Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

TRAWERS

TRAWERS

Kraków

Organizujemy slajdowiska, spotkania z podróżnikami, aktywizujemy społeczność lokalną i samych siebie do działania. Wydajemy internetowy magazyn TRAWERS, dzięki któremu literaci podróżują, podróżnicy piszą, a czytelnicy znajdują nowe inspiracje!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

395 PLN z 12000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.08.2013.

Festiwal TRAWERS w Polskę

O projekcie

 

FESTIWAL TRAWERS W POLSKĘ

 

 

Festiwali w Polsce, w tym tych podróżniczych, jest już dużo. Jednak postanowiliśmy wypełnić pewną lukę i zorganizować imprezę poświęconą (nie tylko) turystyce w Polsce. Skupimy się na poznawaniu naszego kraju nie tylko pod względem czysto turystycznym i krajoznawczym na naszym festiwalu będzie można dowiedzieć się i o uprawianiu sportu, i o przyrodzie, o zapomnianej historii, o architekturze, o dialektach i gwarach, oraz o mniejszościach narodowych, etnicznych i religijnych.

 KIM JESTEŚMY? CO ROBIMY?

 Krótko o samym TRAWERSIE jesteśmy grupą przyjaciół aktywnie angażujących się w różne przedsięwzięcia, rok temu otrzymaliśmy grant z unijnego programu Młodzież w Działaniu, dzięki któremu wydaliśmy drukiem cztery numery bezpłatnego miesięcznika o podróżowaniu, przeprowadziliśmy kilka konkursów i zorganizowaliśmy kilka eventów podróżniczych. Rok temu, po zakończonym projekcie złożyliśmy wniosek o założenie stowarzyszenia z biurokracją borykamy się do dzisiaj. W październiku 2012 roku współorganizowaliśmy z Uniwersytetem Jagiellońskim Festiwal Travenalia. Od tego czasu także organizujemy co tydzień slajdowiska w jednej z krakowskich kawiarni (Cafe Szafe) oraz raz w miesiącu spotkania podróżnicze w innej kawiarni (Kolanko no 6). Miesiąc temu w Internecie pojawił się piąty numer naszego czasopisma (http://www.trawers.turystyka.pl/gazeta/archiwum/5), obecnie jesteśmy w trakcie składania szóstego numeru.

 TAK ZACZYNALIŚMY W 2012 ROKU: 

 W tym roku także włączymy się w przygotowanie Travenaliów, chcemy jednak zorganizować własny Festiwal: TRAWERS w Polskę.

 NASZ PROJEKT

 Festiwal TRAWERS w Polskę to festiwal niezwykły: o podróżowaniu, sporcie, przyrodzie; o odkryciach i różnorodności etnicznej w Polsce!

 Odbędzie się on w dniach 26 27 października 2013 r. w Krakowie, w słynnym Centrum Kultury Rotunda.

 WSTĘPNY PROGRAM

 Planujemy podzielić Festiwal TRAWERS w Polskę na kilka paneli: sportowy (ląd i woda), historyczny,religijny i językowy. We wstępnym programie znajdują się m.in warsztaty języka kaszubskiego, przegląd dróg wspinaczkowych w Tatrach z lat 70. czy prezentacja o turystyce w II Rzeczypospolitej. Ponadto prelekcje z wielu dziedzin: od przedstawienia różnorodności językowej naszego kraju po możliwości jazdy na monocyklu w Beskidach. Będą porady dla chcących rozpocząć przygodę ze skitouringiem w Tatrach, wykłady o zatopionych wrakach w polskich wodach, o odkryciach jaskiń na Dolnym Śląsku i o zapomnianych twierdzach. Chcielibyśmy też pokazać na festiwalu film dokumentalny pt. „Cząstka Podlasia.

