Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Open Mind

Fundacja Open Mind

Wrocław, Polska

Celem Fundacji jest wspieranie kreatywności i autorskich projektów, których celem jest rozwój, wynalazczości i innowacyjności. Działa pro-ekologicznie, kulturotwórczo, międzynarodowo i międzypokoleniowo. Ideą przewodnią Fundacji jest dialog służący poszukiwaniu nowych rozwiązań i promocja dobrych pomysłów. Cenimy sobie nietuzinkowe pomysły, entuzjazm oraz odwagę w dążeniu do celu. Wiedza to nasza pasja, a jej sprawdzanie w praktyce to niewyczerpane źródło satysfakcji.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

255 PLN z 6000 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.11.2015.

FRESH DESIGN - MŁODA EUROPA O DESIGNIE

O projekcie

Startujemy z 3. edycją międzynarodowego projektu Fresh Design - Młoda Europa o Designie. Harmonogram jest już na ukończeniu, właśnie rozpoczęliśmy rekrutację na uczelniach - sukces jest na wyciągnięcie ręki... i w tym momencie wyczerpują się nam fundusze. Naszym nadrzędnym celem jest teraz zebranie pieniędzy na organizację finałowej wystawy projektu, na której będziemy mogli zaprezentować rezultaty pracy studentów z 5 europejskich krajów. Tu zaczyna się Twoja rola :) Dzięki Tobie efekty wspólnych działań uczestników Fresh Design, którymi będą projekty modernizacji rzeki i terenów ją otaczających, ujrzą światło dzienne i dotrą do szerokiej publiczności. Być może któryś z nich okaże się przełomowy na skalę światową. Stwórzmy razem piękniejszy, bardziej przyjazny świat i pochwalmy się tym!



Ideą projektu Fresh Design jest zgłębianie wspólnej historii, dorobku przemysłów kreatywnych, wymiana i współpraca pomiędzy uczelniami i studentami architektury, designu i sztuki. Projekt jest okazją do analizy przestrzeni człowieka z punktu widzenia młodych obywateli Europy. Wzbogaca także europejską dyskusję na temat jakości życia, odpowiedzialnego kształtowania przestrzeni człowieka w oparciu o wspólne uwarunkowania historyczno-kulturowe.

Podobnie jak w minionych latach, wymiana ma postać interaktywnych warsztatów projektowych dla europejskich studentów uczelni artystycznych. Tym razem młodzi projektanci spędzą w Polsce dziesięć listopadowych dni (20-30 listopada 2015). W kilkuosobowych grupach międzynarodowych będą oni opracowywać projekty modernizacji terenów nadrzecznych we Wrocławiu.

 

Obszarem działania tegorocznych warsztatów będzie rzeka Odra, wraz z przylegającymi terenami, na odcinku od ujścia rzeki Oława, przez bulwar Xawerego Dunikowskiego, Wyspę Piasek, Elektrownię Wodną proj. Maxa Berga po most Sikorskiego oraz odcinek od mostu Uniwersyteckiego wzdłuż ulicy Kurkowej. W wyniku prac koncepcyjnych powstaną pomysły, na takie zagospodarowanie rzeki, by w sposób optymalny wykorzystać jej potencjał rekreacyjny i komunikacyjny.

Rezultaty wspólnych zmagań zostaną przedstawione w postaci wizualizacji, planszy, makiet lub prezentacji slajdow.

Podczas wizyty młodzi projektanci wezmą udział nie tylko w międzynarodowych warsztatach, ale także w wykładach i spotkaniach. Odwiedzą też ciekawe miejsca we Wrocławiu i zaprezentują swoje najważniejsze dokonania twórcze i artystyczne w ramach wystawy dorobku swoich uczelni, których wernisaż odbędzie się 27 listopada 2015.

Efekty pracy warsztatowej poznamy natomiast 29 listopada 2015 o godzinie 18.00 w Auli na terenie CRZ Krzywy Komin – podczas prezentacji i wystawy wykonanych projektów, które oceniane będą przez lokalnych specjalistów z dziedzin projektowania przestrzeni. Po prezentacji wyników zapraszamy na debatę publiczną o roli rzeki w wielkich miastach.

Podsumowanie całego projektu potrwa do końca grudnia 2015 i przybierze formę wystaw poprojektowych w partnerskich krajach. Wierzymy, że dzięki takim działaniom uda nam się rozpromować ideę projektu zagranicą, zapewniając tym samym kontynuację działań w przyszłości.

Fresh Design to niezwykła okazja, by wykazać się zaangażowaniem i odpowiedzialnością za otaczającą nas przestrzeń, dlatego do udziału w projekcie zachęcamy przede wszystkim Europejczyków, którym nie jest obojętne, jak będzie wyglądał rozwój ich miast.

 

 

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej jest jedną z najlepszych szkół architektury w Polsce.

