Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatr Tańca KOINSPIRACJA

Teatr Tańca KOINSPIRACJA

Poznań

Teatr Tańca KOINSPIRACJA powstał w 2009 roku w Poznaniu z inicjatywy trzech doświadczonych choreografów oraz młodych artystów. Aktualnie Teatrem opiekuje się dwóch choreografów: Adrian Rzetelski i Bartłomiej Raźnikiewicz.
Od kilku lat nasz zespół pracuje nad projektami taneczno-performatywnymi oraz prowadzi cykliczne zajęcia i warsztaty z technik tańca współczesnego dla tancerzy i osób początkujących.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5085 PLN z 5000 PLN

43 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.04.2013.

Myśli... - nowy spektakl Teatru Tańca KOINSPIRACJA

O projekcie

KIM JESTEŚMY

Powstaliśmy w 2009 roku z inicjatywy trzech choreografów: Adriana Rzetelskiego, Bartłomieja Raźnikiewicza i Piotra Chudzickiego – byłych tancerzy Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu oraz kilkorga zwariowanych na punkcie tańca młodych ludzi.

Pracując początkowo jako studencka inicjatywa, staliśmy się alternatywnym Teatrem Tańca, przez co robimy (nie)mały bałagan na poznańskiej scenie tańca współczesnego.

Obecnie pracujemy nad najnowszym projektem Adriana Rzetelskiego pt: „Myśli…” . Adrian jest tancerzem i choreografem współpracującym z takimi sławami jak: Ewa Wycichowska, Iwona Pasińska, Anna Piotrowska, William Petit, Orian Anderson, Jens Ostberg, Karine Saporta, Avi Kaiser, Erwin Axer. Absolwent Łódzkiej Szkoły Baletowej, wiele lat spędził w teatrach za granicą. Obecnie tworzy dla Teatru Tańca KOINSPIRACJA, w którym zrobił choreografie do spektakli: „Chochoły”, „Inni.pl”.

 

CO I JAK

Jak dotąd finansowaliśmy nasze spektakle z własnej kieszeni. Jednak w tym roku stanęliśmy przed wielką szansą zrobienia premiery na prestiżowych deskach Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu. Profesjonalny spektakl wymaga wielu nakładów finansowych oraz mnóstwa czasu i energii. Pieniądze zebrane dzięki Polak Potrafi przeznaczone będą na opłacenie muzyki, kostiumy, scenografię, obsługę techniczną i promocję spektaklu. Dlatego potrzebujemy WASZEJ pomocy.

 

SŁÓW KILKA O NASZYM SPEKTAKLU

Obecnie cechy i działania, które dawniej były ściśle przypisane poszczególnym płciom, w tej chwili stają się uniwersalne. Przed jakimi wyzwaniami stawia nas ta sytuacja ? Jak kształtuje się tożsamość kobiety, przyjaciółki czy koleżanki w emocjonalnym chaosie zamkniętym w jednym pokoju ?  Czy na planecie Wenus panuje szczęście ?

Spektakl inspirowany obrazami Lou Ros’a.
W spektaklu zostaną wykorzystane sprzęty użytku domowego oraz dzieła sztuki współczesnej jako scenografia i wyposażenie „mieszkania, w którym dzieje się historia”. Wszystkie wystawiane dzieła będzie można zakupić po spektaklu, przez co scenografia za każdym razem będzie wyglądać inaczej a młodzi artyści plastycy będą mieli możliwość autopromocji. 

Scenariusz i choreografia: Adrian Rzetelski
Wykonawcy: Andrea Brendel, Paulina Grochowska, Dorota Michalak, Magda Traciłowska
Muzyka: Artur „Sosen” Klimaszewski (połowa kolektywu DYZMATRONIK) 
https://www.youtube.com/watch?v=e2AZwfUbBCA
Scenografia i kostiumy: Adriana Cygankiewicz

 

GDZIE MOŻNA NAS ZOBACZYĆ

Pojawiamy się w różnych miejscach w Poznaniu, starając się utorować drogę w monopolistycznym światku tańca współczesnego. Wystarczy śledzić naszą stronę na FB, żeby odkryć kolejne zwariowane akcje.

Ponadto zapraszamy na Youtube.pl, gdzie znajdziecie filmiki z naszych poprzednich spektakli.

https://www.youtube.com/watch?v=CWNuDRpLwZ8

https://www.youtube.com/watch?v=Sme0HmU5NLk

 

PO CO TO W OGÓLE ROBIMY?

Czy kiedykolwiek słyszeliście sentencję: że powinno się żyć tak, jakby każdy dzień był tym ostatnim? A następnego dnia idziecie do tej samej nudnej pracy, czując, że życie przepływa wam między palcami niczym woda, która nigdy nie dociera do ust spragnionego?
Otóż stwierdziliśmy, że można narzekać, albo robić to co się kocha. I wybraliśmy to drugie.
I to od WAS zależy, czy nam się to uda.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.04.2013 00:12