Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja My Evergreen

Fundacja My Evergreen

Lubartów

Od momentu powstania regularnie spełniamy naszą misję - rozwijamy i upowszechniamy kulturę. Badamy, dyskutujemy, organizujemy szkolenia dla młodych twórców i animatorów kultury oraz inicjujemy wydarzenia kulturalne. Jesteśmy pewni, że działania, które realizujemy są mechanizmem zmiany społecznej i realnie wpływają na rozwój młodych ludzi. Wierzymy, że dzięki sztuce świat może stać się lepszy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

90 PLN z 22000 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.08.2014.

L`ART Festiwal 2014

O projekcie

 Festiwal L'ART

Lubartów
28-30 sierpnia 2014 r.
 
Mamy przyjemność przedstawić Państwu naszą nową inicjatywę, czyli pierwszą pełnowymiarową edycję festiwalu sztuki L’ART Festiwal.  

Planujemy już kolejne edycje realizowane w całej Polsce w małych miejscowościach w których brakuje kontaktu ze sztuką, nim jednak to nastąpi...
 

NIE POZWÓL NAM MÓWIĆ, DAJ NAM DZIAŁAĆ.

BĄDŹ Z NAMI TAM, GDZIE ZACZYNA SIĘ SZTUKA.
 

 

Patronat Honorowy nad L`ART Festiwal 2014 sprawuje

Narodowe Centrum Kultury

Naszym głównym celem jest wyjście naprzeciw drugiemu człowiekowi i spotkanie z nim w akcie sztuki w przestrzeni miejskiej. Popularyzujemy sztukę w mniejszych miejscowościach, które na co dzień nie mają szansy na pełne uczestnictwo w życiu artystycznym. Chcemy z roku na rok docierać do coraz większej liczby miast, a ostatecznie stworzyć pierwszy tego typu w Polsce objazdowy festiwal.

 

 Program L`ART

 

W roku 2013 zrealizowaliśmy L’ART Festiwal pilotażowo bazując w większości na lokalnym potencjale artystycznym. Odwiedziło nas 100 artystów, a w organizacji brało udział ponad 30 wolontariuszy. Dzięki ich staraniom w festiwalu wzięło udział ponad 1000 osób, a informacja o nim dotarła do ponad 10 000 odbiorców. To co wyróżnia naszą inicjatywę to niekonwencjonalne podejście do prezentacji wydarzeń artystycznych. Wykorzystujemy w pełni możliwości jakie stwarza przestrzeń miejska, od parku poprzez blokowiska aż do centrum miasta.

Kiedy dwa lata temu zakładaliśmy Fundację przyświecała nam jedna myśl: udowodnić, że sztuka może być dostępna dla wszystkich. Sami będąc mieszkańcami małych miast wiemy, jak utrudnione może być obcowanie z kulturą. Uważamy, że młodzież powinna mieć możliwość bezpośredniego kontaktu ze sztuką, bez względu na miejsce zamieszkania. 

 
Aby zrealizować w pełni nasz projekt, potrzebujemy Twojej pomocy. Od początku istnienia festiwal jest wydarzeniem całkowicie bezpłatnym i otwartym dla wszystkich. Minimum środków do realizacji naszego programu wynosi 90 tysięcy złotych netto. Posiadamy niespełna połowę tej kwoty dzięki wsparciu, które otrzymaliśmy z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
 

 

Wsparcie jakie potrzebujemy jest niezbędnym do tego aby zapewnić wszystkim do nas przybyłym artystom zwroty kosztów podróży i wyżywienie oraz opłacić zaplecze techniczne i obsługę festiwalu. Nasze działania realizujemy oszczędnie czyli zgodnie z założonym przez nas planem. Ważnym dla nas aspektem jest zapewnienie niezbędnego bezpieczeństwa podczas festiwalu, na które przeznaczona będzie duża część budżetu zbieranego przez nas na tym profilu. Wchodzi w to profesjonalna ochrona, zapewnienie patrolu medycznego, przeszkolenie wolontariuszy i ubezpieczenie. 

Będziemy zaszczyceni jeżeli przyłączysz się do naszej idei i spotkamy się tam, gdzie zaczyna się sztuka.

 

 
 
 
 
 
Ps. Co się stanie jak zbierzemy więcej pieniędzy?
Pomożesz nam jeszcze lepiej przygotować się do kolejnych edycji L`ART Festiwal, które być może odbędą się w Twojej okolicy! 
 
 
 
O nas
Jesteśmy zgraną ekipą młodych ludzi, którzy profesjonalnie zajmują się różnymi dziedzinami twórczości i mają wielką potrzebę tworzenia dla innych. W skład grupy pracującej nad festiwalem wchodzi wiele osób o których można przeczytać tutaj. Pomysłodawcą całego festiwalu jest Patryk Kuś.
 

 

Media o Twoim projekcie:

WESPRZYJ L’ART FESTIWAL 2014

www.nck.pl | 2014-07-17

Zamiast opowiadać o swoich wizjach, wolą je realizować. To jednak jest niemożliwe bez odpowiedniego budżetu. L’ART Festiwal organizowany jest z dużym rozmachem. Program obejmuje 12 dziedzin sztuki. Na festiwalowych scenach zagra i zaśpiewa ponad 20 formacji muzycznych (m.in. Łona i Webber, Bajzel, Buka). Ponad to będzie można zobaczyć występy tancerzy i grup sportowych, spektakle teatralne oraz wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach. Pełen program dostępny jest na stronie festiwalu www.lart.art.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.08.2014 18:06