Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Amadeusz Bathelt

Amadeusz Bathelt

Łódź, Polska

Student Mechaniki i Budowy Maszyn na Wydziale Międzynarodowym Politechniki Łódzkiej. Podróżnik, początkujący fotograf, pasjami ogląda filmy i czyta książki. W projekcie zajmuje się PR'em.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

31797 PLN z 12000 PLN

259 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

264%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.01.2016.

Projekt ultraszybkiego pojazdu na konkurs w Texasie!

O projekcie



Jesteśmy Wam niezwykle wdzięczni za wsparcie! Dzięki Waszej pomocy, pomocy Politechniki Łódzkiej oraz sponsorów, udało nam się zebrać wystarczająco dużo pieniędzy, żeby wysłać naszą całą ekipę na finał do Teksasu. Jest nam niezmiernie miło, że jesteście z nami, że ufacie nam i nas wspieracie. To dzięki Wam będziemy mogli godnie reprezentować Polskę za granicą.

Lecz to jeszcze nie koniec!

 

 Wszelkie dodatkowe fundusze, które zostaną nam wpłacone, planujemy przeznaczyć na stworzenie stowarzyszenia, którego celem będzie pomoc młodym ludziom przy podobnych projektach. Sami włożyliśmy wiele trudu i czasu, aby zebrać całą niezbędną wiedzę i uważamy, że jest to najlepszy sposób, w jaki możemy się odpłacić za tak wspaniałą pomoc jaką otrzymaliśmy. Chcemy przekazać dalej nasze doświadczenie i zarazić innych entuzjazmem. Gdy już raz pokazaliśmy ludziom, że się da, mamy nadzieję, że pojawi się więcej drużyn chcących brać udział w tak ambitnych przedsięwzięciach i naszym celem będzie im w tym pomóc.

 

Dlatego oficjalnie oświadczamy, że od tego momentu wszelkie dodatkowe wpłaty przeznaczane będą na rozwój stowarzyszenia. 

Pokażmy innym krajom, że Polak Potrafi!

 


 

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszego projektu. Dlaczego potrzebna nam Wasza pomoc? Wiadomość o tym, że dostaliśmy się do finału międzynarodowego konkursu, który odbędzie się pod koniec stycznia w Teksasie, została ogłoszona pod koniec listopada. Od tego czasu mocno pracujemy nad zdobyciem funduszy, które są dla nas niezbędne aby wysłać minimalną, dwuosobową, delegację naszej drużyny, która zaprezentowałaby nasz projekt. Ciągle poszukujemy partnerów, ponieważ nie jesteśmy w stanie sfinansować wszystkiego samodzielnie. Koszty naszego przedsięwzięcia są bardzo duże, a ze względu na tak krótki termin, nie mamy wystarczająco czasu, żeby zebrać tradycyjnych sponsorów. Dlatego prosimy Was o pomoc.

 

W 2013 roku Elon Musk, szef firmy SpaceX (przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego), opublikował zarys koncepcji stworzenia innowacyjnego środka transportu polegającego na kapsule pasażerskiej przemieszczającej się w specjalnej tubie z prędkością bliską prędkości dźwięku. Pod koniec sierpnia bieżącego roku SpaceX ogłosił konkurs na szczegółowy plan konstrukcji i design całego systemu. 

 



Jesteśmy drużyną studentów Politechniki Łódzkiej biorącą udział w konkursie. Stworzony przez nas projekt kapsuły (od konstrukcji, przez napęd, aerodynamikę po kompleksowe systemy bezpieczeństwa) zakwalifikował się do ścisłego grona finalistów. Zostaliśmy zaproszeni na kolejny etap rozpoczynający się 29 stycznia 2016 roku w Stanach Zjednoczonych, w Texasie. Jesteśmy jedynymi reprezentantami z Polski i jedną z tylko jedenastu drużyn europejskich.

 

Naszym celem jest wzięcie udziału w finale konkursu organizowanym na Texas U&M University i zaprezentowanie naszego projektu. Aby było to możliwe, potrzebujemy funduszy, które przeznaczymy na podróż, zakwaterowanie i koszty utrzymania podczas pobytu.

 





Aby zmniejszyć opory ruchu kapsuły, jednocześnie zwiększając jej prędkość poruszania się, kapsuła Hyperloop nie powinna dotykać podłoża. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie lewitacji magnetycznej. Technologia eliminuje problem niekorzystnych zawirowań powietrza wokół kapsuły. Poprzez zastosowaniu specjalnie skonstruowanych silników magnetycznych kapsuła będzie mogła unosić się nad podłożem, składającym się z warstw różnych metali. Hamowanie awaryjne będzie odbywać się również za pomocą mechanizmu lewitacji. Zastosowany system magnesów, poprzez wychylenie od osi jest w stanie generować siłę, która może posłużyć do hamowania.

