daszyńska - baba organizująca
 • Daria Makochoń- Gziut - baba fundraisingująca
 • Elżbieta Sugier - baba fundraisingująca
 • Gosia Kruszyńska - baba koordynująca 
 • Ewelina Stadnicka - baba organizująca
 • Aleksandra Rutkowska - baba organizująca
 • Aleksandra Chomik - baba organizująca
 • Karolina Momont - baba organizująca
 • Marcelina Romanko - baba fundraisingująca

 

Baby wspierające organizacyjnie, lecz nie występujące w materiale: Karolina Suska, Kamila Miciuła, Gosia Czarnecka, Ewa Rębecka, Laura Sznitowska, Kazia Wójtowicz, Ela Różycka, Gosia Leszczyńska. 

Oprócz tego w Zarządzie mamy 3 główne baby dowodzące: Iwona Przewor, Ewa Kalińska – Grądziel oraz  Róża Otręba.

 
fot.: Aleksander Wolak

 • postawienie scen oraz namiotów służących ochronie uczestniczek imprezy przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi takimi jak bardzo intensywne nasłonecznie lub deszcz – Forum Kobiet Aktywnych to impreza plenerowa, nigdy nie zamieniłybyśmy jej charakteru na imprezę w pomieszczeniach, ale potrzebujemy zabezpieczenia w postaci namiotów 
 • profesjonalne nagłośnienie imprezy – 2 dni do nagłośnienia: każdego dnia dyskusje, spotkania, występy kobiet, koncerty – każdego dnia około 2000 kobiet na widowni – dobre nagłośnienie jest kluczowe dla powodzenia tej akcji 

Akcja na portalu www.polakpotrafi.pl nie jest jedynym źródłem finansowania realizacji naszej imprezy. Wiele działań opiera się na wolontariacie ludzi o otwartych sercach i umysłach.

Dodatkowe środki zebrane podczas kampanii przeznaczymy na organizację dodatkowych warsztatów rozwojowych i warsztatów zapomnianych tradycji dla uczestniczek Forum Kobiet Aktywnych. Na naszym profilu FB opiszemy jakie warsztaty udało się zrealizować dzięki Waszej pomocy!

Stowarzyszenie Równych Szans „BONA FIDES”
ul. Niecała 4/5a
20-080 Lublin
tel. 535 000 523

biuro@stowarzyszeniebonafides.pl
Małgorzata Kruszyńska mkruszynska@stowarzyszeniebonafides.pl

www.stowarzyszeniebonafides.pl

https://www.facebook.com/Forum-Kobiet-Aktywnych-298423776918852/

 • lipiec 2016 – nagrody wysyłane drogą tradycyjną i elektroniczną,
 • w dn. 1-2 lipca 2016 roku – nagrody związane z uczestnictwem w Forum Kobiet Aktywnych,
 • niektóre nagrody np. udział w godzinnej sesji zdjęciowej będą realizowane po ustaleniu dogodnego terminu z realizatorem

 • RESTAURACJA COUNTRY Wyjątkowa restauracja za miastem, niedaleko Lublina. Miejsce z klimatem, wspaniałym jedzeniem, zaskakująco podanym. Przyjemna atmosfera, miła obsługa, nastrojowa muzyka, wszystko po to by Nasi Klienci czuli się w naszej restauracji wspaniale. Restauracja Country, to miejsce tworzone z pasją i sercem do ludzi. Na wsi, wśród zieleni, blisko natury, gdzie można odpocząć na trawie, czy w klimatycznych wnętrzach, posłuchać przyjemnej muzyki albo gruchania dzikich gołębi. Gdzie można oderwać się od zgiełku świata, utonąć w przestrzeni czasu. To miejsce pełne pyszności, kulinarnej uczty z festiwalem doznań dla zmysłów. Można zachwycić się kompozycjami na talerzach, delektować smakami i oddać przyjemnej atmosferze. A elegancja, elementy tradycji, docenianie regionu i wejrzenie w klienta, sprawiają, że nasi Goście czują się tu dobrze.Restauracja Country to miłe, warte odwiedzenia miejsce. Położone niedaleko Lublina. www.country-restauracja.pl

