Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

PolskiDuch

PolskiDuch

Polska

Superbohater w komiksie innym niż wszystkie.
Aktualizacja w każdą niedzielę.
http://polskiduchkomiks.blogspot.com/

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3667 PLN z 5000 PLN

77 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

73%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2014.

Polski Duch komiks

O projekcie

    

Z telenowel produkcji rodzimej  wynika, że w szpitalach jest czysto i ładnie a lekarze walczą o życie pacjentów. Ludzie pracują w fajnych miejscach i jeżdżą niezłymi furami, a jak nigdzie nie pracują, to i tak tego nie widać, bo nadal mieszkają w fajnych miejscach. Dziewięćdziesiąt procent problemów bohaterów związanych jest z miłościami, zdradami i tym podobnymi bzdetami, jakby trzydziestolatkowie nie mieli innych rzeczy na głowie.  


My postanowiliśmy zrobić komiks, w którym nie ma czystych szpitali, główni bohaterowie nie jeżdżą fajnymi brykami, a zielona wyspa na której się znaleźli jest nieco bardziej niemiła i nieprzystępna, niż twierdzi telewizja, która przecież nie kłamie. Postanowiliśmy zrobić komiks o tej części społeczeństwa, której nie widać na afiszach. O pokoleniu bezrobotnych magistrów, o zbiurokratyzowanym państwie, o chciwości, która toczy naród, o wszystkim tym, co wychodzi z każdego kąta, ale oficjalnie udaje się, że tego nie ma, a mówienie o tym głośno leży w złym tonie. Wszystko to doprawiliśmy solidną dawką czarnego humoru i ironii, którą może zrozumieć jedynie ten, kto wychował się w kraju nad Wisłą.


Docieramy do sedna sprawy. Nasz projekt nie jest zwykłym komiksem superbohaterskim, jest inną niż wszystkie opowieścią o superbohaterze. Jest też opowieścią o Karolu, sfrustrowanym inteligencie, który nie odniósł sukcesu, chociaż postępował według wytycznych, które miały mu go umożliwić. Mieszka z rodzicami, ma beznadziejną pracę, a w jego ukochanym, aczkolwiek do szpiku kości absurdalnym kraju wiedzie życie dalekie od ideału. Kiedy wydaje się, że nic już się nie zmieni, zostaje wciągnięty w kryminalną intrygę na wielką skalę. Byłoby to jeszcze do przyjęcia, gdyby nie pojawiający się gdzieś w oddali cień niezwykłej postaci, którą z Karolem łączy nadzwyczajna więź…


Na naszym blogu: http://polskiduchkomiks.blogspot.com/ możecie zapoznać się z prawie czterdziestoma planszami, nad którymi pracowaliśmy. Nad komiksem pracujemy w wolnych chwilach, których mamy coraz mniej. Postanowiliśmy dotrzeć do pewnego miejsca, do którego właśnie się zbliżamy i spróbować wydać komiks w wersji papierowej, bo to jest marzenie każdego twórcy komiksów. Wersja papierowa zostanie poprawiona i podrasowana, zatem nie będzie to identyczna kopia tego, co możecie znaleźć w sieci. Jeśli projekt papierowego wydania komiksu Polski Duch spotka się z waszym zainteresowaniem, dostaniemy kopa żeby zwiększyć obroty i przyspieszyć prace nad dalszymi rozdziałam. Dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą pracą i wsparcia dobrego, polskiego projektu komiksowego. Fabuła jest zamknięta, przewidujemy trzy zeszyty. Macie okazję pomóc nam wydać pierwszy. Zapraszamy! 

 

Przykładowe grafiki oraz ilustracje:

 

 

 

 

Opis komiksu w wersji podstawowej, jeśli nie zostaną osiągnięte dodatkowe progi:

 - format B5, oprawa miękka, papier kredowy, druk kolor, stron                      46, grzbiet klejony

 

 

 

 

 

 polskiduchkontakt@gmail.com

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Polski Duch bez pieniędzy?

www.alejakomiksu.com | 2014-08-22

Do końca zbiórki pieniędzy na papierowe wydanie webkomiksu "Polski Duch" pozostały tylko 4 dni. Zebrano 42% potrzebnych środków. Wesprzyj akcję. Twórcy zaprezentowali także czwarty wariant potencjalnego wydania papierowego.

Prosto z Kadru o "Polskim Duchu"

bestiariusz.pl | 2014-08-20

Filip Bąk rozmawia z twórcami komiksu: Piotrem Gaszczyńskim (scenarzysta) oraz Tomkiem Kleszczem (rysownik i pomysłodawca).

"Polski Duch" zbiera fundusze

www.komiks.gildia.pl | 2014-08-17

Na platformie PolakPotrafi.pl rozpoczęłą się zbiórka mająca na celu zgromadzić środki na papierowe wydanie komiksu "Polski Duch".

KOMIKS POLSKI DUCH POD PATRONATEM PROJEKT KONSOLA

serwis.projektkonsola.pl | 2014-08-08

SERWIS PROJEKT KONSOLA POSTANOWIŁ WESPRZEĆ KOLEJNY POMYSŁ FUNDOWANY NA PORTALU POLAKPOTRAFI.PL. TYM RAZEM PRZEDSTAWIAMY WAM KOMIKS POLSKI DUCH, KTÓRY OPOWIADA O SZAREJ CODZIENNOŚCI NASZEGO KRAJU.

Trzeci wariant okładki do Polskiego Ducha

komiks.polter.pl | 2014-08-01

Na stronie Polskiego Ducha można zobaczyć trzeci wariant okładki przygotowywanego komiksu, a tymczasem na PolakPotrafi trwa zbiórka pieniędzy, które pozwolą wydać Polskiego Ducha w wersji papierowej.

Polski Duch na PolakPotrafi.pl

bestiariusz.pl | 2014-07-30

Serdecznie zapraszamy do wspierania projektu komiksu "Polski Duch" na stronie PolakPotrafi.pl. Więcej na temat projektu oraz o tym jak go wesprzeć znajdziecie tutaj.

Polski Duch na PolakPotrafi.pl

www.alejakomiksu.com | 2014-07-20

Webkomiks Polski Duch trafił na platformę crowdfundigową - wspomóc papierowe wydanie komiksu można na PolakPotrafi.pl. Do zebrania jest 5 tysięcy złotych, żeby dostać komiks, należy wpłacić 25 złotych.

Polski Duch na Polak Potrafi

paradoks.net.pl | 2014-07-17

W sieci pojawiła się wariantowa okładka promująca Polskiego Ducha, a na portalu PolakPotrafi.pl wystartowała akcja zbierająca fundusze na publikację komiksu.

Twórcy zbierają pieniądze na druk komiksu "Polski Duch"!

www.recenzjum.pl | 2014-07-08

Na serwisie PolatPotrafi jakiś czas temu ruszyła zbiórka pieniędzy na wydanie drukowanego komiksu o przygodach Polskiego Ducha, czyli polskiego superbohatera. Ciężko stwierdzić czy jest jakaś konkurencja pomiędzy wymienioną serią, a Białym Orłem - o którego perypetiach mogliście już u nas przeczytać w recenzjach... Niemniej jednak - warto wspierać polski rynek komiksowy, bo potrzebuje on każdej pomocy. A jak wiadomo - konkurencja zawsze dobrze robi ;)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2014 18:06