Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Niziołek

Tomasz Niziołek

Wieliczka

11 września 1985 - początek wydarzeń, zwany też narodzeniem, potem przydługa edukacja zakończona studiami pedagogicznymi. Pasja pchała w stronę radia - NOISE FM, w międzyczasie blog a w końcu wideo blog - RV Płyta Tygodnia i sztandarowa produkcja - Pastwisko, poświęcone młodym perspektywicznym kapelom rockowym i metalowym

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1885 PLN z 5500 PLN

25 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

34%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.02.2016.

Pastwisko rozwija się!

O projekcie

Wychowany jestem na muzyce rockowej lat 90-tych. To był mały raj dla pochłaniaczy płyt i kaset. Myślałem, że podobne odczucia już nigdy mnie nie nawiedzą, ale jednak coś zaczyna się w tym myśleniu zmieniać. Wszystko za sprawą ogromnego przebudzenia, jakie w ostatnich kilku latach odbywa się na polskiej scenie muzycznej. Nie mówię tu o muzyce pop, ale o tej często nazywanej niszową. Od mniej więcej 2010-2012 roku tworzą się niezwykłe kapele grające mniej komercyjnie, bardziej dla przyjemności swojej i rosnącej rzeszy fanów. Niezwykle miło jest mi zajmować się muzyką własnie w momencie renesansu sceny niezależnej. A zajmuję się nią tworząc na YouTube serię „Pastwisko”, w której mówię o młodych zespołach tworzących muzykę z szerokiego kręgu rocka. Za dnia i nocami, kiedy mój mały synek już śpi a echa dnia pracy dawno przeminęły, przeszukuję Internet w nadziei na znalezienie muzycznych perełek. Często też zespoły zgłaszają się same. Każdą muzykę, czy tę znalezioną, czy też otrzymaną, weryfikuję przez pryzmat moich emocji i doświadczeń. A potem powstaje odcinek. Od początku do końca tworzony we współpracy z jego bohaterami. „Pastwisko” ma misję i jest nią promowanie nieznanych jeszcze kapel. Mówiąc o muzyce z pasją i w sposób nietypowy chcę, by ta wiadomość trafiała do jak największej liczy odbiorców.

Stąd moja obecność na portalu polakportafi.pl. Akcja ta jest szansą widzianą z perspektywy trzech punktów:

1 – „Pastwisko” – ogromna szansa na rozwój treści, sposobu mówienia o muzyce, przedstawiania muzyków, faktycznego uczestnictwa w odrodzeniu lokalnej sceny muzycznej.

2 – Zespoły – faktem jest, że mimo rozwoju rynku o takich ekipach mówi się stanowczo za mało! To zespoły mają być głównym beneficjentem tego, co jest zamiarem „Pastwiska”, to o nich cały czas jest mowa. O tym, jak są dobre, jak ciekawie podchodzą do grania, dlaczego warto je poznać.

3 – Darczyńcy, czyli WY – macie szansę wesprzeć nie tylko „Pastwisko”, ale przez swoje wsparcie uczestniczyć w tej odwilży. Możecie, swoją pomocą, dać głos i nowy wymiar mojej audycji, a przez to właśnie młodym twórcom!

Niedawno o "Pastwisku" i akcji na polakpotrafi.pl napisała Krakowska Scena Muzyczna:
Tomasz Niziołek - Pastwisko - Wywiad w KSM

Cel wiąże się z moimi możliwościami. Do tej pory każdy odcinek kręcony był w moim małym pokoiku, w środku nocy (kiedy mój kochany synek już śpi), kiepską kamerą w telefonie, bądź małą kamerką HD pożyczoną od sąsiada. Oświetlenie to wszelkie lampy i lampki zniesione z mieszkania, a za statyw służą pudełka po pampersach. Nie zrażony tymi prymitywnymi warunkami, trwam w mojej pasji, gdyż daje mi ona wiele, wiele przyjemności.

Dzięki Waszemu wsparciu chcę zakupić własny sprzęt i rozwinąć formułę "Pastwiska" tak, aby było ono jak najciekawsze dla odbiorcy, a zarazem pokazywało "żywych" twórców w ich naturalnym środowisku. Pragnę móc opuścić mieszkanie i wyjść do zespołów. Prowadzić z nimi wywiady, relacje z ich koncertów, robić i publikować fotografie z tych wydarzeń. Dodatkowo zacząłem już projektować stronę "Pastwiska", która oprócz odcinków zawierać będzie profile omawianych kapel oraz aktualności z ich, a także z pastwiskowego życia.

Plany dalekosiężne to organizacja konkursów dla fanów, zaangażowanie w koncerty jako patron medialny. Ale to już sprawy zależne w sporej mierze od powodzenia tej akcji.

Moje działania to nie tylko ta akcja. Praca na „Pastwisku” to wielka przyjemność pokonywania barier i pokazywania, że „niemożliwe” to tylko termin w słowniku i nie ma przełożenia na rzeczywistość. Wciąż poszerzam moją sieć kontaktów z zespołami i wytwórniami działającymi lokalnie, bądź takimi, które chętnie biorą pod swoje skrzydła perspektywiczne kapele. Śledzę poczynania niezależnych stacji radiowych, przez których fale przewija się ogromna ilość dobrego rocka. Poznaję fundacje i instytucje, które swoje działania i istnienie także koncentrują na owej odwilży, która niesie godziny dobrej muzyki.

