Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

justynaslawik

justynaslawik

Przemyśl, Polska

Jestem artystką i pedagogiem, zajmuję się alternatywną edukacją artystyczną i szeroko rozumianą ekspresją twórczą. Wiele ciekawych koncepcji zrealizowanych już za mną: warsztatów dla dzieci, zajęć twórczych, programów edukacyjnych do wystaw sztuki współczesnej, warsztatów graficznych, akcji artystycznych w przestrzeni miejskiej, wystaw i oprowadzań po wystawach, wydałam dwie książki dla dzieci. Wiele jeszcze przede mną. Lubię ludzi i wspólne działania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

13000 PLN z 13000 PLN

104 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.03.2018.

Muzyka dzieciom - zakup sprzętu do terapii

O projekcie

CEL ZBIÓRKI

Witamy z pięknego miasta Przemyśla, w którym mieszkamy i działamy. Jesteśmy grupą terapeutów i rodziców dzieci niepełnosprawnych, tworzymy Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę „Katarsis”, by wspólnie działać na rzecz dzieciaków z różnymi problemami.

Naszym celem jest stworzenie możliwości terapii metodą Tomatisa dla naszych dzieciaków i innych potrzebujących takiej pomocy z Przemyśla i okolic. Aby to było możliwe chcemy zakupić specjalistyczny sprzęt.

 

 

DLACZEGO WYBRALISMY METODĘ TOMATISA?

Obserwując nasze pociechy wiemy, że potrzebują stymulacji funkcji słuchowych by rozwijać mowę, koncentrację i precyzję ruchów. A terapia Metodą Tomatisa daje możliwość skutecznej i trwałej poprawy a jednocześnie oddziaływuje poprzez muzykę, która jest niezwykle ważną wręcz ukochaną dla nich, dziedziną sztuki.

Czy wiesz, że do prawidłowego działania mózg potrzebuje przede wszystkim stymulacji? Czy wiesz, że ponad 80% tej stymulacji zapewnia ucho? Niezależnie od tego, czy czuwamy, czy też śpimy, ucho nieustannie bombarduje mózg różnymi bodźcami. 

Gdy słuchanie jest zaburzone, układ słuchowy, który jest ważnym integratorem sensorycznym, nie pracuje wydajnie. Takie zaburzenia mogą bardzo silnie wpływać na nasz rozwój osobisty i dobre samopoczucie. Skupiając się na przekazywaniu i analizie dźwięku, Metoda TOMATISA pomaga lepiej stymulować mózg.

Podczas seansów słuchowych Metody TOMATISA® płynąca przez słuchawki muzyka charakteryzuje się nagłymi zmianami kontrastów, zależnymi od barwy i natężenia dźwięku. Kontrasty te są niemożliwe do przewidzenia. Są one zupełnie bezbolesne, natomiast zaskakują mózg, który automatycznie zwraca na nie szczególną uwagę. Dzięki powtarzanym i nieprzewidywalnym kontrastom dźwiękowym mózg stopniowo uczy się uwagi słuchowej.

 

KIM JESTEŚMY?

Spotkaliśmy się ponad 7 lat temu przy okazji rehabilitacji naszych dzieci. Szybko okazało się, że wiele nas łączy, a razem możemy więcej. W 2012 roku sformalizowaliśmy naszą grupę zakładając Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę "Katarsis", bo sztuka jest główną metodą oddziaływania na rzeczywistość.

Przez lata wspólnie organzujemy dla róznych grup wiekowych zajęcia terapeutyczne odpowiednie do aktualnych potrzeb:

-zajęcia teatralne

-zajęcia umuzykalniające

-zajęcia muzykoterapii

-zajęcia plastyczne

-zajęcia sportowe

-zajęcia z ceramiki

 

        

 

DLACZEGO POTRZEBUJEMY WSPARCIA?

Marzyliśmy o miejscu, w którym będziemy prowadzić większość terapii…i teraz znaleźliśmy takie miejsce! Własnymi nakładami finansowymi i fizycznymi skończyliśmy remont Sali do zajęć- to spełnienie naszego marzenia. Kolejne marzenie, które możecie pomóc nam spełnić to zakup specjalistycznego sprzętu, który umożliwi przeprowadzenie skutecznej terapii dla naszych podopiecznych i innych potrzebujących osób z Przemyśla i okolic.

 

NAGRODY

W zamian za wsparcie zbiórki oferujemy nagrody, które są efektem naszych działań i zostały przygotowane przez naszych podopiecznych i naszych przyjaciół. Poniżej kilka z nich.

 

 Zdjęcie z sesji zdjęciowej stylizowanej na "Dawne zabawy na przemyskich podwórkach" - zdjęcie do wyboru, poniżej przykładowe:

 Artystyczny przedruk zdjęcia na drewno - Twojego zdjęcia, które nam prześlesz mailem.

 

NOWA NAGRODA! Pachnący wiosennymi kwiatami i leśnym mchem wianek, który dostraczymy do Twojego domu przed Wielkanocą. W Przemyślu i okolicach.

 

 

 

LICZYMY NA WASZE WSPARCIE I UDZIAŁ W ZBIÓRCE!:)

DO USŁYSZENIA:)

 

Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę "Katarsis"

www.katarsisterapia.pl

katarsis.biuro@gmail.com

ul. Rogozińskiego 24, 37-700 Przemyśl 

 

Media o Twoim projekcie:

Nowa sala do zajęć terapeutycznych Stowarzyszenia ,,Katarsis” w Przemyślu

tvpodkarpacka.pl | 2018-03-05

Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę „KATARSIS” powstało pod koniec 2012 roku w Przemyślu z inicjatywy grupy terapeutów i rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Pomóżmy dzieciom! Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę „Katarsis” potrzebuje waszego wsparcia

tvpodkarpacka.pl | 2018-02-23

Kochani, dziś zaczęła się zbiórka funduszy na zakup sprzętu do Tomatisa! Proszę wesprzyjcie naszą zbiórkę. Będzie ona trwała 30 dni, na portalu Polakpotrafi.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.03.2018 22:10