Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karol Lipiński-Brańka

Karol Lipiński-Brańka

Wroclaw, Częstochowa, Poland

ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie skrzypiec.Doskonalił się na wielu kursach mistrzowskich.Laureat "8 wspaniałych", Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej (2006) i stypendysta Prezydenta Częstochowy.
Prowadzi działalność koncertową–występuje również za granicą (Chiny, Włochy, Wielka Brytania i in.)
Jako członek Kapeli Jasnogórskiej dokonywał nagrań muzyki archiwum klasztoru.
Konsultant muzyczny w Teatrze„Sztampa”(2012).Dyrektor artystyczny Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych we Władysławowie.Wiceprezes Stowarzyszenia im. E.Brańki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3041 PLN z 3000 PLN

40 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 19.05.2013 00:12

Wydanie debiutanckiej płyty-skrzypce i fortepian

O projekcie

Nagranie płyty to zwieńczenie pracy nad przygotowaniem koncertu zaplanowanego na 3. maja 2013 w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka Epok” w Dworku Chopina w Dusznikach-Zdrój. Podczas koncertu z muzyką filmową zabrzmią ORYGINALNE TRANSKRYPCJE na skrzypce i fortepian dokonane przez wybitnych kompozytorów, m.in. Johna Williamsa (m.in. „Lista Schindlera”), czy Nigela Hessa (m.in. „Lawendowe wzgórze”). Program ten kilkukrotnie już prezentowany publiczności, spotyka się z olbrzymią aprobatą. Utwory te, napisane także niezwykle wirtuozowsko, dają możliwość ukazania muzykom szerokiego spektrum możliwości technicznych oraz wykonawczych.

Repertuar na płytę jest już przygotowany, a samo nagranie wstępnie planowane na dni 6 i 7 maja 2013 w Dworku Chopina w Dusznikach Zdrój. Niestety skromne środki własne artystów przeznaczone zostaną w całości na wynagrodzenie realizatora dźwięku, a płyta – bez wsparcia finansowego z zewnątrz – pozostanie bez wydania. Koszt produkcji w najtańszej wytwórni, w minimalnym nakładzie 500 szt., to ok. 3500 zł.

Debiutancka płyta, będąca zarazem swoistym „demo” duetu Karol Lipiński-Brańka – Sonia Lewosiuk, przyczyni się nie tylko do poznania tej niezwykle ciekawej literatury, po raz pierwszy kompletnie zebranej na jednej płycie CD (!), ale także pomoże w promocji młodych Muzyków, co uczyni ich mniej anonimowymi w środowisku muzycznym. Posiadanie własnego, profesjonalnego nagrania z pewnością także podniesie rangę artystów w oczach potencjalnych organizatorów koncertów, co poniesie za sobą większą ilość zaproszeń.

W repertuarze duetu, znajdują się nie tylko utwory muzyki filmowej, ale także bogata literatura z zakresu klasycznej muzyki kameralnej (Mozart, Poulenc, Bloch, Rachmaninow i in.).

Przewidywane rezultaty po ukazaniu się płyty to:
- premierowe wydanie kompletnego zbioru oryginalnych transkrypcji muzyki filmowej na skrzypce i fortepian na jednej płycie CD

- debiutancka płyta duetu Karol Lipiński-Brańka - skrzypce – Sonia Lewosiuk - fortepian, 

- niezwykle cenna wizytówka artystów, pomocna przy promocji oraz organizacji koncertów w przyszłości

- ukazanie różnorodności oraz bogactwa stylistycznego muzyki filmowej, stojącej na pograniczu muzyki poważnej i rozrywkowej, jednakowoż prezentowanej w klasycznej formie.

 Poniżej frangemnt jednego z utworów w wykonaniu Karola Lipińskiego-Brańki (wersja z orkiestra)