Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatrkloszart

Teatrkloszart

Olsztyn

Teatr kloszART powstał we wrześniu 2006 roku w Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Od października 2010 roku rozpoczął współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, stając się jedną z agend kulturalnych działających pod egidą Akademickiego Centrum Kultury w Olsztynie. Teatr ma za sobą wiele przedsięwzięć, jak wieczory poetyckie, spektakle, warsztaty teatralne czy projekty kulturalne.
Naszym podstawowym środkiem przekazu jest słowo, jednak jesteśmy otwarci na różne konwencje czy formy kontaktu z widzem. W swoich sztukach próbujemy poruszać różne tematy, sięgając do wielu gatunków literackich i działając na wiele zmysłów. Staramy się także nie ograniczać do tradycyjnej przestrzeni teatralnej, występując również w olsztyńskim Starym Zaułku, na świeżym powietrzu czy na balkonie. Z tych względów Teatr kloszART uznawany jest za teatr poszukujący.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1500 PLN z 1500 PLN

8 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.06.2015.

III Plenerowa Noc Teatralna im. Krystyny Spikert w Olsztynie

O projekcie

19-21.06.2015r.

Piątek 19.06.2015

Piątek jest dniem spektakli teatralnych w olsztyńskiej auli Audytorium Maximum. Wystąpi aż pięć grup teatralnych i to nie tylko z Olsztyna.
Tego dnia wystąpi również organizator Nocy Teatralnej - Teatr kloszART. Nie można tego przegapić!

Sobota 20.06.2015

Główną atrakcją tego dnia są warsztaty ogólnoteatralne prowadzone między innymi przez:

  • Zbigniew Marek Hass - polski reżyser, aktor, doktor sztuki teatralnej. Był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Twórca i dyrektor Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, wieloletni pedagog i nauczyciel akademicki. Ma na swoim koncie przeszło 50 realizacji sztuk, oper, operetek i musicali w Polsce i za granicą.
  • Magdalena Zaorska - były wykładowca Elementarnych zadań aktorskich w Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Absolwentka studiów magisterskich i doktoranckich Państwowej Akademii Sztuki Teatralnej w Sankt Petersburgu.
  • Piotr Stawski - z zamiłowania reżyser, scenarzysta, śpiewak poezji, recytator, a wykształcenia aktor. Student Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz absolwent Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie.

Oczywiście po warsztatach, które są w godzinach porannych, wieczorem czekają nas inne atrakcje. Mianowicie w Spichlerzu MOK na starówce odbędą się jeszcze dwa kolejne spektakle teatralne. Oraz występy muzyczne związane z poezją śpiewaną.

Także dla wszystkich uczestników jest przewidziana jeszcze impreza integracyjna w jednym z olsztyńskich klubów. Zapraszamy wszystkich chętnych na imprezowanie z artystami.

Niedziela 21.06.2015

Dzień typowo koncertowy. Wystąpi dla was 5 zespołów niszowych z Olsztyna na Plaży Miejskiej. Odbędą się także warsztaty i zakończenie III Plenerowej Nocy Teatralnej im. Krystyny Spikert.

Zaproszenie adresujemy zarówno do zespołów teatralnych, przedstawicieli muzyki i tańca z naszego miasta, z regionu, jak i z całej Polski. Takie spotkanie organizujemy w formie bezpłatnego wydarzenia, otwartego na mieszkańców Olsztyna. Forma wydarzenia nie będzie miała charakteru konkursowego, lecz charakter integracyjno-prezentacyjny. Nasz festiwal nie ma charakteru komercyjnego.

Naturalnie, pragniemy zaprosić na otwarcie Nocy Teatralnej wszystkich tych, którym idea legendarnych Nocy Teatralnych organizowanych przez Krystynę Spikert była bliska. Mamy na myśli zarówno osoby, które były ówczesnymi współorganizatorami,  jak i tych najbardziej wiernych uczestników. Żywimy również nadzieję, że pojawią się osoby związane z K. Spikert w celu wspomnienia tak znaczącej osoby, związanej z olsztyńskim światem kultury oraz dawnych Nocy Teatralnych.

Owa Noc Teatralna miałaby na celu nie tylko integrację olsztyńskich nieprofesjonalnych środowisk artystycznych. Chcielibyśmy zaprezentować mieszkańcom naszego miasta różnorodne występy artystów. Mamy nadzieję, że inicjatywa Nocy Teatralnych pozwoli na wzrost świadomości kulturalnej mieszkańców naszego miasta, zwiększy ilość wydarzeń artystycznych, a także liczbę osób uczęszczających na tego typu wydarzenia.

Jesteśmy studencką grupą teatralną działającą bezpośrednio pod Akademickim Centrum Kultury UWM w Olsztynie. Nasza ekipa liczy 11 osób, z czego 10 to aktorzy.

Gramy spektakle w Olsztynie i okolicach. Jednakże nie ograniczamy swojej działalności tylko do tego rejonu, bo staramy się rozwijać. Jeździmy na ogólnopolskie festiwale teatralne, a co za tym idzie prezentujemy się także na scenie ogólnopolskiej.

Jako grupa odnieśliśmy już kilka sporych sukcesów:

  • Relizacja I i II Nocy Teatralnej im. Krystyny Spikert w Olsztynie,
  • Realizacja projektu: Wieczór z Teatrem kloszART,
  • Występy podczas akcji "Uliczka Sztuki" w Olsztynie,
  • Zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu "BLACKOUT" w Wołominie.

Pozyskane pieniądze przeznaczymy na:

  • Wynajęcie profesjonalnego oświetlenia scenicznego dla teatrów grających w Audytorium Maximum,
  • Wynajęcie świateł na scenę koncertową,
  • Wynajęcie całego nagłośnienia na trzeci koncertowy dzień Nocy Teatralnej.

Jeśli uda nam się uzyskać pełną sumę pieniędzy, to wszystkie powyżesze punkty zostaną zrealizowane. Przyczyni się to do zwiększenia jakości spektakli i odbioru ich przez publiczność.

Dodatkowe fundusze przekażemy na uprzyjemnienie trzeciego koncertowego dnia III Plenerowej Nocy Teatralnej im. Krystyny Spikert. Mianowicie mamy zamiar zorganizować bezpłatnego grilla dla osób przebywających wraz z nami pod sceną.

Dzięki takiej ilości dodatkowych funduszy będziemy mogli zorganizować pokaz fajerwerków albo inną formę urozmaicenia zakończenia imprezy.

Celami Nocy organizowanych przez Krystynę Spikert były:

  • wyszukiwanie i promowanie młodych talentów zajmujących się twórczością „w dziedzinie kultury wysokiej”,
  • umożliwianie debiutów powyższym,
  • aktywne uczestnictwo młodzieży poprzez samorealizację,
  • terapia przez sztukę oraz przez słowo,
  • popularyzacja dbałości o kulturę słowa i czystość mowy polskiej,
  • likwidowanie barier pokoleniowych w komunikowaniu się (teatr i słowo jako medium komunikacji społecznej),
  • odrodzenie młodzieżowego ruchu społecznego.

Mamy nadzieję, że nasze wydarzenie nawiąże do celów stawianych przez tę wybitną propagatorkę kultury. Dzięki temu nasze Noce Teatralne zostaną uznane za udaną kontynuację jej dzieła.

  

 

  

 

  

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.06.2015 18:06