Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Klaudiusz Migdoł

Klaudiusz Migdoł

Pszczyna, Polska

ur się 30.10.1964r w Chorzowie. 17 lat uprawiałem wyczynowo kolarstwo szosowe a 4 lata ścigałem się we Francji. W 2004 roku założyłem klub kolarski w którym jestem szkoleniowcem trenując dzieci i młodzież. Moim celem jest tworzenie dzieciom i młodzieży możliwości własciwego spędzania wolnego czasu oraz realizowania przez wychowanków pasji związanych z uprawianiem sportu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

816 PLN z 30000 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 29.01.2017 21:09

Bus dla kolarzy z Pszczyny, z poparciem Przemka Niemca.

O projekcie

Projekt popiera Przemysław Niemiec.

Dzieci i młodzież, członkowie kolarskiego klubu z Pszczyny zbierają pieniądze w kwocie 30 tyś zł na zakup używanego osobowego busa typu Fiat Scudo w wersji Long, który ma służyć do transportu na wyścigi kolarskie na terenie polski i zagranicy. Ludowy Kolarski Uczniowski Klub Sportowy Pszczyna działa od 2004 roku i jest kontynuacją tradycji kolarskich krzewionych przez takich wielkich kolarzy jak Stanisław, Franciszek czy  Kazimierz Gazda. Klub ten zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży. Aktualnie działalność naszego klubu wspierana jest przez jednego z największych Polskich kolarzy zawodowych, ścigających się w peletonie Wordtour Przemysława Niemca. Nasi wychowankowie chłopcy jak i dziewczyny ,wzorując się na wspaniałych sukcesach Przemka zdobywają w wyścigach ogólnopolskich jak i zagranicznych czołowe miejsca. Na przestrzeni tych kilkunastu lat zdobywaliśmy w kolarstwie szosowym medale Mistrzostw Polski złote srebne i brązowe. Co roku regularnie szkolonych jest około 20 zawodników i zawodniczek którzy w trakcie każdego sezonu ,startują w około 50 wyścigach kolarskich.Nadmieniamy, iż od początku powstania klubu  do dnia dzisiejszego działalność szkoleniowa prowadzona jest nieodpłatnie a wszystkie zbierane środki finansowe przeznaczane są na statutowe zadania klubu,takich jak zakup sprzętu kolarskiego, strojów czy uczestnictwo w wyścigach kolarskich.

Wybrane sukcesy wychowanków naszego klubu LK UKS Pszczyna.

2008 rok - Jakub Foltyn Mistrzem Polski juniorów młodszych.

2010 rok - Rafał Król i Jakub Foltyn Wicemistrzami Polski w jeździe parami na czas w juniorach.

2014 rok - Mateusz Manowski Mistrzem Polski juniorów młodszych.

2016 rok - Edyta Gołek z brązowym medalem Mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Kiedy dwanaście lat temu powstawał ten klub, dzięki pomocy założycieli zakupiliśmy do transportu kolarzy używanego busa Mercedesa Sprintera ,którego zakup był nieodzowny gdyż oprócz zabezpieczenia kolarzy na treningach w tygodniu pojazd konieczny jest do transportu na wyścigi które odbywają się w weekendy. Jeżdżąc rocznie około 40 tyś km przy kolarzach aktualnie samochód ten ma przejechane 600 tyś km. Był wielokrotnie remontowany i przywracany do stanu używalności jednakże aktualny jego stopień zużycia przekracza opłacalność jego remontowania. W związku z powyższym szukamy wsparcia finansowego naszej działalności byśmy mogli zakupić, niezbednego dla funcjonowania klubu a więc do transportu zawodników i sprzętu kolarskiego na wyścigi, nowszego busa aby kontynuować dalszą pracę na płaszczyźnie szkolenia dzieci i młodzieży poprzez tworzenie im możliwości właściwego spędzania czasu.

Nadmieniamy, że pieniądze zebrane powyżej kwoty ukierunkowanej na zakup busa to jest powyżej 30 tyś zł, przeznaczymy na kupno sprzętów rowerowych takich jak rowery czasowe czy koła czasowe, który to sprzęt jest również niezbędny do uprawiania kolarstwa na dobym poziomie.

W razie zebrania kwoty 30 tyś zł, bus zostanie zakupiony do 2 miesięcy od zebrania pieniędzy.

Strona internetowa LK UKS Pszczyna -->  www.kolarzepszczyna.pl

Strona na Facebooku -->  Kolarze Pszczyna

Profil Przemysława Niemca  --> Przemysław Niemiec

Przykładowe nagrody: