Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sabina Smolensks

Sabina Smolensks

Warszawa, Polska

Cześć!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

45495 PLN z 40000 PLN

217 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.04.2017.

Niewidomi grają w tenisa! Szansa na medale w Hiszpanii.

O projekcie

 

Cześć! Chcemy podzielić się z Wami naszą pasją! :)

 

My, ludzie z dysfunkcją wzroku – niewidomi i niedowidzący - aktywnie gramy w tenisa ziemnego. Tak, dobrze widzisz – niewidomi też grają w tenisa! :)

Możliwość uprawiania tego sportu jest dla nas nie tylko szansą na zwiększenie ogólnej sprawności fizycznej, ale przede wszystkim umiejętności nabyte na korcie znacząco ułatwiają nam życie codzienne. Dzięki temu łatwiej nam funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości, która nie zawsze jest przyjazna.

 

 

Teraz naszym celem jest udział w pierwszym, międzynarodowym turnieju tenisa ziemnego dla osób z dysfunkcją wzroku w Hiszpanii. Potrzebujemy zebrać minimum 40 000 złotych, a każde kolejne 4 000 zł to kolejny zawodnik z szansą na start.

 

Gra w tenisa daje nam siłę i poczucie, że wszystko jest możliwe, a jedyne ograniczenia są w naszych głowach.

 

 

To niewidomy Japończyk Miyoshi Takei, by spełnić swoje marzenie, dostosował grę w tenisa do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku. Całe lata zajęło mu opracowanie specjalnej, dźwiękowej piłki, którą my teraz gramy.

Pewnie zastanawiasz się jak to działa....

Piłka wykonana jest z gąbki, w środku znajduje się mniejsza piłeczka, podobna do golfowej, która wypełniona jest śrutem. Wszystko to działa, jak dziecięca grzechotka. Piłka wydaje subtelny, ale bardzo charakterystyczny dźwięk, który zdradza wszystko – prędkość, kierunek i potencjalne miejsce lądowania. Dzięki temu nasz słuch i wyobraźnia pracują na gigantycznych obrotach, co daje nam szansę na wymianę piłek na korcie.

 

 

 

Od września 2015 roku Polska jest Członkiem International Blind Tennis Association. W marcu 2016 z niedowierzaniem i sporą dawką sceptycyzmu rozpoczęliśmy treningi. Dzięki trenerom i zaangażowaniu całego Teamu tenis stał się naszą pasją i sposobem na życie. Braliśmy już udział w dwóch turniejach zorganizowanych w Warszawie i wiemy, jak smakuje prawdziwa, sportowa rywalizacja. Wiemy na co nas stać i dlatego prosimy Was o pomoc!

 

 

W maju w Hiszpanii odbędzie się pierwszy międzynarodowy turniej tenisa ziemnego dla osób z dysfunkcją wzroku - International Blind Tennis Tournament: Spain 2017”. Jesteśmy gotowi by wziąć w nim udział i powalczyć o medale. Jednak by spełnić to marzenie potrzebujemy 40 000 złotych. Udział w tym Turnieju to szansa pokazania wszystkim, że chcieć to móc, niezależnie od wszystkiego.

Śledź nas na Facebook'u:

 / BlindTennis

 

 

Tenis dla niewidomych i niedowidzących rozwija się w Polsce dzięki dobrej woli i ciężkiej pracy ludzi zaangażowanych w projekt. W rok osiągnęliśmy to na co inne kraje pracowały latami. Chcemy iść dalej, chcemy rozwijać tę dyscyplinę w Polsce, chcemy by każdy człowiek z dysfunkcją wzroku mógł korzystać z dobrodziejstw tenisa ziemnego. Wiemy, że jest to możliwe, ale sami tego nie zrobimy. Potrzebujemy pomocy i zaangażowania wielu ludzi. To dzięki Wam zawojujemy korty w Hiszpanii. To Wasze wsparcie udowodni, że ludzie niewidomi wcale nie są społecznie wykluczeni. To Wy możecie wpłynąć na rozwój tego sportu w Polsce. Bez Was nawet my nie damy rady. I właśnie to jest piękne w idei crowdfundingu, że wszyscy tworzymy jedną drużynę

 

 

AGATA BARYCKA

Z wykształcenia magister fizjoterapii. Inicjatorka tenisa ziemnego dla osób z dysfunkcją wzroku w Polsce. Od dziecka związana z tenisem. Jest certyfikowanym trenerem Blind Tennis oraz jego zagorzałym ambasadorem.

„Cześć, jestem Agata. Od roku ciężko pracujemy, by dobrze grać w tenisa, a przy okazji łamać stereotypy związane z niewidomymi. Udział w tak dużym wydarzeniu jest dla nas ogromną szansą rozwoju tej dyscypliny w Polsce. Jest szansą zmierzenia się ze swoimi słabościami, wymiany doświadczeń. Dlatego pomagając nam – pomagasz wielu niewidomym i niedowidzącym zmienić jakość codziennego życia. Dlatego proszę – wesprzyj nasz projekt.”

 

MAŁGORZATA ŁOWKIS-PRZYBYTNIAK

Człowiek od zadań specjalnych, w projekcie od początku – dba o to by się dobrze działo.

„Jestem w projekcie, bo nie mam innego wyjścia☺!!! Kiedy Agata zaprosiła mnie do współpracy – przepadłam. Wiedziałam, że jest to coś niesamowitego, szalonego, ale zarazem bardzo potrzebnego. Dlatego jestem, wierzę i działam. Proszę każdego o wsparcie, nawet najdrobniejsze, bo każda złotówka się liczy. Start w Hiszpanii to ogromne wyzwanie dla nas wszystkich, ale też mega szansa na dalszy dynamiczny rozwój. Dlatego proszę – daj nam ją!”

 

 

 

Celem projektu jest wyjazd dziesięcioosobowej reprezentacji na pierwszy międzynarodowy turniej blind tennis, który odbędzie się od 6 do 13 maja 2017 roku w miejscowości Alfaz del Pi.

W skład reprezentacji wchodzi:

- 7 zawodników, grających w 3 kategoriach, uwarunkowanych stopniem utraty wzroku, od osób niewidomych do niedowidzących;

- 3 osoby (2 trenerów i projekt manager), którzy pełnią funkcję opiekunów – przewodników.

 

 

 

Koszt projektu to 40 000 złotych, w tym zawarte są:

- koszty przelotu, zakwaterowania i wyżywienia

- koszty badań lekarskich potwierdzających wadę wzroku

- opłaty startowe, niezbędny sprzęt i odzież sportowa

 

 

Jeśli okaże się, że zbierzemy ogromną sumę pieniędzy, w co gorąco wierzymy, to wreszcie będziemy mogli ruszyć w Polskę i propagować ten sport wśród niewidomych, którzy już na nas czekają!

 

KAŻDA DODATKOWA ZŁOTÓWKA POWYŻEJ 60 000 ZŁ TO KOLEJNI NIEWIDOMI GRAJĄCY W TENISA W CAŁEJ POLSCE

 

 

 

M.in:

- nazwisko wpłacającego na transparencie z logo BTP,

który bierzemy do Hiszpanii 

 

 

- koszulka z logo Blind Tennis Polska

 

 

 

- oprowadzanie VIP (indywidualne) po Niewidzialnej Wystawie 

z osobą towarzyszącą (www.niewidzialna.pl)

 

 

 

- godzinny masaż całego ciała wykonany przez niewidomego licencjonowanego masażystę w centrum Warszawy

 

 

 

- zaproszenie na trening Blind Tennis - zagraj z nami z opaską na oczach :)

 

 

 

- lekcje gry w tenisa na KT Legia Warszawa 

 

 

Wszystkie nagrody zostaną wysłane do końca czerwca 2017.

Vouchery na Niewidzialną Wystawę, lekcje tenisa i masaż można wykorzystać do końca 2017 roku.

 

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Tenis-w-ktorym-trzeba-slyszec-pilke-O-blind-tennisie-opowiadaja-Agata-Barycka-i-Robert-Zarzecki/47489

http://www.rmf24.pl/sport/news-niewidomi-tenisisci-z-polski-chca-pojechac-na-mistrzostwa-sw,nId,2370642 

http://www.sport.tvp.pl/28179594/pelnosprawni-integracyjna-lekcja-wfu-z-arturem-siodmiakiem

http://sport.tvp.pl/28831473/pelnosprawni-przekuc-wady-w-zalety http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,tenis-dla-niewidomych,artykul,1722702.html http://www.polskieradio.pl/43/279/Artykul/1697678,Blind-tenis-nowy-sport-dla-niewidomych

http://eurosport.onet.pl/sporty-adaptowane/brzeczace-pilki-czyli-rzecz-o-tenisie-ludzi-niewidomych-i-niedowidzacych/bxzq1w

 

_______________________________________________________

 

DZIĘKUJEMY! J

 

Team Blind Tennis Polska

  Media o Twoim projekcie:

Blind tennis - gra brzęczącymi piłkami

www.polskieradio.pl | 2017-03-14

Blind tennis czyli sport dla osób niewidzących i niedowidzących.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.04.2017 22:10