 • MALUFAKTURA Malufaktura to ja i mój chłopak, bez którego nie byłoby ani zdjęć, malunków, ani mojej wiary w siebie. Maluję już od prawie 6 lat na różnych powierzchniach. Zwykle jest to porcelana, nieco rzadziej bawełna, zdarza mi się też malować na drewnie czy ścianach. Maluję, kiedy tylko ktoś się do mnie zgłosi i kiedy pozwala mi na to czas wolny, bo na co dzień jestem logopedką. Malufaktura daje mi satysfakcję, wytchnienie i wiarę w siebie - za każdym razem, gdy sprostam danemu zamówieniu. Uwielbiam pisać po porcelanie, kaligrafia to moja pasja. www.malufaktura.pl

 • MONTOWNIA ZAGADEK Chodzi o rozrywkę. Kreatywną rozrywkę. Jeśli lubisz wyzwania i chcesz się z nimi zmierzyć wraz z grupą znajomych, jeśli poszukujesz nowych sposobów na oderwanie się od codzienności, jeśli chcesz poczuć się jak bohater filmu akcji, to Montownia Zagadek jest dla Ciebie. To gra typu escape room. Ty i Twoja drużyna macie 45 minut, żeby wydostać się z zamkniętego pokoju pełnego łamigłówek. Brzmi skomplikowanie? Przy odrobinie spostrzegawczości, logicznego myślenia i, co najważniejsze, wzajemnej współpracy, wyjdziecie z tego zwycięsko. Najważniejsze to Wasze poczucie przyjemnie spędzonego czasu. www.montowniazagadek.pl
 • ISKRA. Edukacja. Szkolenia. Taniec. Animacja. Jesteśmy firmą szkoleniową, która chce zaoferować najwyższa jakość, praktyczną wiedzę i konkretne umiejętności. Od 2009 zaufało nam ponad 1800 instytucji i osób prywatnych. Szkolimy: opiekunów, wychowawców, pracowników DPS, WTZ, nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów, animatorów, studentów, rodziców, osoby bezrobotne oraz wszystkich zainteresowanych naszą ofertą. Naszych trenerów cechuje bogate doświadczenie praktyczne i konkretne metody pracy. Chętnie dzielimy się doświadczeniem i ciekawymi rozwiązaniami w zakresie pracy z drugim człowiekiem: dzieckiem, młodzieżą, osobami dorosłymi, starszymi iniepełnosprawnymi. Organizujemy szkolenia otwarte i zamknięte w różnych miastach i miejscowościach w Polsce. Odpowiadamy na prośby i oczekiwania naszych klientów. www.iskra.edu.pl 

 

 • Fundacja Przyjaznej Psychiatrii. Fundacja Przyjazna Psychiatria powstała w lutym 2015 roku. Została założona przez grupę osób zawodowo związanych ze szpitalem psychiatrycznym i sztuką w celu wzbogacaniai uzupełniania leczenia szpitalnego działaniami niemieszczącymi się w ramach świadczeń opieki zdrowotnej. W procesie zdrowienia ważna rolę odgrywa czynnik emocjonalno-motywacyjny. Odpowiednio dobrane zajęcie do osobowości chorego może przekierunkować jego uwagę z problemów zdrowotnych na odkrywanie własnego potencjału, możliwości, dostępnych przyjemności oraz obecności życzliwych osób. Łączenie medycyny ze sztuką, edukacją, rekreacją, oraz dokładanie starań do przekształcania otoczenia szpitalnego by było przyjazne i zbliżone do warunków życia codziennego jest głównym kierunkiem działania fundacji. Znak graficzny fundacji to motyl kroczący po rozlanych farbkach. Jest on symbolem piękna uwolnionego z poczwarki, urokliwej chwili, która może nadejść w trudnej sytuacji, ubogacenia oraz przemiany świadomości... Z kolei trzepot skrzydeł motyla powodujący burzę nazywany efektem motyla symbolizuje wartość nawet najmniejszej aktywności, którą pacjent podejmie. https://www.facebook.com/przyjaznapsychiatria/info/?tab=page_info

 • Studio Fotograficzne „Cztery Pory Roku” /realizator sesji studyjnej/ znajduje się w pasażu Tesco przy ul.Orkana 4 w Lublinie i oferuje: zdjęcia do dokumentów, zdjęcia portretowe, odbitki z nośników analogowych i cyfrowych, w rozmiarach do 30×90 cm, również rozmiary niestandardowe, skanowanie negatywów, zdjęć i slajdów, retuszowanie i poprawianie jakości starych zdjęć, duży wybór ramek i albumów na fotografie. Prace wykonywane są na materiałach najwyższej jakości Kodak Professional. http://www.fotokrysia.idsl.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.06.2016 22:10