Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

JazdaaPolska

JazdaaPolska

Katowice, Polska

Fundacja wspiera środowisko szeroko rozumianego teatru tańca i teatru fizycznego; wspiera kariery i rozwój tańca poprzez wysokiej jakości programy edukacyjne oraz tworzenie warunków prowadzenia poszukiwań twórczych i realizacje innowacyjnych spektakli. Angażuje się w promowanie zdrowego stylu życia społeczeństwa oraz wspiera podnoszenie standardów jakości społeczeństwa lokalnego przez sztukę; inspiruje do działania i angażuje w proces tworzenia nowych wartości kulturowych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

222 PLN z 10000 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.10.2018.

Pod ochroną - spektakl z osobami niewidomymi

O projekcie

DZIĘKI TWOJEMU WSPARCIU SFINANSUJEMY DALSZE WARSZTATY DLA NIEWIDOMYCH AKTORÓW I PRZYGOTUJEMY KOLEJNĄ PREMIERĘ SPEKTAKLU 

 

 

 

 JAZDAA POLSKA! Fundacja Na Rzecz Młodych Twórców oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Chorzowie ma szansę już po raz trzeci przeprowadzić warsztaty i przygotować premierę spektaklu z osobami niewidomymi.

 

 

Nasze przygotowania do spektakli!

 

  • Warsztaty twórcze Pod ochroną oraz przygotowanie spektaklu/wystawy łączącej taniec, teatr tańca i performance to działanie przeciwdziałające wykluczeniu oraz integrujące z otoczeniem. 
  • „Pod ochroną zakłada jedyną w swoim rodzaju, niezwykle wartościową współpracę osób z różnymi niepełnosprawnościami, w tym niewidomych i niedowidzących z widzącymi twórcami spektaklu.
  • „Pod ochroną to lekcja tolerancji w stosunku do osoby niepełnosprawnej. Widownia będzie miała szansę zobaczyć alternatywny sposób poruszania się i rozumienia świata przez niepełnosprawnego człowieka.
  • „Pod ochronąto pokazanie wrażliwości i sprawności w poruszaniu się w przestrzeni, którą osoba niepełnosprawna może odbierać w sposób alternatywny.
  • Uczestnicy warsztatów Pod ochroną" to podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chorzowie. Misją przewodnią projektu jest rozwój ruchowy i spoleczny naszych aktorów oraz integracja środowiskowa mieszkańców regionu poprzez sztukę (taniec i teatr tańca), której efekt prezentowany będzie na arenie miejskiej, regionalnej i ogólnopolskiej.

 

Jak to się zaczęło?

 

Projekt ten jest kontynuacją działań Tobiasza Sebastiana Berga z osobami niepełnosprawnymi i niewidomymi. Grupa tych samych twórców i niewidomych artystów w 2016 roku przygotowała spektakl:

 

 "Jezioro Łabędzie?" (premiera w czerwcu 2016),

,

 

który jest ciągle eksploatowany na scenie Teatru Rozrywki i cieszy się dużym zainteresowaniem widowni.

 

W 2017 roku dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna udało się rozwijać działania i poszerzyć sferę warsztatową oraz przygotować z uczestnikami kolejną premierę pt.

 

 "... zwierciadłem..." (wrzesień 2017)

 

 

które, podobnie jak wspomniane wyżej Jezioro łabędzie?", cieszy się zainteresowaniem publiczności i jest dalej pokazywany na scenie w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Na spektakl przychodzą dzieci w wieku szkolnym wraz za nauczycielami. Po spektaklu odbywają się moderowane rozmowy z niepełnosprawnymi aktorami, dzieci mogą zintegrować się z twórcami i poszerzyć swoją tolerancję. Spektakl posiada także szerokie zainteresowanie wśród widowni niepełnosprawnej, którzy utożsamiają się z aktorami na scenie.

 

Jak widać, na każdym spektaklu mamy pełną widownię!

 

Wszystko to sprawia, że teatr wspiera działania integrujące mieszkańców Śląska. Nasi podopieczni z WTZ w Chorzowie czekają już na warsztaty i kolejną premierę spektaklu. Z roku na rok, dzięki naszym staraniom i warsztatom, uczestnicy rozwijają się fizycznie i intelektualnie, tym samym integrując się ze społeczeństwem i środowiskiem ich otaczającym.

 

 

 

 

Pod ochroną"

reżyseria/choregrafia: Tobiasz Sebastian Berg
dramaturgia/asystentka: Karolina Niemiec-Gustkiewicz, 
muzyka: Kamil Tuszyński
produkcja: Aleksandra Bagińska, Agata M. Skrzypek

 

 

Abyśmy mogli pozyskać i rozliczyć środki pochodzące z kasy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Chorzów potrzebujemy wkładu własnego. Mamy zabezpieczone już 10 tys zł jednak brakuje nam jeszcze 10 000 zł do należytego przeporwadzenia działania. Potrzebujemy Twojego wsparcia, aby dalej tworzyć i przygotować wyjątkowy spektakl!

 

 

 

Za te pieniadze:

- przeprowadzimy 150 warsztatów trwajacych półtorej godziny każdy

- przeprowadzimy próby do spektaklu

- przygotujemy premierę spektaklu

- zakupimy kostiumy

- zakupimy materiały do scenografii oraz koszt jej wykonania

- zapłacimy wynajem sceny w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

- zapłacimy za materiały promocyjne i plakaty

- przeprowadzimy dobrą reklamę i promocję

 

 

 

W ubiegłych latach nasze działania z niewidomymi i niepełnosprawnymi aktorami uzyskały wsparcie:

- Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

- Narodowego Centrum Kultury

- Marszałka Województwa Śląskiego

- Prezydenta Miasta Chorzów
- oraz naszych sponsorów

 

 

JEST NAS SPORA GRUPA  

- 16 AKTORÓW

- 1 REŻYSER I RESZTA EKIPY,

- NASI PARTNERZY I SPONSORZY

 

RAZEM MOZEMY WIELE ZROBIĆ, ALE POTRZEBUJEMY TWOJEJ ŻYCZLIWOŚCI

 

 

 

Zapraszamy do kontaktu!

- mail: jazdaapolska.pr@gmail.com

- tel: 514 817 848

- Facebook: https://www.facebook.com/jazdaapolska/

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.10.2018 22:10