Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Redakcja Wilsoniaka

Redakcja Wilsoniaka

Warszawa

\"Wilsoniak\" to żoliborski bezpłatny miesięcznik społeczno-historyczny. Tworzony przez młodych aktywistów o różnych, czasem przeciwnych sobie poglądach, które spotykają się w kolportowanej na Żoliborzu i Bielanach gazecie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 14500 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 21.09.2020.

Lektura 'Wilsoniaka'

O projekcie

Głos Żoliborza i Marymontu "Wilsoniak" to żoliborski bezpłatny miesięcznik społeczno-historyczny.  Gazeta zyskała sympatię części mieszkańców Żoliborza i Bielan. W związku z epidemią straciła jednak reklamodawców, którzy są podstawą jej funkcjonowania. Gazeta kolportowana jest nieustannie w papierze. Naszym celem jest podtrzymanie morale nietylko redakcji i jej najbliższego otoczenia, ale mieszkańców północnej warszawy. Również osób starszych, które nie korzystają z Internetu. Główne teksty "Będzie dobrze." i wcześniejszy, marcowy - "Kiedy świat robi sobie przerwę" dobrze wyrażają nasze intencje.

Zbiramy środki finansowe na dalszą intensywną pracę.

Gazeta tworzona jest przez młodych aktywistów o różnych, czasem przeciwnych sobie poglądach, które spotykają się w gazecie. Chcemy się nimi dzielić publicznie, zachęcając do dyskusji i dostarczając pożywki intelektualnej. Gazetę tworzą Wiktor Jasionowski - wydawca. Monika Miłosz - redaktor naczelna, Bartek Michalski - wicenaczelny, Katarzyna Busłowska - korekta, Dominika Hoyle - graficzka i ilustratorka oraz redaktorzy: Hubert Zarzycki, Wiktor Zając, Karolina Molska, Martyna Pacholak, Kamila Snopek, Damian Kujawa, Magda Kalinowska, Bartek Wójcik, Olga Lewandowska, Antoni Kostrzewa.

Obecnie naszym zasięgiem obejmujemy głównie starsze części dzielnicy, chcielibyśmy zaistnieć w większym stopniu również na jej nowych obszarach.W tym celu potrzebujemy wsparcia na około 14 tyś zł.

Chcielibyśmy przeorganizować swoje działanie i od września rozszerzyć działalność i zrekompensować straty wynikające z epidemii, podczas której działaliśmy dla Was. 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 21.09.2020 16:04