Projekt realizowany jest dzięki współpracy z grupą doktorantów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej pod przewodnictwem mgr inż. arch. Piotra Michalskiego oraz z profesorami i doktorami uczelni. Od 1949 roku kształci architektów i urbanistów docenianych licznymi nagrodami jak np. Dyplom Roku SARP. Długoletnia działalność naukowa doprowadziła m.in. do powstania Szkoły Naukowej „Habitaty” prof. Zbigniewa Bacia propagującej humanizowanie środowiska mieszkaniowego, której idea zrodziła się z chęci poprawienia warunków życia na osiedlach „z wielkiej płyty”. Obecnie, jako jeden z pierwszych wydziałów w Polsce wprowadza naukę projektowania parametrycznego.

 fot.http://www.wa.pwr.edu.pl/informacje_ogolne.dhtml

Akademia Sztuk Pięknych i Projektowania w Bratysławie (AFAD)

Szkoła est największą akredytowaną uczelnią artystyczną na Słowacji. Celem szkoły jest wsparcie krytycznego i twórczego myślenia i niezależnej działalności artystycznej i naukowej. Program nauczania obejmuje cztery lata studiów licencjackich i dwa lata studiów magisterskich na kierunkach sztuk pięknych, projektowania, architektury i konserwacji zabytków. Podczas 6 lat nauki studenci mają okazjęszkolić się m.in. z zakresu malarstwa, rzeźby, instalacji, grafiki, fotografii i nowych mediów, intermedii i multimedii; rzemiosła artystycznego; komunikacji wizualnej, architektury i konserwacji zabytków.

http://www.vsvu.sk/o-nas/vsvu/historia/


Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (Budapest College of Communication and Business)

W tej chwili szkoli się tu około 8 000 studentów. Do ich dyspozycji stworzono 3 kampusy w Budapeszcie i jeden w południowej części Węgier, w miejscowości Hódmezővásárhely. Uczelnia oferuje szeroki zakres studiów licencjackich i magisterskich w dziedzinie biznesu, marketingu, sztuki, mediów, komunikacji i turystyki. Budapest College of Communication and Business jest jedną z największych placówek edukacyjnych umożliwiających kształcenie klasy kreatywnej.

   fot. http://dailynewshungary.com/interview-with-zoltan-dobak-the-head-of-the-international-training-centre-at-bkf-university-of-applied-sciences/


Politechnika w Brnie, Wydział Sztuk Pięknych

Uczelnia oferuje edukację na kilku kierunkach, zarówno tych klasycznych (malarstwo, rzeźba figuralna, rysunek) jak i całkowicie nowatorskich (np. grafika 3D). Wysoki poziom wykształcenia gwarantuje restrykcyjny proces rekrutacyjny (tylko jeden na dziesięciu aplikujących zostaje studentem uczelni). Szkoła kładzie nacisk nie tylko na umiejętności manualne, ale także na poszerzanie horyzontów intelektualnych swoich podopiecznych, oferując im kursy z teorii i historii sztuki oraz wysoki poziom nauki języków obcych. Edukacja przebiega w 15-osobowych grupach, nad którymi czuwa superwizor i asystent. Dzięki temu możliwe jest spersonalizowane podejście do nauki i bezpośredni kontakt z wykładowcą.

Spośród ośmiu czeskich wydziałów artystycznych, Wydział Sztuk Pięknych Politechniki w Brnie jest jednym z trzech, który oferuje studia doktoranckie.

              

Biomimicry Germany Innovation Labs

Biomimicry rozwija strategie i badania naukowe w kierunku rozwoju innowacyjnych systemów w oparciu o przyjazne środowisku rozwiązania. Biomimicry zajmuje się młodą, ale rozwijającą się dziedziną, łączącą nowoczesne technologie z pasją do natury (http://onforb.es/1jIX04v). Czerpiąc z mądrości Matki Ziemi, która stworzyła elastyczne pajęczyny, barwne motyle skrzydła oraz biomateriały, takie jak  konopie i bambus. Biomimicry naśladuje strategie natury, zapewniając swoim produktom trwałość i funkcjonalność przy minimalnym (bliskim zeru) negatywnym wpływie na środowisko.

