Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Aktywni-Kreatywni

Aktywni-Kreatywni

Kamionka, Polska

Jesteśmy grupą stypendystów Nidzickiego Funduszu Lokalnego.
Chętnie uczestniczymy w życiu kulturalnym i naukowym lokalnej społeczności. Jako aktywni i kreatywni ludzie lubimy podejmować różne wyzwania, tak aby zmieniać naszą lokalną rzeczywistość na lepszą.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5260 PLN z 5000 PLN

61 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.08.2016.

Piknik Naukowy Niezapominajki

O projekcie

 

Jako grupa młodych ludzi chcemy uświadomić osobom w każdym wieku, że nauka wcale nie musi być nudna. Chcemy pokazać, że nauka to niesamowita przygoda i zabawa. Piknik Naukowy Niezapominajki może stać się początkiem niezwykłej kariery dla młodych ludzi w różnych dziedzinach nauki. Dodatkowo stoiska oraz warsztaty przyrodnicze przyczynią się do kształtowania świadomości ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. 

 

Piknik Naukowy Niezapominajki odbędzie się w Kamionce k/Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) w godzinach 11:00 – 17:00  w dniu 3 września 2016 roku. 

 :)OOficjalny plakat Pikniku Naukowego Niezapominajki :):)

Piknik Naukowy Niezapominajki to wydarzenie w skali naszej lokalnej społeczności jedyne w swoim rodzaju. Podczas trwania Pikniku Naukowego Niezapominajki każdy uczestnik będzie mógł się przekonać, że nauka może być niesamowitą przygodą i zabawą. Tego dnia chcemy przygotować dla wszystkich „moc” atrakcji naukowych. Na specjalnie przygotowanych stoiskach związanych z chemią, fizyką, biologią, elektrycznością czy energią odnawialną każdy uczestnik będzie mógł znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań. Podczas eksperymentów zostanie wykorzystany m.in. suchy lód oraz ciekły azot. Kolejną atrakcją będzie Moebius Maglev Train, czyli lewitujący pociąg. Na wszystkich głodnych wiedzy czekały będą konkursy oraz lekcje o tematyce przyrodniczej oraz ekologicznej m.in. lekcje na temat skamielin, skał i minerałów prowadzone w galerii „Skarby Ziemi”. Miłośnicy inżynierii będą mogli spróbować swoich sił podczas budowania robotów z klocków LEGO oraz tworzenia instalacji działających za pomocą energii odnawialnej. Gościem Pikniku Naukowego Niezapominajki będzie Pan Grzegorz Michałek, ratownik grupy beskidzkiej GOPR, rekordzista deniwelacji świata, który przeprowadzi symulację wchodzenia do jaskini, tak aby każdy mógł zapoznać się z warunkami życia 1950 metrów pod ziemią oraz na najwyższych wysokościach na ziemi. Każdy miłośnik natury będzie mógł odkryć wiele tajemnic przyrody zwiedzając 30 wspaniałych tematycznych zakątków w Rajskim Ogrodzie. Mali artyści swoje pasje będą mogli rozwijać w „Filharmonii pod chmurką” oraz w „Galerii pod Słonkiem”, gdzie znajdą instrumenty muzyczne, stół do malowania piaskiem oraz stół do układania kompozycji z kamieni. W Kinie Przyrody każdy będzie mógł obejrzeć film przyrodniczy w formacie 3D.  Czas spędzony w Kamionce umilać będzie grupa cyrkowa Heca prowadząc pokazy, animacje, warsztaty cyrkowe i sprawnościowe. 

Aby przygotować tegoroczne atrakcje Pikniku Naukowego Niezapominajki potrzebujemy wsparcia w wysokości 5 000 zł. Większość pozyskanych funduszy - 4 000 złotych chcemy przeznaczyć na przygotowanie stoisk naukowych, eksperymentów i pokazów dotyczących chemii, fizyki, biologii, ekologii, energii odnawialnej i robotyki. Pozostałą część - 1 000 złotych wykorzystamy na materiały promocyjne - plakaty, ulotki i mapki, dzięki którym każdy dowie się jakie atrakcje czekają na niego tego dnia :)

A jeśli uda nam się zebrać więcej? Będziemy ogromnie szczęśliwi i wdzięczni! Każda dodatkowa wpłata to kolejne niesamowite stoiska, pokazy i eksperymenty, przecież istnieje jeszcze wiele dziedzin nauki, które razem możemy poznać :)

 

 

Dla naszych Darczyńców przygotowaliśmy wiele wspaniałych i oryginalnych nagród. Oto niektóre z nich:

 

Chusteczka do okularów, telefonów

 Koszulka Rajskiego Ogrodu

 

  Książeczka „Piekarnia niebieskich snów”

 

 Płyta DVD z VI Festiwalu Ballad Bułata Okudżawy

 

Jesteśmy grupą stypendystów Nidzickiego Funduszu Lokalnego. Jako aktywni i kreatywni ludzie lubimy podejmować różne wyzwania, tak aby zmieniać naszą lokalną rzeczywistość na lepszą. Mamy już kilkuletnie doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu wydarzeń o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i charytatywnym.

Stowarzyszenie Nidzicki Fundusz Lokalny jest dobroczynną organizacją, która działa od 1999 roku. Cztery główne obszary działania Funduszu Lokalnego to: Programy Stypendialne dla uczniów i studentów, finansowe i organizacyjne wspieranie inicjatyw lokalnych, programy edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży oraz działalność charytatywna.

Szczególną aktywnością Funduszu Lokalnego jest NIEZAPOMINAJKA – dom pracy twórczej dla dzieci i młodzieży, której otwarcie miało miejsce 4 maja 2013 roku w Kamionce k/Nidzicy. Jest to miejsce aktywności, kształcenia kreatywności młodych ludzi oraz rozwijania ich pasji, zgodnie z zasadą J. Korczaka „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”.

Więcej o nas:

 

 

 Dołącz do nas i obudź w sobie małego Einsteina! :)

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Piknik Naukowy Niezapominajki

nidzica.wm.pl | 2016-08-09

W tym roku grupa aktywnych i kreatywnych stypendystów, którzy chętnie uczestniczą w życiu kulturalnym i naukowym lokalnej społeczności podjęła się organizacji Pikniku Naukowego Niezapominajki.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.08.2016 21:09