Podczas normalnego funkcjonowania, kapsuła będzie rozpędzana za pomocą elektromagnetycznych silników liniowych, rozmieszczonych w wyznaczonych miejscach w tunelu. Pozwoli to na dokładne sterowanie prędkością kapsuły, bez obaw o nadmierne rozpędzenie.

              

Kształt kapsuły dopracowany jest tak, aby stawiała jak najmniejszy opór przepływowi oraz żeby nie powodował on niekorzystnych zjawisk aerodynamicznych, takich jak powstawanie fali uderzeniowej.  Znaczącym czynnikiem w obniżeniu oporów powietrza kapsuły jest zastosowanie sprężarki, znajdującej się na przodzie kapsuły, która przepompowuje powietrze sprzed kapsuły, za nią. Sprawia to, że powietrze nie uderza w kapsułę spowalniając ją, a jest wsysane do jej wnętrza a następnie wąskim kanałem przenoszone za nią.

 

Sprężenie powietrza pozwala na zwiększenie jego gęstości, przez co przy zachowaniu identycznej prędkości, powietrze może być transportowane znacznie mniejszym kanałem niż kanał wlotowy sprężarki. Odpowiednie ukształtowanie kanału (zastosowanie dyszy de Lavala), przez który prowadzone będzie powietrze pozwoli uzyskać dodatkowo odrzut, który również będzie napędzał kapsułę.



Ponadto zaprojektowaliśmy szereg systemów bezpieczeństwa, na które składają się m.in.: stabilizacja i ochrona czaszki oraz kręgosłupa podróżujących na wypadek zbyt dużych przeciążeń; sensory monitorujące warunki podróży i stan pasażerów oraz zapobieganie ewentualnym pożarom dzięki natychmiastowej dekompresji przestrzeni objętych ogniem.


Zapraszamy na naszą stronę internetową aby poznać szczegóły koncepcji.


Wsparcia poprzez crowdfunding szukamy przede wszystkim z powodu tego jakie terminy zostały narzucone przez organizatora konkursu. O tym, że przeszliśmy do finału dowiedzieliśmy się pod sam koniec listopada. Data finału to 29 stycznia, ale tak naprawdę już w połowie stycznia powinniśmy wiedzieć na czym stoimy i dla ilu członków drużyny mamy fundusze na wyjazd, żeby można było go zorganizować. 2 tygodnie zajęło nam wypromowanie fanpage’u na Facebook’u i zainteresowanie mediów naszym projektem. Zostaje nam więc miesiąc na zebranie funduszy. Znalezienie wystarczającej ilości sponsorów w tak krótkim czasie jest niezwykle trudne. Dlatego też liczymy na Waszą dobrą wolę, wsparcie naszego projektu i umożliwienie nam spełniania marzeń, i dołożenia  czegoś od siebie w walce o lepsze jutro.

 

Zbierana przez nas kwota jest niezbędna aby dwoje z nas mogło polecieć do Teksasu i reprezentować naszą drużynę. Wszelkie pieniądze powyżej tej sumy, zostaną przeznaczone na opłacenie wyjazdu reszty członków ekipy. Każde dodatkowe 6000 złotych pozwoli wzmocnić naszą reprezentację o jedną osobę.




Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową:
hyperlodz.wordpress.com

A także do odwiedzenia naszego fanpage'u na Facebook'u:

 

Skontaktuj się z nami:

tel.: +48 513 052 686

e-mail: hyperlodzteam@gmail.com

Media o Twoim projekcie:

Polacy w konkursie Elona Muska na Hyperloop – wesprzyj tworzenie drukowanego w 3D prototypu!

centrumdruku3d.pl | 2016-01-18

Hyperloop to wizja transportu przyszłości roztoczona przez przedsiębiorcę-miliardera i wynalazcę, Elona Muska. Idea zakłada przewożenie pasażerów w hermetycznych kapsułach kursujących z prędkością bliską prędkości dźwięku w rurze ciągnącej się pomiędzy stacjami. We wnętrzu rury, w celu zmniejszenia oporu aerodynamicznego, panować ma podciśnienie, a napęd kapsuł Hyperloop stanowić mają liniowe silniki indukcyjne wspomagane łożyskowaniem powietrznym.

