Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

nesoart

nesoart

Wrocław

Na NESOart prezentujemy artystów z całego świata. Skupiamy się głównie na malarstwie, grafice i fotografii. Niebawem staniemy się fundacją, co pozwoli nam na szersze działania takie jak organizowanie wystaw, imprez artystycznych czy pozyskiwanie zleceń zarobkowych dla artystów.

Obecnie koncentrujemy się na współpracy z meksykańskim artystą Manú Menéndezem. Wykonamy w Polsce kilka murali, zorganizujemy wystawy oraz artystyczne imprezy z naszymi przyjaciółmi. Do zobaczenia ;)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1324 PLN z 10000 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

13%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.09.2015.

Mural Manú Menéndeza we Wrocławiu

O projekcie

 

 

Manú Menéndez to pochodzący z Meksyku artysta, czerpiący w swej twórczości z szamanizmu, starożytnych kultur z całego świata czy wschodniego mistycyzmu. Ta mieszanka inspiracji połączona z nieprawdopodobnym wręcz wykorzystaniem kolorów i eksplozji motywów daje kwintesencję stylu tego artysty.

 

 

Zaprosiliśmy artystę aby stworzył we Wrocławiu ogromny mural (20m x 15m) i pozostawił po sobie na długi czas ślad, pokazujący, że Polska to kraj otwarty artystycznie i nie bojący się śmiałych połączeń stylistycznych i kulturowych.

 

 

Projekt muralu to dość charakterystyczna dla tego artysty eksplozja motywów. Na dole projektu wkomponowane zostały budynki, które przyśniły się Manú przed laty  a które, łudząco przypominają wrocławskie kamienice. Początkowo projekt zakładał, że mural będzie tętnił kolorami typowimi dla stylu artysty, jednak zdcecydowaliśmy się przystać na sugestię zarządcy budynku aby mural pozostał w odcieniach czerni i bieli.

 

 

Tworzeniu muralu będą towarzyszyć wystawy, warsztaty malarskie oraz spotkania, na których będzie można poznać artystę osobiście i posłuchać, co ma do powiedzenia na temat miejsca, w którym mieszka, jego sztuki, czy o tematach duchowych, które są nieodłączną częścią jego twórczości.

Posiadamy wszelkie niezbędne pozwolenia na wykonanie muralu. Prace planujemy rozpocząć z końcem września i zakończyć po 2 tygodniach.

Artysta jest już w Polsce. Obecnie kluczową kwestią jest zbiórka środków. 

 

- Bilet lotniczy do Meksyku

- Materiały malarskie niezbędne do wykonania muralu

- Rusztowanie

- Zakwaterowanie i wyżywienie dla artysty we Wrocławiu

- Koszty zorganizowania wystawy, warsztatów oraz spotkań z artystą.


Za jakąkolwiek formę wsparcia odwdzięczymy się adekwatnie twórczością artysty:

- Oryginalne, ręcznie malowane obrazy

- Wydruki na płótnie

- Inne wydruki (plakaty, gadżety, koszulki, fototapety, naklejki, kartki i wiele innych)

- Pomalowanie wskazanego przez Was wnętrza lub przedmiotu

- Mural na zamówienie

Wszelkie wydruki i obrazy będą podpisane przez artystę oraz będą zawierały indywidualną dedykację. Będą to również limitowane edycje stworzone specjalnie z okazji akcji na Polak Potrafi.

Również co bardzo istotne, sam fizyczny przedmiot jest tylko częścią jego wartości samej w sobie. Manu jest swojego rodzaju narzędziem, niosącym określone duchowe przesłanie. Jego obraz na ścianie to nie tylko ozdoba pomieszczenia ale również potężna dawka dobrych wibracji i energii. Sami zobaczycie ;)

Wysyłkę wydruków i upominków zrealizujemy do 2 tygodni od zakończenia projektu. Do kwoty wsparcia należy doliczyć również koszty wysyłki prezentu.

Istnieje możliwość mieszania nagród w zależności od kwoty wsparcia projektu.

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie nagród proszę o kontakt na mail: [email protected] //

 

 

 

Kolektywnie tworzymy projekt o nazwie NESOart. Od niemal 3 lat prezentujemy twórczość artystów z całego świata, piszemy o nich, przeprowadzamy wywiady. Obecnie koncentrujemy się na konkretnych działaniach jak organizowanie artystycznych imprez, wystaw czy spotkań z artystami, pomagamy tworzyć murale oraz pozyskujemy zlecenia zarobkowe dla artystów. Niebawem formalnie staniemy się fundacją, która w celach statówowych będzie zawierała wszystkie powyższe działania. Wspierając mural Manu Menendeza wspieracie również rozwój NESOart.

Znajdźcie nas online:

Facebook
 
Facebook Wrocław
 
Cosmos on Canvas
 
Blog ENG
                                                                   Blog PL
www.nesoartpl.blogspot.com


Znam Manu osobiście i mogę powiedzieć, że jest to człowiek niesamowity i unikatowy;) Już samo przebywanie z nim mocno wpływa na podejście do świata i zycia. Mam nadzieję, że wkrótce przekonacie się o tym sami:)

Więcej o artyście dowiecie się z jego strony internetowej:

http://manumenendezart.com

Tutaj możecie przeczytać nasz wywiad z Manu:

http://nesoartpl.blogspot.com/2015/02/manu-menendez-kosmiczna-matematyka.html

Do zobaczenia pod muralem, na wystawach i na piwku ;)

 

Kontakt:

Tomek Herbut:

502 157 652

[email protected] //

  

Media o Twoim projekcie:

Mistyczny mural może powstać we Wrocławiu. Potrzebne wasze wsparcie

www.mmwroclaw.pl | 2015-08-12

Na portalu polakpotrafi.pl prowadzona jest zbiórka na stworzenie muralu meksykańskiego artysty Manu Menendeza.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.09.2015 10:10