Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

tbanasik

tbanasik

Dąbrowa Górnicza

Witam serdecznie, nazywam się Tomasz Banasik, jestem aktorem, pedagogiem, oraz reżyserem spektakli teatralnych dla dzieci. Współpracowałem z Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, tworząc na deskach sceny teatralnej, muzyczne spektakle dla dzieci,
które cieszyły się ogromną popularnością wśród dzieci i ich rodziców.
Współpracowałem z Agencją Artystyczną PRYMART, oraz Beskidzką Agencją Artystyczną. Jestem laureatem nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 65000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.08.2020.

LEŚNE IGRZYSKA

O projekcie

PROJEKT LEŚNE IGRZYSKA
TEATR TELEWIZJI DLA DZIECI
SPEKTAKL TEATRALNY
EDUKACYJNA STRONA INTERNETOWA.

Witam Państwa bardzo serdecznie, chcielibyśmy pozyskać fundusze na innowacyjny projekt edukacyjny i teatralny dla dzieci. Oprócz oryginalnej komediowej treści spektaklu, który będzie grany na scenie, zostanie stworzony teatr telewizji dla dzieci w trzech odsłonach.  Dodatkowo,na nieruchomym obrazie komiksowym, który powstanie podczas kręcenia poszczególnych odcinków, na stronie internetowej,będzie można kliknąć na bohatera, który
w komiksowej chmurce przedstawi zadanie np. z matematyki, chemii, lub przybliży ubiór bohatera.  Lektor, opowie o tym co znajduje się w przestrzeni wirtualnego studia, które będzie zwizualizowane na stronie internetowej.

Oprócz tego dzieci będą mogły się więcej dowiedzieć więcej na temat zwierzątek granych przez aktorów, oraz innych przedmiotów znajdujących się w przestrzeni scenicznej.

Działania na stronie internetowej - komiks oraz interaktywna strona.

Tekst będzie czytany przez lektora Pana Dariusza Marchewkę z Fundacji Wygrajmy Razem. W związku z powyższym, zadania będzie można rozwiązywać w domu z dzieckiem, oraz bawić się i uczyć za pomocą strony internetowej, która powstanie w ramach projektu. Aktorzy nie będą podawali poprawnych odpowiedzi np. z zadań z matematyki, tylko będziecie mogli je rozwiązać razem ze swoimi pociechami. Taki zabieg będzie zastosowany w kilku miejscach w całym projekcie na stronie internetowej w określonym miejscu odpowiednio oznaczonym.

Nasz projekt będzie realizowany w nowatorski sposób, użyjemy w trakcie realizacji nagrań studyjnych, technik komiksowych, dzięki czemu uzyskamy dodatkową historię. Co to spowoduje? Oprócz historii zawartej w tekście, jako formę edukacyjną, przedstawioną w komiksie, będziecie mogli pobawić się w autora dialogów, dzięki czemu stworzycie własną historię z dziećmi na obrazach komiksowych.

Opis spektaklu.

Leśne Igrzyska to zabawny muzyczny spektakl teatralny dla dzieci od 3 do 10 lat, bawiący publiczność w każdym wieku. W koncepcji spektaklu wykorzystane zostaną techniki filmowe interaktywne wraz z aktorami grającymi na scenie. Oprócz tego, czeka na państwa spora dawka humoru, a dzieci udadzą się w niesamowitą podróż do fantastycznego świata leśnych zwierząt, które urządziły w lesie igrzyska, a świat radia i telewizji, który będzie prezentowany na ekranie telewizora, będącego integralną częścią widowiska dla dzieci, zaskoczy każdego widza.