Transport przyszłości - po polsku!

dziendobry.tvn.pl | 2016-01-17

Studenci Politechniki Łódzkiej jadą do Teksasu! Będą walczyć w finale, ogłoszonego przez Elona Muska, międzynarodowego konkursu na projekt innowacyjnego środka transportu, który ma się przemieszczać z prędkością zbliżoną do prędkości dźwięku! O swoim pomyśle na superszybką kapsułę opowiedzieli nam: Adam Zarzycki, Mateusz Stajuda i Amadeusz Bathelt. Czy obawiają się konfrontacji z pozostałymi uczestnikami?

Innowacyjny pojazd łódzkich studentów

laboratoria.net | 2016-01-13

Grupa studentów z Politechniki Łódzkiej - HyperLodz Team - stworzyła projekt kapsuły pasażerskiej do ultraszybkiego systemu transportu: począwszy od konstrukcji, przez napęd, aerodynamikę, po kompleksowe systemy bezpieczeństwa. Zgłosiła go do konkursu Hyperloop Pod Competition ogłoszonego przez amerykańska firmę SpaceX i zakwalifikowała się do ścisłego grona finalistów, jako jedyny zespół z Polski. Studenci zostali zaproszeni do kolejnego etapu rozpoczynającego się 29 stycznia 2016 roku w Stanach Zjednoczonych, na Uniwersytecie Technicznym w Texasie.

SUKCES STUDENTÓW POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ

www.lodzkie.pl | 2016-01-12

Przy ogromnym zainteresowaniu mediów, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień spotkał się w swoim gabinecie ze studentami Politechniki Łódzkiej, którzy dostali się do finału międzynarodowego konkursu na projekt ultraszybkiego pojazdu. 11-osobowe grono projektantów, które wybiera się na prezentację projektu Hyperloopdo Stanów Zjednoczonych, reprezentowali: Adam Zarzycki, Maciej Furmaniak i Amadeusz Bathelt.

Udało się! Studenci z HyperŁódź Team pojadą do USA

lodz.wyborcza.pl | 2016-01-12

Przedstawiciele HyperŁódź Team, grupy studentów łódzkiej Politechniki, którzy dostali się do finału amerykańskiego konkursu naukowego, spotkali się w sprawie wyjazdu z marszałkiem województwa łódzkiego. Tego samego dnia dowiedzieli się, że finansowo w wyjeździe pomoże im też ich uczelnia.

Łódź: Studenci zaprojektowali kapsułę o prędkości dźwięku

www.transport-publiczny.pl | 2016-01-10

Drużyna studentów Politechniki Łódzkiej o nazwie HyperLodz Team jako jedyny polski zespół zakwalifikowała się do finału konkursu na projekt superszybkiej kapsuły pasażerskiej. Zorganizowane przez firmę SpaceX zawody są jednym z kroków w kierunku budowy komercyjnego systemu Hyperloop. Pojazd ma poruszać się w zamkniętym tunelu, co pozwala uznać go za specyficzną formę komunikacji szynowej.

Lewitacja magnetyczna, czyli łódzcy studenci w konkursie amerykańskiego miliardera

www.strefabiznesu.dzienniklodzki.pl | 2016-01-05

Studenci z Politechniki Łódzkiej opracowali projekt kapsuły pasażerskiej Hyperloop, która ma osiągać prędkość ponad 1000 km/h. Zarys koncepcji takiej kapsuły opublikował w 2013 r. amerykański miliarder i wizjoner Elon Musk, szef firmy przemysłu kosmicznego SpecX, a także założyciela takich firm jak Tesla Mototrs i Pay Pal.

Antmicro sponsors HyperLodz team in SpaceX Hyperloop Pod Competition

antmicro.com | 2016-01-05

If you’re a technology enthusiast, it’s difficult not to have heard what SpaceX is about, especially after the successful landing of the first-stage of Falcon 9 a few weeks ago; most will also be familiar with Hyperloop, Elon Musk’s somewhat younger vision of developing a high-speed transportation system that involves numerous small pods travelling along low-pressure tubes. But have you heard that Musk’s idea is visibly taking shape and will soon be put to the test in a pod trial competition announced by SpaceX?