 

 

CRZ Krzywy Komin jest jednym z kluczowych projektów rewitalizacji wrocławskiego Nadodrza – dynamicznie zmieniającej się zabytkowej dzielnicy, która wzbudza  dziś olbrzymie zainteresowanie mediów i mieszkańców. Jest jedynym we Wrocławiu miejscem, które łączący kształcenie teoretyczne i praktyczne, kreację i funkcje wystawiennicze. Oprócz warsztatów i szkoleń w Centrum organizowane są też m.in. koncerty, pokazy filmów i spektakle teatralne. To 1200 m2 poświęconych designowi, rzemiosłu, kulturze i sztuce

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo fundacji polsko niemieckiej

 

 

 

 

 

 


 


PATRONI MEDIALNI

Nasz projekt to przedsięwzięcie całkowicie niekomercyjne, a jedyny zysk materialny, jaki z niego czerpiemy, to wytwory wyobraźni naszych młodych projektantów. Zapraszamy obiecujących studentów uczelni artystycznych z Polski i Europy - opłacamy ich podróż, transport prac, materiały warsztatowe, noclegi i posiłki. Robimy to, ponieważ wierzymy w ludzi i chcemy inwestować w ich rozwój. Motywuje nas chęć międzykulturowego dialogu i działania w słusznej sprawie. Wierzymy, że dzięki naszym staraniom zwrócimy uwagę na tak istotny dla naszego funkcjonowania w przestrzeni miejskiej temat, jakim jest zagospodarowanie rzeki i terenów nadrzecznych. Stwórzymy razem miejsce do wypoczynku i rekreacji, zadbajmy o środowisko, usprawnijmy nasze codzienne życie. Z Waszą pomocą na pewno się uda!
Każdy, kto wesprze nas nawet najmniejszą kwotą, oprócz nagród rzeczowych otrzyma oficjalne zaproszenie na wernisaż wystawy Fresh Design - Młoda Europa o Designie. Chcemy podzielić się z Wami sukcesem i pokazać, co pomogliście nam stworzyć :)

 

                     

                                                                                               

 Gadżety z dedykowaną grafiką zaprojektowną przez Adama Strzelczyka 

                                                       

                           

6 000 zł = 100% zrealizowanego celu (noclegi, transport, posiłki, materiały warsztatowe dla studentów zagranicznych biorących udział w projeckcie)

9 000 zł = 150% możliwość przedłużenia wystawy finałowej FRESH DESIGN

 

Dowiedz się więcej o projekcie! Odwiedź nas na facebook'u

                                       

lub zajrzyj na naszą stronę internetową:

http://freshdesign.edu.pl/pl/strona-glowna/

 

Media o Twoim projekcie:

Rusza 3. edycja Fresh Design

naszbiznes24.pl | 2015-10-19

Studenci architektury, designu i sztuki z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Niemiec wezmą udział w trzeciej edycji międzynarodowego projektu Fresh Design.

Start 3 edycji projektu FRESH DESIGN – Młoda Europa o Designie już za miesiąc. Rekrutacja trwa!

www.architekci.pl | 2015-10-16

Start 3 edycji projektu FRESH DESIGN – Młoda Europa o Designie już za miesiąc. Rekrutacja trwa!

FRESH DESIGN

kulturaonline.pl | 2015-10-15

FRESH DESIGN to międzynarodowy projekt łączący studentów architektury, designu i sztuki z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Niemiec w dyskusji na temat jakości życia oraz odpowiedzialnego kształtowania przestrzeni człowieka. Młodzi projektanci i artyści spędzą we Wrocławiu 10 dni (od 20 do 30 listopada), aby dokonać analizy przestrzeni, a także zaproponować nowe zagospodarowanie terenów przylegających do Odry.

Start 3 edycji projektu FRESH DESIGN

wroclaw.studentnews.pl | 2015-10-15

FRESH DESIGN to międzynarodowy projekt łączący studentów architektury, designu i sztuki z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Niemiec w dyskusji na temat jakości życia oraz odpowiedzialnego kształtowania przestrzeni człowieka. Młodzi projektanci i artyści spędzą we Wrocławiu 10 dni (od 20 do 30 listopada), aby dokonać analizy przestrzeni, a także zaproponować nowe zagospodarowanie terenów przylegających do Odry.

Niedługo rusza 3 edycja projektu Fresh Design

www.tuwroclaw.com | 2015-10-15

Fresh Design to międzynarodowy projekt łączący studentów architektury, designu i sztuki z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Niemiec w dyskusji na temat jakości życia oraz odpowiedzialnego kształtowania przestrzeni człowieka. Młodzi projektanci i artyści spędzą we Wrocławiu 10 dni (od 20 do 30 listopada), aby dokonać analizy przestrzeni, a także zaproponować nowe zagospodarowanie terenów przylegających do Odry.

START 3 EDYCJI PROJEKTU FRESH DESIGN

www.infoarchitekta.pl | 2015-10-14

FRESH DESIGN to międzynarodowy projekt łączący studentów architektury, designu i sztuki z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Niemiec w dyskusji na temat jakości życia oraz odpowiedzialnego kształtowania przestrzeni człowieka. Młodzi projektanci i artyści spędzą we Wrocławiu 10 dni (od 20 do 30 listopada), aby dokonać analizy przestrzeni, a także zaproponować nowe zagospodarowanie terenów przylegających do Odry.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.11.2015 21:09