 

Do tego wszystkiego chcemy podjąć współpracę z lokalnymi inicjatywami i twórcami, zorganizować koncert (oczywiście polskiej muzyki!), wystawę fotograficzną, liczne konkursy i wspólne tworzenie filmu promującego uroki naszego kraju, którego premierę zobaczymy na Festiwalu (trailer i informacje poniżej).

 

Do współpracy chcemy zaprosić podróżników, historyków, specjalistów danych dziedzin i pasjonatów naszego kraju. Część z nich jest już potwierdzona, część natomiast będzie mogła potwierdzić swój udział w momencie, kiedy my będziemy wiedzieć, czy dysponujemy środkami na zwrot kosztów przejazdu.

 No właśnie NA CO NAM TE PIENIĄDZE?

 Pieniądze uzyskane dzięki Waszemu wsparciu przeznaczymy przede wszystkim na wynajem sali, promocję festiwalu, opłacenie przyjazdu i zakwaterowania prelegentów, itp. Dzięki Wam przez cały weekend będzie można dowiedzieć się czegoś nowego o Polsce, poznać zarówno historię i architekturę, sport i przyrodę, jak i wgłębić się w niesamowicie ciekawe i różnorodne dziedzictwo kultulturowe naszego kraju.

 Możecie nam pomóc promować turystykę po Polsce i wspomóc lokalne inicjatywy.

 PROJEKT VIDEO

 

 

POKAŻ NAM POLSKĘ TWOIMI OCZAMI! STWÓRZMY RAZEM FILM!

Wystarczy nadesłać na ten adres krótki filmik (max 10 sekund) nagrany dowolnym sprzętem, jednocześnie w możliwie jak najlepszej jakości. Jedyny warunek – filmik musi zostać nagrany w Polsce! Powinien przedstawiać to, czego można doświadczyć w naszym kraju! Po prostu – pokażcie nam Polskę swoimi oczami! Z nadesłanych fragmentów zmontujemy 2 minuty filmu, które najpełniej opowiedzą o naszym kraju!

Termin nadsyłania filmików to 15 września 2013.

DOWIEDZ SIĘ O NAS WIĘCEJ

Nasza strona internetowa: http://trawers.turystyka.pl/

Podstrona Festiwalu: http://trawers.turystyka.pl/festiwal

Nasz profil na FB: https://www.facebook.com/gazetatrawers 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.08.2013 00:12

Newsletter PolakPotrafi.pl

Newsletter
Zapisz się teraz ... a otrzymasz cotygodniowe wiadomości o nowych fascynujących projektach, które będą stawać się rzeczywistością dzięki Tobie na PolakPotrafi.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), bez nich nie byłoby możliwe wspieranie Projektów.

PolakPotrafi.pl to platforma crowdfundingowa, czyli platforma finansowania społecznościowego. Pomagamy uzyskać finansowanie ciekawych pomysłów i projektów, nie tylko z zakresu sztuki, designu czy filmu, ale także biznesu. PolakPotrafi.pl to platforma, dzięki której sfinansujesz swój pomysł poprzez crowdfunding i crowdsourcing zarazem. Crowdfunding to sposób finansowania różnego rodzaju projektów przy współpracy ze społecznością, natomiast crowdsourcing to wykorzystanie wiedzy i pomysłów społeczności internetowej do rozwijania własnych inicjatyw i idei. Dzięki PolakPotrafi.pl i crowdfundingowi, możesz zebrać środki na swoje wymarzone przedsięwzięcie biznesowe lub artystyczne. Skorzystaj z finansowania społecznościowego i nadaj nowej dynamiki Twojemu ciekawemu pomysłowi lub projektowi. Można powiedzieć, że portal PolakPotrafi.pl to swego rodzaju polski Kickstarter (Kickstarter.com) lub polskie Indiegogo (Indiegogo.com). Oba te portale odniosły ogromny sukces biznesowy na całym świecie. Dzięki ich wsparciu rozwinęło się wiele biznesów, inicjatyw kulturalnych, społecznych i innych. PolakPotrafi.pl - finansuj swój projekt razem ze społecznością!a