Łódzcy studenci mają pomóc miliarderowi w stworzeniu ultraszybkiego środka transportu (http://www.tvn24.pl)

www.tvn24.pl | 2016-01-04

To przyszłościowy projekt, który pozwoli ludziom przemieszczać się niemal z prędkością dźwięku. Amerykański miliarder Elon Musk - autor pomysłu na tanie podróże w kosmos - chce teraz stworzyć ultraszybki środek lokomocji by połączyć Los Angeles z San Francisco. Kapsuła Hyperloop ma pokonywać dystans 550 kilometrów (jak z Zakopanego do Gdańska) w pół godziny. Pomóc w tym mają mu… studenci z Łodzi. Drużyna Politechniki Łódzkiej jako jedyna z tej części Europy dostała się do finału konkursu Hyperloop. (http://www.tvn24.pl)

Innowacyjny projekt studentów z Łodzi

bialystok.jard.pl | 2016-01-04

HyperLodz Team, w skład którego wchodzi grupa studentów z Politechniki Łódzkiej, stworzył projekt kapsuły pasażerskiej do ultraszybkiego systemu transportu. Zespół opracował konstrukcję, system napędu, aerodynamikę i systemy bezpieczeństwa pojazdu, a gotową koncepcję zgłosił do konkursu Hyperloop Pod Competition ogłoszonego przez amerykańska firmę SpaceX.

Innowacyjny pojazd studentów

mechaniczny.p.lodz.pl | 2016-01-04

Grupa studentów z Politechniki Łódzkiej - HyperLodz Team - stworzyła projekt kapsuły pasażerskiej do ultraszybkiego systemu transportu: począwszy od konstrukcji, przez napęd, aerodynamikę, po kompleksowe systemy bezpieczeństwa.

Polacy ruszają wygrać konkurs o Hyperloop, lecz potrzebują naszej pomocy

www.mytesla.com.pl | 2016-01-04

Już w tym miesiącu, w Teksasie, odbędzie się finał konkursu nt. Hyperloop, transportu przyszłości projektowanego i realizowanego przez m.in. Elona Muska. Jedną z ekip udających się do Stanów Zjednoczonych są Polacy z HyperLodz Team.

Łodzianie pracują nad kapsułą Hyperloop

www.robertdee.pl | 2015-12-31

Jedenastu zdolnych #student’ów Politechniki Łódzkiej stworzyło zespół #HyperLodz i dostało się do ścisłego finału #konkurs’u na budowę testowej kapsuły #Hyperloop. Hyperloop ma zrewolucjonizować #transport pomiędzy największymi miastami #USA.

1000 km/h. Ultra szybki pojazd łódzkich studentów

lodz.wyborcza.pl | 2015-12-30

Członkowie HyperLodz Team dostali się do finału międzynarodowego konkursu na projekt ultraszybkiego pojazdu.

Studenci z Łodzi w finale konkursu na kapsułę Hyperloop

nt.interia.pl | 2015-12-29

Studenci Politechniki Łódzkiej z grupy HyperLodz dostali się do ścisłego finału konkursu na kapsułę Hyperloop, którego celem jest skonstruowanie ultraszybkiego środka transportu. Organizatorem konkursu jest założyciel firm PayPal, SpaceX i Tesla Motors, Elon Musk.

HyperLodz Team. Łódzcy studenci w ścisłym finale konkursu Elona Muska na kapsułę Hyperloop

www.wiadomosci24.pl | 2015-12-28

HyperLodz Team, grupa studentów z Politechniki Łódzkiej, znalazła się w finale konkursu na ultraszybki systemu transportu. Hyperloop ma łączyć Los Angeles z San Francisco.

Studenci z Łodzi w ścisłym finale konkursu na kapsułę Hyperloop. Spotkają się ze zdobywcą kosmosu – Elonem Muskiem

innpoland.pl | 2015-12-28

11-osobowy zespół studentów HyperLodz z Politechniki Łódzkiej awansował do ścisłego finału konkursu na kapsułę Hyperloop. Jest to wizjonerski pojazd przyszłości, który wymyślił Elon Musk – prezes Tesli i SpaceX. Ma stanowić połączenie pociągu z poduszkowcem, a także alternatywę dla samolotów. Dzięki finansowemu wsparciu internautów, Polacy zaprezentują swój projekt w USA.

Konkurs na kapsułę Hyperloop. Studenci z Łodzi w ścisłym finale

lodz.naszemiasto.pl | 2015-12-28

Konkurs na kapsułę Hyperloop ogłosił Elon Musk, szef firmy SpaceX. Studenci z Politechniki Łódzkiej znaleźli się w ścisłym finale międzynarodowego konkursu na projekt ultraszybkiego pojazdu. Każdy może im pomóc.

Co jeszcze planuje Elon Musk? Miliarder, który inwestuje w kosmos, ma następne rewolucyjne koncepcje

fakty.tvn24.pl | 2015-12-28

Bycie wizjonerem już dawno mu nie wystarcza. Być wizjonerem, który wprowadza w życie najbardziej śmiałe i wyprzedzające epokę projekty – to jest zadanie które postawił przed sobą Elon Musk. Amerykański miliarder sprawił, że podróż w kosmos staje się realna nie tylko dla kosmonautów. Chce teraz upowszechnić elektryczne auta, które do tego nie potrzebują kierowcy. Wygląda na to, że da radę.