Sama koncepcja spektaklu, na potrzeby bajki dla dzieci osadzona jest
w pokoju dziecięcym,a dostosowana scenografia na potrzeby spektaklu, umożliwia realizację w trzech odcinkach bajki teatru telewizji dla dzieci.
Oprócz tego spektakl będzie mógł gościć na scenach teatralnych Instytucji Kultury. Projekt składa się z trzech odcinków, wypełnionych wartką akcją, muzyką ilustracyjną, refleksjami muzycznymi, oraz wstawkami filmowymi, nakręconymi na potrzeby spektaklu, co sprawia że projekt jest atrakcyjnym widowiskiem. Po realizacji telewizyjnej spektaklu, zostanie zrealizowana wersja sceniczna, którą będzie można zobaczyć na żywo na scenie, a sam spektakl, będzie kierowany do osób najuboższych w ramach wyrównywania szans społecznych związanych z dostępem do sztuki i kultury.

 Spektakl z audiodeskrypcją oraz z językiem migowym.

Spektakl będzie dostosowany dla osób słabo widzących i niedowidzących
z audiodeskrypcją, oraz osób głuchoniemych. Scenografia wykonana zostanie przez Panią Magdalenę Nowacką - Kolano artystkę, ilustratorkę, malarkę.
W projekcie będą brały udział osoby niepełnosprawne z Fundacji Wygrajmy Razem.

Nagrody

Na naszym fanpagu będą przeprowadzane konkursy plastyczne dla dzieci, ilość lików bedzie decydowała o zwycięzcy. W każdym konkursie przewidziana jest nagroda w postaci przeczytanej bajki dedykowanej dla trójki dzieci
z największą ilością lików.

Ponadto przygotowane będą dla  Państwa koszulki z unikatową ilustracją przygotowaną pod projekt której autorką jest artysta plastyk Magdalena Nowacka Kolano. Ilustracje do projektu będzie można obejrzeć na fanpagu.

Z chwilą gdy sytuacja w naszym kraju powróci do normy i instytucje kultury będą już otwarte dla widzów. Przewidujemy pulę biletów na nasz spektakl
z dodatkową bonifikatą czyli upustem ceny.

O szczegółach będziemy informować na fanpagu oraz na stronie internetowej.

Poniżej prezentujemy sylwetki osób biorących udział w projekcie.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=112305423784888&id=112273897121374

https://www.facebook.com/Leśne-Igrzyska-projekt-teatralny-dla-dzieci-112273897121374/?modal=admin_todo_tour

https://youtu.be/L0H_8RwslBI

https://youtu.be/n9gilE4K0Lk

https://youtu.be/M66dJHpxeWk

https://youtu.be/K5uboMjyugY

Więcej filmów na kanale Teatr Blisko Was
dla dzieci przygotoealiśmy:
-bajki dla dzieci
-cykl spotkań bez telewizora
-dla dorosłych i młodzieży - Teatr Blisko Was - Prawdziwe historie.

https://youtu.be/490ECYDa66c

https://youtu.be/E0g7wC8wJCE

http://www.lesne-igrzyska.cyberlogic.pl/

 

Koszt realizacji projektu 65,000,00 zł

Trzy strony internetowe - opracowanie graficzne, hosting,domeny, prace programisty - 15,000,00 zł 

Materiał filmowy, montaż teatru telewizji (kran filmowy) oraz filmy virylowe - 10,000,00 zł 

Kostiumy - materiał + uszycie kostiumów - 4000,00 zł 

Muzyka do spektaklu - 4000,00 zł 

Adaptacja tekstu i koncepcja scenografii- 5000,00 zł 

Sprawy organizacyjne - 2000,00 zł 

Adudiodeskrypcja - 2000,00 zł

Język migowy - 2000,00 zł

Artykuły dziennikarskie - 2000,00 zł

Lektor strona internetowa(osoba niewidoma) - 2000,00 zł

Komiks ze spektaklu (osoba niewidoma) - 2000,00 zł

Gaża dla aktorów - 3000,00 zł

Nagrody - 2000,00 zł

Reżyseria - 10,000,00 zł

 

Reżyserem spektaklu będzie Andrzej Pieczyński.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.08.2020 22:10