Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kafle MEWA – pracownia WARSSAWA

Kafle MEWA – pracownia WARSSAWA

Warszawa, Polska

WARSSAWA to manufaktura cementowych kafli, w której łącząc tradycję ze współczesnym designem i innowacyjną technologią stworzyliśmy linię unikatowych kafli MEWA.

Uzyskując wsparcie ze strony Instytutu Adama Mickiewicza, udało nam się zakwalifikować na największe targi dla architektów i designerów w Londynie - 100% Design 2016. Aby wziąć w nich udział potrzebne są nam dodatkowe fundusze!

Zwracamy się do Was o pomoc w spełnieniu naszego wielkiego marzenia! Bez waszego wsparcia polska MEWA nie wyfrunie nad szerokie wody światowego designu!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15047 PLN z 13000 PLN

75 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

115%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.09.2016.

Kafle MEWA - wspierajmy polski design

O projekcie

AKTUALNOŚCI

Z zapartym tchem odliczamy godziny do końca crowdfundingowego projektu! Już tylko niewielka suma dzieli nas od zakończenia go sukcesem. Kto odkładał wsparcie naszej kampanii na później ma teraz ostatnią szansę, żeby dołożyć nam cegiełkę. Pomożecie? :)

W międzyczasie przygotowań do wyjazdu prezentujemy Wam trzy kompozycje z naszych kafli, które pojawią się na targach 100%Design. Przed Wami Prism, Butterfly oraz Lynx.

Mewa w układzie Prism

Mewa w układzie Butterfly

Mewa w układzie Lynx

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od zakończenia crowdfundingowego projektu. Dotychczas dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zebrać  ponad 10 000 zł, co stanowi 80% założonej przez nas kwoty. Prezentujemy Wam ostatni krok do spełnienia naszych marzeń - nasze stoisko na targach 100% Design w Londynie. Na razie jest ono w fazie projektu, lecz wierzymy, że z Waszą pomocą uda się nam zebrać brakującą kwotę na jego realizację!

 

 

O NAS I O NASZYM PROJEKCIE

WARSSAWA to manufaktura cementowych kafli, w której łącząc tradycję ze współczesnym designem i innowacyjną technologią stworzyliśmy linię unikatowych kafli MEWA.

Uzyskując wsparcie ze strony Instytutu Adama Mickiewicza, udało nam się zakwalifikować na największe targi dla architektów i designerów w Londynie - 100% Design 2016. Aby wziąć w nich udział potrzebne są nam dodatkowe fundusze!

Zwracamy się do Was o pomoc w spełnieniu naszego wielkiego marzenia! Bez waszego wsparcia polska MEWA nie wyfrunie nad szerokie wody światowego designu!

Czy możliwe jest stworzenie kafli łączących tradycyjną jakość i wyjątkowość ręcznej produkcji oraz współczesne wzory i kształty, a przede wszystkim innowacyjną technologię produkcji? Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie stało się pasją. Za pasją przyszły wiedza, zgłębianie tajników materiałów i technologii, eksperymenty, w końcu - specjalizacja. Celem stało się nie tylko stworzenie nowoczesnego cementowego kafla, ale stworzenie kafla idealnego – MEWY. 

Pomysłodawcą, projektantem i producentem kafli jest Adam Ankiewicz. Wszystkie MEWY produkuje on własnoręcznie, w co każdorazowo wkłada całe swoje serce i zapał. Ostatnio, na potrzeby crowdfundingu, jednoosobowa manufaktura WARSSAWA została powiększona o dwójkę wspierających projekt przyjaciół - ochotników - Basię i Kubę. Wspólnymi siłami robimy wszystko co w naszej mocy, aby pracownia WARSSAWA i pochodzące z niej kafle MEWA trafiły do szerszego grona odbiorców.

100% DESIGN

Nasz produkt cieszy się dużym zainteresowaniem. Na przestrzeni ostatniego roku udało się nam zaistnieć na łamach prasy - PLN Design, Label Magazine. Zakwalifikowaliśmy się do konkursu organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie oraz aktualnie jesteśmy wśród finalistów Dobry Wzór 2016. Spełniło się  również nasze wielkie marzenie – z pomocą Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie zajmującego się promocją polskiej kultury na świecie, udało nam się zakwalifikować na największe targi dla architektów i designerów w Londynie - 100% Design 2016.

ZBIERAMY FUNDUSZE 

Uczestnictwo w zagranicznych targach designu wiąże się z wysokimi kosztami. Mimo wsparcia i częściowego dofinansowania ze strony Instytutu Adama Mickiewicza, aby wziąć udział w londyńskich targach potrzebne są dodatkowe fundusze. 

ILE ŚRODKÓW POTRZEBUJEMY

Aby nasze marzenia spełniły się w 100% potrzebujemy uzbierać 13000 zł. Kwota ta pozwoli nam na pełne sfinansowanie udziału w naszych wymarzonych targach. Aktualnie brakuje nam pieniędzy na: transport kafli, opłacenie oraz zbudowanie stoiska na targach, wykonanie mebli do ekspozycji kafli, stworzenie druków akcydensowych niezbędnych do bieżącej promocji podczas targów (ulotki, plakaty).

PROGI DOFINANSOWANIA

Z każdej uzbieranej kwoty zrobimy użytek, jednak naszym głównym celem jest uzbieranie pieniędzy które umożliwią nam w pełni realizację naszego wielkiego marzenia – udziału w londyńskich targach designu – 100% Design London.

Progi wpłacanych przez Was pieniędzy wyglądają następująco:

2500zł – stać nas na benzynę czyli na transport MEWY do Londynu!

4500zł – zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy ulotki!

7000zł – na naszym roboczym stoisku pojawił się prąd, a co za tym idzie światło!

13000zł – wykonaliśmy zaprojektowane przez nas specjalne meble do ekspozycji kafli. Mamy już profesjonalne stoisko na targach 100% Design London!

A co jeśli uda nam się zebrać więcej niż 13000 zł?

1. Kupujemy dwa nowe miksery -  cena 12000 zł 

2. Rozwijamy 4 kopyta Mewy (przy użyciu kopyta własnoręcznie budujemy formy które później wykorzystujemy do produkcji mewy) – cena 4500 zł

3. Tworzymy aplikację dla klienta, aby mógł samodzielnie tworzyć kompozycje z użyciem MEWY – cena 15000 zł 

4. Inwestujemy w materiały, które pozwolą nam własnoręcznie wykonać nowe formy MEWY – cena  200 zł/forma

MEWA w obrazach i architekturze

 

NAGRODY DLA WSPIERAJĄCYCH

Betonowy świecznik. Chcąc wykorzystać używane przez nas materiały do ostatniego grama, nadwyżki masy betonowej trafiają do pojemników po… no właśnie, rozpoznajecie użyte do świeczników formy? 

Kafle MEWA. Unikatowa seria w odcieniach brązu charakteryzuje się niepowtarzalną powierzchnią zbliżoną do struktury papieru. Seria stworzona specjalnie na potrzeby crowdfundingu, nie będzie powtarzana w przyszłości.

Obraz stworzony z kafli MEWA. Proponowana przez nas unikatowa kompozycja została stworzona wyłącznie na potrzeby crowdfundingu. Zrobimy dla Was tyle obrazów ile tylko będziecie chcieli, ale tylko podczas trwania akcji crowdfundingowej. Po zamknięciu projektu nie będziemy już produkować prezentowanej kompozycji.

Liczymy na Waszą pomoc!

Dziękujemy! :D

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.09.2016 13:01