STUDENCI PŁ PROJEKTUJĄ ULTRASZYBKI POJAZD NA KONKURS W TEXASIE

www.p.lodz.pl | 2015-12-28

Hyperloop to ultraszybki system transportu, który ma połączyć Los Angeles z San Francisco. Pomysł kapsuły pasażerskiej pędzącej w specjalnej tubie z prędkością ponad 1000 km/h opublikował w 2013 roku miliarder i wizjoner Elon Musk, założyciel firm Tesla Motors i SpaceX (przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego). W projekt zaangażowali się studenci z Politechniki Łódzkiej.

POLACY CHCĄ ROZWIJAĆ HYPERLOOP – MOŻEMY POMÓC

antyweb.pl | 2015-12-27

Powody do dumy i uśmiechów dawali nam w ostatnich latach nie tylko sportowcy – pojawiły się startupy z ciekawymi pomysłami, zespoły naukowców opracowujące nowe technologie czy studenci, którzy świetnie radzą sobie w omawianym przez nas sektorze. Przykładem tych ostatnich ekipy tworzące łaziki marsjańskie – swego czasu było o nich naprawdę glośno. Teraz mogą do tego nawiązać studenci biorący udział w konkursie dotyczącym Hyperloop. Dobry pomysł tu jednak nie wystarczy – potrzebna jest też kasa…

Lewitujący pociąg ma szansę wygrać konkurs Elona Muska!

o2.pl | 2015-12-25

Grupa polskich studentów Politechniki Łódzkiej dostała się do finału konkursu Hyperloop organizowanego przez szefa firmy SpaceX Elona Muska. Jedyna polska reprezentacja w tych prestiżowych zawodach awansowała tak daleko dzięki projektowi lewitującego pociągu.

Polacy w ŚCISŁYM FINALE konkursu na kapsułę Hyperloop. Możesz im pomóc spotkać się z Elonem Muskiem

technologie.gazeta.pl | 2015-12-25

Grupa polskich studentów z Politechniki Łódzkiej dostała się do ścisłego finału konkursu na kapsułę Hyperloop. Kolejny etap rywalizacji już w styczniu, tymczasem młodym naukowcom brakuje funduszy. Można ich wesprzeć.

Studenci PŁ projektują ultraszybki pojazd na konkurs w Teksasie

www.expressilustrowany.pl | 2015-12-23

Hyperloop to ultraszybki system transportu, który ma połączyć Los Angeles z San Francisco. Pomysł kapsuły pasażerskiej pędzącej w specjalnej tubie z prędkością ponad 1000 km/h opublikował w 2013 roku miliarder i wizjoner Elon Musk, założyciel firm Tesla Motors i SpaceX (przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego). W projekt zaangażowali się studenci z Politechniki Łódzkiej. W czerwcu 2015 r. amerykańskie przedsiębiorstwo SpaceX ogłosiło międzynarodowy konkurs na projekt obejmujący szczegółowy plan konstrukcji i design ultraszybkiego systemu transportu Hyperloop. Drużyna studentów z Politechniki Łódzkiej zakwalifikowała się do finału.

Studenci PŁ projektują ultraszybki pojazd na konkurs w Texasie

kariera.polip.pl | 2015-12-23

Pomysł kapsuły pasażerskiej pędzącej w specjalnej tubie z prędkością ponad 1000 km/h opublikował w 2013 roku miliarder i wizjoner Elon Musk, założyciel firm Tesla Motors i SpaceX (przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego). W projekt zaangażowali się studenci z Politechniki Łódzkiej.

Studenci PŁ projektują ultraszybki pojazd na konkurs w Texasie

lodz.studentnews.pl | 2015-12-23

Hyperloop to ultraszybki system transportu, który ma połączyć Los Angeles z San Francisco. Pomysł kapsuły pasażerskiej pędzącej w specjalnej tubie z prędkością ponad 1000 km/h opublikował w 2013 roku miliarder i wizjoner Elon Musk, założyciel firm Tesla Motors i SpaceX (przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego). W projekt zaangażowali się studenci z Politechniki Łódzkiej.

Ultraszybki transport, nawet tysiąc kilometrów na godzinę? Dlaczego nie!

wiadomosci.onet.pl | 2015-12-23

Dla studentów Politechniki Łódzkiej nie ma rzeczy niemożliwych. Właśnie projektują specjalny, ultraszybki pojazd na konkurs w Teksasie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.01.2016 11:11