Najszerzej korzystam ze współpracy z fundacją Krakowska Scena Muzyczna, która w swojej bazie ma kilkaset zespołów wywodzących się z lokalnych piwnic, garaży i sal prób. Drugim źródłem jest portal Próbownia.pl, także otwierający swe podwoje na młodych zapaleńców muzyki niezależnej. Trzeci filar to portal Prockuratura.com, który swoje filmy sondażowe zawsze ilustruje muzyką nietuzinkowych świeżych zespołów.

Tak, jak zaczynam każdy odcinek - "Jestem Tomaszem Niziołkiem..."

Tak naprawdę, staram się być najmniej istotną częścią każdego odcinka, bo to przecież nie chodzi o mnie. Jednak skądś to wszystko się wzięło. A konkretnie z mojej pasji do muzyki. Zaczynałem w latach 90tych, niezwykle dobrych dla muzyki rockowej, od nagrywania na magnetofon piosenek z telewizji i radia, oraz puszczania ich odwiedzającym mnie znajomym (czasy podstawówki). Na poważnie jednak rozkręciłem się dopiero po studiach, kiedy to radio internetowe NOISE FM postanowiło dać mi szansę. Jako wolontariusz prowadziłem najpierw audycję tematycznie poświęconą rockowi i metalowi od lat 60tych do 90tych, a później współprowadziłem audycję "Big Bang", prezentującą mocne i nieco świeższe kompozycje. Były to najlepsze dwa lata mojego muzycznego życia. W trakcie radiowego wolontariatu prowadziłem też bloga pisanego, który jednak nie zaspokajał w pełni moich zapędów mówienia o muzyce. Do dziś ostały się niektóre artykuły, jak choćby ten - o Rusty Cage .

Niestety, radia już nie ma. Jest natomiast "Pastwisko" - moja chluba, moje spełnienie, moje marzenie.

Zachęcam do kontaktu przez stronę na Facebooku:

https://www.facebook.com/rvplytatygodnia/?ref=hl

Bądź przez moje osobiste konto:

https://www.facebook.com/niziolek.tomasz

A także e-mail :

rvplytatygodnia@gmail.com

Oczywiście kontakt możliwy jest też przez odnośnik załączony do tej akcji.

Sprzęt, o którym wspomniałem już wcześniej to:

- aparat z funkcją nagrywania filmów Full HD

- obiektyw 50mm do nagrywania wydarzeń/koncertów

- statyw do aparatu

- oświetlenie do odcinków, wywiadów, fotografowania koncertów

- mikrofon

- oznakowanie - trójkąt na mikrofon

- okablowanie

- postawienie strony "Pastwiska"

Wierzę, że decydując się na akcję crowdfundingową za pośrednictwem polakpotrafi.pl trafię na osoby, które zrozumieją potrzebę mówienia o młodych zespołach, na przekór coraz bardziej powszechnym kalkulacjom, komercjalizacji każdego aspektu twórczości. Ufam, że trafię do osób, które uznają taką formę wsparcia młodych twórców za celową i wartą wsparcia.

A CO JEŚLI BĘDZIE WIĘCEJ?

Wtedy "Pastwisko" wsadzi cztery litery i zakupiony sprzęt w autobus i pojedzie:


120% - do Poznania


Wielka konkurencja dla Krakowa i Wrocławia - ogrom genialnych i bardzo orginalnie grających zespołów tworzy się właśnie w stolicy Wielkopolski! Oj dzieje się, dzieje, warto być tam choć chwilę i przerzucić garść wspomnień na audycję!


140% - do Poznania i Wrocławia


People of the Haze, Black Perfume... można by rzec, starzy znajomi - ale warto by spotkać się osobiście. Porozmawiać, nagrać, zrobić kilka zdjęć i rozejrzeć się za kolejnymi świetnymi kapelami tworzącymi na zachodzie kraju!


170% - Radegast Lihen!

Wielka wyprawa na finałowe etapy świetnego czeskiego festiwalu!
Wygrywali go już Eleanor Gray, rok do roku rodzime kapele zachodzą wysoko i dystansują konkurencję! Razem z czeskim wsparciem z Ostravy, przeprowadziłbym kilka wywiadów i relacji!

Nagrody za wsparcie:

21 i więcej - 0

oraz dodatkowo:

41-60zł - podkładka pod mysz z logo "Pastwiska"

61-80zł - kubek z logo "Pastwiska"

81-100zł - moja własna praca plastyczna z dedykacją

101-150zł - podkoszulek z logo "Pastwiska"

151-200zł - pendrive - karta 8GB z logo "Pastwiska"

201-250zł - notatnik z logo "Pastwiska"

251-350zł - portlef skórzany z logo "Pastwiska"

351-450zł - zegar - ramka oraz pendrive - karta 8GB z logo "Pastwiska"

451-550zł - torba oraz podkoszulek z logo "Pastwiska"

551 - 800zł - powerbank 5000mAh z logo "Pastwiska"

801-1000zł - OFERTA SPONSORSKA CZASOWA- powerbank 5000mAh z logo "Pastwiska" oraz informacja o sponsorowaniu serii przez Darczyńcę przez 10 kolejnych odcinków.

1001zł i więcej - OFERTA SPONSORSKA STAŁA- powerbank 5000mAh z logo "Pastwiska" oraz informacja o sponsorowaniu serii przez Darczyńcę w KAŻDYM odcinku.

Wszystkie nagrody postaram się rozesłać do trzech tygodni od otrzymania listy darczyńców. 

W przypadku koszulek, konieczny będzie także kontakt w celu dopasowania rozmiaru.

Dziękuję za uwagę i wszelkie wsparcie,

Tomasz Niziołek

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.02.2016 21:09